Fransa

Yer çekimine meydan okuyorlar! İşte ürkütücü güzellikleriyle dünyanın en tehlikeli yerleri...

Turizmin her geçen gün geliştiği günümüzde turistlerin ilginç ve adrenalin dolu yerlere merakı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

En fazla askeri harcama yapan 25 ülke listelendi! Türkiye 17.7 milyar dolar ile 16. sırada yer aldı

2020 yılında askeri olarak en çok harcamada bulunan 25 ülke açıklandı. Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü'nün paylaştığı bilgilere göre, küresel olarak ordulara yapılan harcamalar 2020 yılında 1 trilyon 981 milyar doları bulurken, bu rakam küresel GSYİH'nın yüzde 2,4'ünü oluşturdu. Listede Türkiye 17.7 milyar dolar ile 16'ncı sırada yer aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Fransa Yargıtayı'ndan çimento devi Lafarge hakkında terör suçlaması

Fransa'da Yargıtay, Fransız çimento devi Lafarge’a "DEAŞ’lı teröristleri finansmandan ötürü insanlığa karşı suça ortak olmak suçlaması yöneltilebilmesinin" önünü açtı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Fransa'da başörtülü kadını yarasaya benzeten özel kalem müdürü görevden alınıyor

Fransa'nın başkenti Paris'in banliyölerinden Saint-Denis'in Belediye Başkanı Mathieu Hanotin'ın özel kalem müdürü Frederic Bonnot, başörtülü kadını "yarasaya" benzetmesi nedeniyle görevinden alınacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AKINCI TİHA dünya gündeminde

Baykar tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA), dış basının da gündeminde. Fransız basınında yer alan haberlerde Bayraktar AKINCI'nın bugüne kadar geliştirilen en kapsamlı İHA olduğu vurgulandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sosyal Medya Yasası'na hız verildi

Sosyal medya yasasında çalışmalar hız kazandı. AK Parti kanun teklifi için dünyadaki örnekleri inceliyor. Adli süreçte yalan haber yayan hesapların bilgileri şirketlerden istenecek. Sosyal Medya Başkanlığı'nın kurulması da gündemde.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ABD'den koronavirüs nedeniyle 8 ülkeye "seyahat etmeyin" uyarısı! Aralarında Fransa ve İsrail'de var!

ABD Dışişleri Bakanlığı, koronavirüs vakalarının arttığı ve aralarında İsrail ile Fransa'nın da olduğu 8 ülkeyi "tüm seyahatlerden kaçının" tavsiyesinin verildiği "yüksek riskli ülkeler" listesine ekledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

6 ülkeden Türkiye'ye yangınla mücadelede hava desteği

Türkiye, 28 Temmuz'dan bu yana orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Türkiye'nin bu mücadelesine Azerbaycan, İran, Rusya, Hırvatistan, İspanya ve Ukrayna'dan toplamda 18 hava aracı ile destek geldi. Bunlardan 16'sı ücretsiz katkı sağlıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Paris'te silahlı soygun! 2 milyon Euro'luk ziynet eşyalarını alarak kaçtılar

Fransa'nın başkenti Paris'te bir kuyumcuya giren silahlı soyguncular oradan 2 milyon Euro'luk ziynet eşyalarını alarak kaçtı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Casus yazılım skandalı tüm dünyanın gündeminde

İsrailli teknoloji şirketi NSO’nun geliştirdiği casus yazılım skandalının ardından İsrail hükümeti harekete geçmek zorunda kaldı. İddiaların soruşturulması için özel ekip kuruldu. İsrail basını, skandaldan eski Başbakan Netanyahu'yu sorumlu tuttu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son dakika: Cengiz Ünder yeni takımı belli oldu! Cengiz Ünder Marsilya yolcusu! Cengiz Ünder resmen Marsilya'da!

Son dakika transfer haberi... A Milli Futbol Takımı'mızın yıldızı Cengiz Ünder'in yeni takımı belli oldu. Son olarak Premier Lig ekibi Leicester City'de oynayan Cengiz Ünder, Fransa Lig 1 kulübü Marsilya ile resmen anlaştı. Öte yandan Marsilya, Cengiz Ünder transferini resmi hesabından duyurdu. Roma ile 2023'e kadar sözleşmesi bulunan Cengiz Ünder, Fransız takımı Marsilya'ya 10 milyon Euro karşılığında transfer oldu

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Fransızlar Mali'de Sivilleri Hedef Aldı

Birleşmiş Milletler soruşturmasında Fransa'nın hava saldırısı sonucu 19 silahsız ve sivil insanın hayatını kaybettiği doğrulandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yurtdışından topladığı yardımları muhtaçlara dağıtıyor

Fransa’dan gelip Mardin’de Kızıltepeli 6 çocuklu anneye ziyaret ederek yardım elini uzatan yardım meleği Dilek Arca, bugüne kadar bölgede 500 den fazla aileye yardım ulaştırdığını söyledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

O ülkede kıtlık endişesi: Gıda stoğuna başladılar

Fransa'da halk, yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınının 2021 boyunca süreceği endişesi ve kıtlığa neden olacağı korkusuyla gıda stokluyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dünya genelinde ülke ülke son koronavirüs rakamları

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 1 milyon 203 bini aştı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ