Birlik: Şehir stadyumunun kapalı tribünü yeniliyoruz!

Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, 21 Ksım Şehir Stadyumu’nda tribünlerin ne zaman yenileceği sorusuna ilişkin Gençlik ve Spor Bakanlığı imkânlarıyla eskiyen tribünü yıkıp yerine 2 bin 500 kişilik modern bir tribün inşa edeceklerini söyledi.
  • 26.05.2023 14:49
Birlik: Şehir stadyumunun kapalı tribünü yeniliyoruz!

İl müdürü Birlik, “21 Ksım Şehir Stadyumunun eskiyen tribününü yıkıp yerine Gençlik ve Spor Bakanlığının imkânlarıyla 2 bin 500 kişilik yeni modern bir tribün yapacağız. Yeni projede 140 kişilik  protokol tribününün uanı sıra basın odası, basın toplantı odası ve 8 tane  soyunma odası olacak. Lige yetiştirmeyi planlıyoruz. Stadyumumuzun zemmini çim yapmak için de girişimlerimiz devam ediyor. ” dedi.

Türkiye’de çim sahası olmayan tek büyükşehir olan Mardin’de 1970’li yıllardan kalan 7 bin kişilik 21 Kasım Şehir Stadyumu’nda maçların oynanması Mardin’de kamu oyunu büyük üzüntüye boğuyor. Mardin 1969 Spor geçtiğimiz sezon büyük bir başarı göstererek namağlup bir şekilde 3. Lig’e yükselmiş oldu. Ancak 21 Kasım Şehir Stadyumu tribünü ve soyunma odalarının 1970’li yıllardan kalma olması kentte spor kamu oyunda bir çok kişiyi derinden üzüyor. 

Aylardan beridir modern bir tribünün yapılacak ve sahanın zeminin tekrar çim yapılacağı haberleri kentte herkesi heyecanlandırsa da  liglerin bitmesinin üzerinden bir ay geçmesine rağmen stadyumda herhangi bir çalışmanın olmaması dikkat çekiyor.

“Eylül gibi tribünü yetiştirmeye çalışacağız”

Yeni proje hakkında konuşan Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumu’nun projesinin bitme aşamasında olduğunu vurguladı. Birlik, “Tribün olarak yenileyeceğiz.  2 bin 500 kişilik  modern bir tribün olacak.  140 kişilik  protokol tribünü olacak. Basın odası, basın toplantı odası ve 8 tane  soyunma odası olacak. zemin çim olacak lige yetiştirmeyi planlıyoruz. Işıklandırma olacak.  Artık akşam antrenmanlar yapılabilecek. İnşallah Mardin 1969 Sporumuzun lig maçlarına yetiştirmeye çalışacağız. Biliyorsunuz bu tribünümüz eski bir yapı ve depremde de zarar gördü. İnşallah modern bir tribün olacak. Diğer taraftaki tribünde bir problem yok zaten. Stadyumumuzun zemmini çim yapmak için girişimlerimiz devam ediyor. Allah’ın izniyle Eylül gibi tribünü yetiştirmeye çalışacağız. Bitmese bile bir iki maç başka yerde oynanır” dedi.

“24 branşta 62 bin lisanslı sporcu”

 

Mardin’de 62 bin lisanslı sporcunun olduğunu kaydeden Beytullah Birlik, “Geldiğimiz günden beri ekibimle birlikte gençlerimizi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mardin 38 bin lisanslı sporcu varken çabalarımız ve girişimlerimiz sonucu 24 branşta 62 bin lisanslı sporcumuz oldu” diye konuştu.

Mardin’in birçok ilçesinde yeni tesislerin açıldığını ifade eden Birlik, “Gördüğünüz gibi her ilçemize yüzme havuzu yaptık. Mazıdağı stadyumu bitti. Derik bitti. Artuklu’yu bitirdik. Kızıltepe ilçe stadyumumun zeminini değiştirdik. O stadın sadece tribünü kaldı. Kızıltepe’ye 2 bin 500 kişilik kapalı spor salonu yapıldı. Buralarda bir sürü sporcu yetiştirilecek” şeklinde konuştu.

Birlik, Diyarbakır yolu üzerinde de 15 bin kişilik modern bir stadyum yapılacağını vurgulayarak sözlerini sonlandırdı.

featured

Yorumlar

Image
Hakan Demir
26.05.2023 / 15:28

Mustafa Yaman döneminde güzelim doğal çimi suni çime dönüştürenlerin eseri silinmeli tekrardan doğal hibrit çime dönüştürülmesi en önemli konulardan biridir ilin önde gelenleri bu konu üzerinde durmalı

Yorum Yaz