İçmesuyunu tarla sulamasında kullandılar!

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, vatandaşın hakkı olan içme suyunu gasp ederek Beyazsu ana isale hattından kaçak kullanan şahıslara mayıs ayında toplamda 756.000 lira tutarında cezai işlem uygularken adli süreç ise devam ediyor
  • 10.06.2021 19:24
İçmesuyunu tarla sulamasında kullandılar!

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU), Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, kent genelinde vatandaşın hakkı olan içme suyunu, kaçak kullanımının önüne geçmek için gece gündüz demeden çalışmalarını yürütmektedir. 

MARSU Kaçak Araştırma ve Denetleme Servisi’ne bağlı ekipler,  Kızıltepe ilçesi Yoldere ve Ekinlik mahallelerinde tarla sulamasında kullanılmak üzere, Kızıltepe ve Artuklu ilçelerini besleyen içmesuyu ana isale hattından kaçak hat çekildiğini tespit etti.

Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde oturan vatandaşların içme suyunu gasp ederek tarla sulamasında kullanan şahıslara yönelik 756 bin lira idari cezai işlem uygularken adli süreç başlatıldı.

Ayrıca Türk Ceza Kanunu hükümleri gereğince işlem yapılırken Cumhuriyet Başsavcılığında suç duyurusunda bulunuldu.

MARSU Genel Müdürü Abdüsselam Altunkaynak, kaçak su kullanımının vatandaşımızın en doğal hakkı olan suya erişimini engellemekte bu sebeple de Mardin’de kaçak su kullanımına geçit vermeyeceklerini belirtti.  

Altunkaynak, “MARSU olarak vatandaşımızın hakkını yedirtmemek için gece gündüz çalışarak kentimizde kaçak su kullanımına izin vermeyeceğiz.” dedi.

Yorum Yaz