Mardinli Prof Dr. İlhan: MAÜ için bende varım!

Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünde görev yapan Mardinli Matematik Profesörü Prof. Dr. Sedat İlhan, Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü’ne adaylığını açıkladı.
  • 12.08.2023 15:39
Mardinli Prof Dr. İlhan: MAÜ için bende varım!

Kızıltepe'de doğum ilk, orta ve lise eğitimini Mardin'de tamamlayan halen Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümündeki görevine devam eden Prof. Dr. Sedat İlhan, 22 Ağustos'ta görev süresi dolacak olan Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörülüğü görevine talip olmak üzere adaylık başvurusunda bulundu.

Dicle Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümünde; Anabilim Dalı Başkanlığı ile fakülte Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde de bulunmuş olan Mardinli Matematik Prefesörü Sedat İlhan, "29 yıllık akademik kariyerimde devam eden görevimi onurlandırmak, bugüne kadar yaptığım gibi; ulusal ve uluslararası çalışmalarımla katkıda bulunduğum eğitim-öğretim alanında var olan misyonumu paylaşmak, kadim bir tarih, kültür ve inanç şehri olan memleketim Mardin'in gelişiminde lokomotif bir kurum olması gerektiğine inandığım üniversitemize değer katarak daha yüksek seviyelere getirme vizyonunu gerçekleştirmek umuduyla ben de varım" dedi. 

Prof. Dr. Sedat İlhan, "Akademik çalışmalara olan bağlılığımın yanında teknoloji, bilim, sanat ve spora verdiğim önemin, bilginin paylaşıldıkça çoğalan bir hazine olduğuna olan inancım, bireylerin bir meslek, uzmanlık kazanırken aynı zaman da kişiliklerini olgunlaştıracak, çevrelerini yorumlayabilecek ve estetik duyulara sahip olacak profiller olmaları anlayışından hareketle; doğup büyüdüğüm memleketime olan sevdam, hemşerilerime olan saygı ve bununda getirdiği sorumluluğun neticesinde Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğü için ben de varım diyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın görevi bize tevdi ettiği taktirde; Akademik ve öğrenci odaklı bakış açısından hareketle; Üniversitemiz ve tüm mensuplarıyla birlikte ortak akıl ve istişare kültürüyle deneyim ve tecrübelerinden yararlanmak arzusunda bulunduğum şehrimizin bürokratları, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderlerinin de birikiminden yararlanacağız. Mardin Artuklu Üniversitesi'nin şehrin ekonomik ve sosyal gelişimine yön veren bir kurum olmasını sağlamak, dolayısıyla da Mardinimiz, bölgemiz, ülkemiz için en hayırlısını, en iyisini ve en güzelini yaşamak ve yaşatmak umuduyla MAÜ için ben de varım diyorum." dedi.

PROF.DR. SEDAT İLHAN KİMDİR?

1967 Mardin / Kızıltepe doğumlu olan Prof. Dr. Sedat İLHAN, 1984'te Kızıltepe Lisesi'nden, 1989'da Dicle Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi  Matematik Bölümünden mezun oldu. Aynı bölümde 1990 yılında  Araştırma Görevlisi, 2004 yılında Yardımcı Doçent, 2012 yılında Doçent ve 2018 yılında Profesör oldu. 2004 yılından beri Anabilim Dalı Başkanlığı ve 2012-2018 yılları arasında da Fakülte Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Mayıs 2018'den beri Silvan Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü görevinde bulundu. Ulusal ve Uluslararası alanda çok sayıda bilimsel yayın ve sunumu bulunan Prof. Dr. Sedat İLHAN Türk Matematik Derneğine üye olup evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

Yorumlar

Image
Esra Yıldız
13.08.2023 / 15:51

Üniversiteyi bilimsel anlamda layık olduğu seviyeye taşıyacağından hiç şüphem yoktur Sayın profesörümüzün

Image
Sevda Bayrak
13.08.2023 / 14:40

Sayın Profesörümüzün Rektörlük görevini layıkıyla yerine getireceginden hiç şüphem yoktur.

Image
Ahmet ASLAN
13.08.2023 / 13:58

Artuklu Üniversitesinin akademik açıdan daha ileri seviyeye getirmek icin hocamızın rektörlük için uygun bir tercih olacağını düşünüyorum.

Image
Kemal TAŞ
13.08.2023 / 13:54

Sedat Hocamızın Üniversiteyi adil ve şeffaf bir şekilde yönetecegine inancım sonsuzdur başarılarınızın devamını dilerim Hocam.

Image
Aziz
13.08.2023 / 13:42

Mardin Artuklu üniversitesini çok daha ileriye taşıyacağına içtenlikle inanıyorum.

Image
Nusrettin Ayçiçek
13.08.2023 / 12:50

Kızıltepe'nin iftihar kaynağı olan Prof Dr Sedat İlhan hocam, yetiştirdiği yüzlerce öğrencinin yanında, Mardin Artuklu Üniversitesini de Allah'ın izniyle güzel bir noktaya taşıyacaktır. İnşallah yöneticilerimiz liyakati önceleyerek hocamıza hak ettiği görevi verir.

Image
Hamdullah POLAT
13.08.2023 / 08:48

Üniversitemizin birikmiş sorunlarını çözebilecek tecrübe ve dürüstlüğe sahip tek isim değerli hocamızdır. Allah yolunu açık eylesin

Image
Şevki Turgay
12.08.2023 / 23:20

Sedat Hocayı tanırım. Bence de üniversitemiz için en ideal kişi olarak görüyorum<br>Kendisine başarılat dilerim

Image
Kamil Soysal
12.08.2023 / 20:21

Üniversiteden dersimize giren Sayın hocamın bu görevi layıkıyla yapacağına asla şüphem yoktur. Hocam tevazunun ve hoşgörünün cisim bulmuş halidir. Artuklu’yu çok ileri tanıyacağına inanıyorum

Image
Nisa
12.08.2023 / 20:00

Kesinlikle bu adam seçilmeli

Image
Abdullah AYAZ
12.08.2023 / 16:07

Olması gereken de bu memleketin evladı memleketin makamına oturmalı. Yabancı insanlar bu coğrafyanın sorunları ihtiyaçlarını bilemez ve çözemez.

Yorum Yaz