Fahrettin Koca

Normalleşme ne zaman başlıyor?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Normalleşme adımlarını titizlikle çalışıyoruz. Yerinde karar dönemi ile kademeli normalleşeceğiz" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mutasyonlu virüsün görüldüğü il sayısı 33'e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, mutasyonlu virüsün görüldüğü il sayısına ilişkin son durumu bildirdi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Koronavirüs Bilim Kurulu Kovid-19 aşı takvimi için toplanıyor!

Son dakika haberine göre Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu, bugün saat 18.00'de bir kez daha bir araya gelecek. Aşılama gündemi ile yapılacak toplantı sonrası açıklama yapılması beklenirken, aşı uygulamasının yarın ya da cuma günü başlaması bekleniyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye'de şuana kadar kaç kişiye aşı uygulandı?

Türkiye'de aşı üretildi mi? Çin Aşısı Türkiye'de kaç kişiye vuruldu? Aşının yan etkileri varmı? Aşı yapmak iyimidir? korona aşısı olmalımıyım? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 10 binin üzerinde gönüllüye 17 bin 700 doz aşı uygulandığını söyledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye'de 2 Ocak günü koronavirüs tablosu

Ülkemizdeki koronavirüs salgınında vaka ve vefat sayıları düne göre düştü. 2 Ocak tarihinde açıklanan 24 saatlik verilere göre; bin 713'ü semptomatik olmak üzere 11 bin 180 yeni vaka tespit edildi. Böylece toplam vaka sayısı 2 milyon 232 bin 35'e yükseldi. Vefat sayısı ise 202 artarak 21 bin 295'e yükseldi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Koronavirüs aşısı zorunlu mu?

Koronavirüs aşısı zorunlu mu olacak? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla bu sorunun yanıtını verdi. Koca açıklamasında, "Aşının zorunlu olmayacağını daha önce de söylemiştim. Aşılama programımız hazır. Vatandaşımızı zorlayıcı bir uygulama olmayacak." ifadelerini kullandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

26 Aralık günü koronavirüs tablosu

Ülkemizde koronavirüs vaka ve ölüm sayıları düne göre düştü. 26 Aralık tarihinde açıklanan 24 saatlik verilere göre; 3 bin 2'si semptomatik olmak üzere 15 bin 118 yeni vaka tespit edildi. Böylece toplam vaka sayısı 2 milyon 133 bin 373'e yükseldi. Vefat sayısı ise 253 artarak 19 bin 624'e yükseldi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Masada koronavirüs aşısı var

Bilim Kurulu Toplantısı bu akşam saat 17.00'de gerçekleştirilecek. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bakan Koca'dan 'sağlık çalışanlarına destek' paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tedbirlere uyarak sağlık çalışanlarına destek olunmasını istedi. Koca, tedbirlerin sosyal hayatın güvencesi olduğunu hatırlattı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Koronavirüs Bilim Kurulu Bugün Toplanıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında saat 17.00'de toplanacak. Bakan Koca, toplantı sonrası açıklama yapacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bakan Koca’dan mutasyon açıklaması

Sağlık Bakanı Koca, RNA virüslerinde mutasyonun beklenen bir durum olduğunu ve salgının başından beri Türkiye'de görülen tüm virüs suşlarında gen mutasyonunun düzenli olarak tarandığını belirterek, "İncelenmesi kısa sürede neticelenecektir." dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Tedbirler işe yaradı, vaka ve ölüm sayıları düşüşe geçti

Korona salgınını önlemek için alınan tedbirler işe yaradı, vaka ve ölüm sayıları düşüşe geçti. 19 Aralık'ta açıklanan 24 saatlik verilere göre, 4 bin 2'si semptomatik olmak üzere toplam 22 bin 195 yeni vaka tespit edildi. Vefat sayısı ise 6 gün sonra düşüşe geçerek 241 olarak açıklandı. Böylece toplam vefat sayısı 17 bin 851'e yükseldi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

750 Yataklı Mardin Şehir Hastanesi 2023'ten önce açılacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 2021 Merkezi Yönetim Bütçe ve 2019 Kesin Hesap Kanun Teklifi görüşmelerine katıldı. Bakanlığı'nın bütçesi ve yapılacak çalışmalarla ilgili TBMM'de konuşan Bakan Koca, Mardin Şehir Hastanesi'nin 2023 yılından önce tamamlanacağını açıkladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ