Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine giden içme suyu hattında patlama

Midyat'a bağlı Beyazsu'dan Artuklu ve Kızıltepe ilçeleri beslenen içme suyu isale hattı, Nusaybin ilçesi İpekyolu Mahallesinde patladı.
  • 15.02.2022 00:44
Artuklu ve Kızıltepe ilçelerine giden içme suyu hattında patlama

Midyat'a bağlı Beyazsu'dan Artuklu ve Kızıltepe ilçeleri beslenen içme suyu isale hattı, Nusaybin ilçesi İpekyolu Mahallesinde patladı.

İçme suyu isale hattında yaşanan arıza nedeniyle meydana gelen patlama sonrası oluşan su birikintileri nedeniyle Atatürk Şehir Stadyumu ve İpekyolu Mahallesinde birçok bodrum katı ve iş yerini su bastı. Patlamanın haber alınması üzerine Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Marsu ekiplerinin müdahalesiyle su vanası kaynağında kapatıldı.

Yaklaşık 2 saat boyunca borulardaki suyun tahliyesi beklenirken Mardin Büyükşehir Belediyesi ile Nusaybin Belediyesine ait iş makineleri yardımıyla suyun bölgeden tahliyesi sağlandı.

Öte yanda İpekyolu Mahallesine gelen Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı, Marsu Genel Müdür V. Dr. Mehmet Songur'dan bilgi aldı.

Mahalle muhtarı Tayfur Algan ile birlikte zarar gören vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Kaymakam Kayabaşı, "Devlet olarak tüm kurumlarımızla vatandaşlarımızın yanındayız" dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı Marsu Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda ise "Artuklıu ve Kızıltepe ilçelerimizi besleyen isale hattında 14.02.2022 tarihinde oluşan arıza sebebiyle su kesintisi yaşanacaktır. Arızanın en kısa sürede giderilmesi planlanmaktadır" ifadeleri kullanıldı.

NUSAYBİNİM

Yorumlar

Image
ebu water
21.06.2023 / 19:00

Kardeşim 2 haftadır su yok artukluda arıyoruz 185''i acan yok arıza bildirecez belki kardeşim halla halla boş çalıyor yada açıp hemen kapatıyorlar ayıptır o maaşı hak etmiyorsunuz liyakatsiz kişileri toplamışlar. Ayıptır yaawwww bu şehir bu saçmalığı haketmiyor. <br><br>Belediye her şeyiyle saçma, yol olmuş 10 lira sanki hani mazot 30'a vurunca yapsaydın 10 lirayı fiyatlar düşmüş nispeten 1 kişi 10 tl sanki new yorktayiz , dubaideyiz anasını satayım. <br><br>Yaz geldi, bayram ağzı su yok millet çeşmelerde kuyruk olmuş eskiden tüp ekmek filan kuyruğu vardı sağolsunlar geçmişi hatırlatıyorlar. Rezilliğin 1'ri 1000 para s____trip gitseydik keşke başka şehire hastası olan var , yaşlısı olan var , bebeği olan var su yoksa temizlikte zor olmuyor. <br><br>Yalandan cumaya gidiyorlar hocalar hep su temizliktir diyor bunum şiarinda degiller daha ne diyeyim loo mardindir.

Yorum Yaz