tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

Mardin Havalimanı Jet Hızıyla 'Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Hava Limanı' oldu

Toplu Açılış Programına Katılmak üzere Mardin'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni ismi alandakilerin onayına sunduğu ve meydandaki çoğunluğun kabul edişiyle isminin değiştirildiği Mardin Hava Limanı'nın yeni ismi hazırlanan dev afişin asılışıyla değiştirildi.
  • 17.12.2022 16:18
Mardin Havalimanı Jet Hızıyla 'Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Hava Limanı' oldu

Mardin'de toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanının adının değiştirilmesi önerisini vatandaşlara sordu. Alandakilere "Kabul edenler, etmeyenler?" sorusunu yönelten Erdoğan, çoğunluğun el kaldırmasını gördükten sonra "Mardin Havalimanı'nın adını Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştiriyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mardin Derik Ovası Sulaması", "Midyat-Nusaybin Yolu", "Ömerli ve Dargeçit Doğalgaz Verme" ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu.

"KABUL EDENLER, ETMEYENLER?"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının bir bölümünde Mardin Havalimanı'nın adının "Mardin Aziz Sancar Havalimanı" olmasını kalabalığa önerdi.

Alandakilere "Kabul edenler, etmeyenler?" diyen Erdoğan, daha sonra havaalanının adının değiştiğini duyurdu.

YENİ İSMİ "MARDİN AZİZ SANCAR HAVALİMANI" OLDU

Açıklamalarında Erdoğan, "Şimdi, Mardin Havalimanı'na 3 milyon yolcu kapasiteli yeni bir terminal binası yaptık. Bugün gönlümden şöyle bir şey geçti. Mardin Havalimanı'nın adını Mardin Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirelim dedim.

Mardin'in Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar hocamızın adı bundan sonra aynı zamanda Mardin'e girerken Mardin Havalimanı'nın gönderinde de görülecek. Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla ismi değişen Mardin Hava Limanı'nın yeni adı, Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Hava Limanı'nın tabelası, hazırlanan dev afiş ile tabelanın üzerine asıldı.

Tabelanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Mardin'de programına devam ederken jet hızıyla asılması dikkatlerden kaçmadı.

 

Editör: Kadir Üründü

Yorum Yaz