Hem yolları açtılar; Hem de vatandaşın içini ısıttılar

Yoğun kar yağışı ile brilikte Mardin Büyükşehir Belediyesi ekipleri bir taraftan kar yağışı dolayısıyla kapanan yolları açmak için seferber olurken diğer taraftan da yolda mahsur kalan vatandaşların içini ısıtmak amacıyla sıcak çorba dağıtımı gerçekleştiriyor.
  • 04.02.2023 22:38
Hem yolları açtılar; Hem de vatandaşın içini ısıttılar

Mardin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Mardin'de etkisini gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle yollarda mahsur kalan vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulundu.

Mardin'de etkili olan kar ve tipi yağısı hayatı olumsuz etkiledi. Mardin'in Diyarbakır, Midyat ve Türkmen geçidinde bulunan yollar sık sık yola zincirsiz çıkan araçların trafiği aksatması ile kapandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi de yollarda kalan vatandaşların daha fazla mağdur olmaması için seferberlik ilan etti. Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen'in talimatlarıyla farklı noktalarda mobil mutfak araçları yönlendirildi. Vali Ozan Caddesinde vatandaşlar için duraklarda konuşlanan mobil mutfak araçları, gece boyunca sıcak çorba, dağıtımı yaptı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, yolda olan hiçbir vatandaşın mağdur kalmaması için tüm gece boyunca sahada olduklarını belirterek, “Nerede bir ihtiyaç olduysa Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak orada olmaya çalışıyoruz” dedi.

Yorum Yaz