Daradent, öğrencilere ağız ve diş sağlığının önemini anlattı

Mardin Artuklu'da bulunan Daradent Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 22 Kasım Diş Hekimleri Günü, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında, Artuklu'daki bazı okullarda çocuklara bilgilendirme seminerleri verdi, seminerlere katılan çocuklara diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.
  • 28.11.2022 09:09
Daradent, öğrencilere ağız ve diş sağlığının önemini anlattı

Artuklu'da faaliyetlerini sürdüren Dara Dent, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası münasebetiyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı farklı okullarda; çocuklara diş fırçalama alışkanlığını yaygınlaştırmak ve sağlıklı dişlere sahip olma bilincine sahip bir nesil oluşturmak amacıyla ağız ve diş sağlığı seminerleri ile öğrencilere diş temizeleme seti hediye etti.

Kırsal Bağlıca Mahallesi Okulu'nda öğrencilere ağız ve diş sağlığı hakkında bilgiler veren DaraDent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği'nde görevli Diş Tabibi Mahmut Özer, çocuklara doğru diş fırçalamanın nasıl yapılması gerektiğini anlattı. 

Peygamber Efendimizin Ağız sağlığına verdiği önemi anlatan Özer, Doğru beslenme ve doğru Diş fırçalama ile Beslenme önerilerine dikkat çektiği seminerin ardından; "22 Kasım Diş Hekimleri Günü,  Ağız ve Diş Sağlığı Haftası etkinlikleri kapsamında, öğrencilerimizin bilgilendirilmesi amacı ile çeşitli etkinlikler düzenledik. Çocukların gelişim dönemlerinde edindikleri tecrübe ve davranışlar, ileriki yaşlarda hem genel sağlık hem ağız ve diş sağlıklarının şekillendirilmesi açısından çok önemlidir. Bu dönemde çocuk ve gençler üzerinde ailelerin, öğretmenlerin ve özellikle günümüzde medyanında etkili olduğu bilindiği için ülkemiz genelinde bireylerin bu konuda bilinçlendirilmesi önemlidir" dedi.

Özer, daha sonra seminere katılan bütün öğrencilere diş macunu seti armağan etti.

Yorum Yaz