tatlidede

Erdoğan, yeni ismi alandakilere sordu; çoğunluk kabul etti! Mardin Havalimanı'nın adı değişiyor

Mardin'de toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanının adının değiştirilmesi önerisini vatandaşlara sordu. Alandakilere 'Kabul edenler, etmeyenler?' sorusunu yönelten Erdoğan, çoğunluğun el kaldırmasını gördükten sonra 'Mardin Havalimanı'nın adını Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştiriyoruz' dedi.
  • 17.12.2022 14:36
Erdoğan, yeni ismi alandakilere sordu; çoğunluk kabul etti! Mardin Havalimanı'nın adı değişiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mardin Derik Ovası Sulaması", "Midyat-Nusaybin Yolu", "Ömerli ve Dargeçit Doğalgaz Verme" ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu.


MARDİN HAVAALANI'NIN ADI DEĞİŞİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde Mardin Havalimanı'nın adının "Mardin Aziz Sancar Havalimanı" olmasını kalabalığa önerdi.Alandakilere "Kabul edenler, etmeyenler?" diyen Erdoğan, daha sonra havaalanın adının değiştiğini duyurdu.

Açıklamalarında Erdoğan, "Şimdi, Mardin Havalimanı'na 3 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal binası yaptık. Bugün gönlümden şöyle bir şey geçti. Mardin Havalimanı'nın adını Mardin Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirelim dedim. Mardin'in Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar hocamızın adı bundan sonra aynı zamanda Mardin'e girerken Mardin Havalimanı'nın gönderinde de görülecek. Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı." dedi.

Editör: Nezir Güneş

Yorum Yaz