Fenerbahçeli İlhan Ekşioğlu kimdir? Fenerbahçe kongre üyesi İlhan Ekşioğlu nerelidir, kaç yaşındadır?

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlık seçimi sürecine girdi. Yaklaşan seçim ile ilgili oy kullanacak üye sayısı kulüp tarafından ilan edilirken başkan adaylarının da kim olacağı konuşulmaya başlandı. Bu adaylardan birinin İlhan Ekşioğlu olduğu spor camiasında konuşuluyor. Fenerbahçe'ye emek vermiş bir kişi olan İlhan Ekşioğlu kimdir? İlhan Ekşioğlu nerelidir, kaç yaşındadır. İşte İlhan Ekşioğlu hakkında merak edilenler.

SPOR BİYOGRAFİ

Fenerbahçe’de seçim dönemi yaklaşıyor. Kulübün tüzüğüne göre seçim, Mayıs ayında gerçekleşecek. Sarı - lacivertliler, yaklaşan seçim ile ilgili açıklama yaparak oy kullanacak üye sayısını da ilan etti.

‘Kulübümüzün Olağan Seçimli Genel Kurulunda Oy Kullanacak Kişi Sayısı Belli Oldu’ başlığıyla yapılan açıklamada, “Yaşadığımız pandemi süreci sebebiyle İçişleri Bakanlığımızca herhangi bir kısıtlama olmaması durumunda 2021 Olağan Genel Kurulumuz tüzüğümüzce belirlenen haliyle yapılacaktır.“ ifadelerine yer verildi.

Seçimde oy kullanacak üye sayısı belli oldu

Oy kullanacak üye sayısının belirtildiği açıklama, ''2018 Olağan Genel Kurulumuzda oy kullanma hakkına sahip üye sayısının 25 bin 857 iken bu sayı 2021 yılında artarak 28 bin 529 sayısına ulaştı.

10 bin 387 temsilci üyemizden aidatını ödeyen üye sayısı ise 4 bin 387 olarak gerçekleşti.

Demokratik işleyişimi belirleyen dinamiklerin en başında gelen Genel Kurullarımıza 34 bin 709 kongre üyemizin yüzde 82’sine karşılık gelen 28 bin 529 kişinin katılım sağlayabilecek olması ile kulübümüz oy kullanma hakkına sahip olan üye sayısı bakımından en yüksek seviyesine ulaştı'' denildi.

Kongrenin tarihi değişirse ya da ertelenirse ne olacak?

Açıklamada, pandemi veya başka bir nedenle nedeniyle kongrenin ertelenmesi ya da farklı bir tarihte yapılması durumunda üye sayısında değişiklikler olabileceğine de yer verildi. 

 

Ali Koç: ''Bu seçimde ne olacağını kendim açısından bilmiyorum''

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz ay NTV’ye konuk oldu. Mayıs-Haziran ayında gerçekleşecek olan seçimde aday olup olmaması ile ilgili görüşlerini belirten Koç, ''Bu seçim döneminde ne olacağını kendim açısından bilmiyorum'' dedi.

Bu açıklamaların yanı sıra, 2018'deki seçim döneminde "En az 2 döneme ihtiyaç var" diyen Koç'un gelecek seçimde de aday olması bekleniyor. 
 

'Benim seçim döneminde yaşadıklarımı kimse yaşamayacak'

Yeni adayların bir an evvel çıkması gerektiğini vurgulayan Koç, ''Ben olayım, olmayayım, Fenerbahçe'ye başkan adayı olacak isimler bir an evvel çıksın. Ne kadar çok aday, o kadar iyi. Benim seçim döneminde yaşadıklarımı kimse yaşamayacak'' dedi.

Fenerbahçe kongre üyesi İlhan Ekşioğlu kimdir?

Yaklaşan seçimde kimlerin aday olacağı merak edilirken spor camiasında bazı isimlerin adı konuşulmaya başlandı.

Bu adaylardan birinin İlhan Ekşioğlu olduğu spor camiasında konuşuluyor. Fenerbahçe'ye emek vermiş bir kişi olan İlhan Ekşioğlu kimdir? İlhan Ekşioğlu nerelidir, kaç yaşındadır. İşte İlhan Ekşioğlu hakkında merak edilenler.

Fenerbahçe'de Asbaşkan ve Stat ve Tesisler Sorumlusu görevlerini yapmış olan Ekşioğlu  1966 yılında hayata merhaba dedi. İşletme Fakültesi mezunu olan İlhan Ekşioğlu evli ve 1 kız çocuk babası. İş hayatı boyunca turizm ve tekstille uğraşan ve bu alanlarda da oldukça başarılı olan Ekşioğlu Fenerbahçe yönetimine 2001 yılında yedek üye olarak girdiği Aziz Yıldırım başkanlığındaki Fenerbahçe Spor Kulübüyönetim kuruluna 2002'den itibaren asil üye olarak (asbaşkan ve stat ve tesisler sorumlusu, muhasip üye) görevlerni yürüttü. 3 Haziran 2018'de yapılan Fenerbahçe Olağan Serçimli Genel Kurulu'nda, listesinde yer aldığı Aziz Yıldırım'ın başkanlığı Ali Koç'a kaybetmesiyle sona erdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü'ne yönelik FETÖ kaynaklı 3 Temmuz (2011) Operasyonları'nda şike iddiasıyla bir süre tutuklu kalan İlhan Ekşioğlu 09 Ekim 2015 tarihinde beraat etmişti.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle