MARSU Şubelerinde yapılandırma yoğunluğu

7256 sayılı yasa gereği bazı alacakların yapılandırmasına yönelik son müracaatın 1 Şubat olmasından dolayı son günlerde MARSU şubelerinde yoğunluk yaşanıyor.
  • 28.01.2021 14:05
MARSU Şubelerinde yapılandırma yoğunluğu

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU), 7256 Sayılı Kanun ile son ödeme tarihi 31.08.2020 tarihinden önceki dönemlere ait su borçlarına taksit fırsatı getirilmişti.

Bu kapsamda gecikme cezaları silinerek Yİ-ÜFE oranında yeniden hesaplanıyor. 

Son müracaat tarihi 1 Şubat’tan önce 7256 sayılı yasa gereği bazı alacakların yapılandırmasına yönelik yapılacak indirim ve taksitlendirmeden yararlanmak isteyen vatandaşlar, MARSU şubelerinde yoğunluk oluşturuyor.

-PEŞİN ÖDEMELERDE GECİKME CEZALARININ YÜZDE 90’I SİLİNMEKTE 

MARSU’dan yapılan açıklamada, “7256 sayılı yasa ile kurumumuza borcu olan aboneler, peşin ödemeyi tercih ettiklerinde gecikme cezalarının % 90’ı silinmektedir.” denildi. 

-SON MÜRACAAT 1 ŞUBAT

Son müracaatın 1 Şubat olduğu vurgulanan açıklamada, “Ödemeyi ise 1 Mart’a kadar yapabilirler. Peşin ödeme gücü olmayanlar ise 18’ e kadar taksit seçeneklerinden faydalanabilirler. Taksitler iki ayda bir ödeneceğinden 36 aya kadar ödeme süresi verilmektedir. Şubelerimizde yoğunluk yaşanmaması ve kovid-19 salgını nedeniyle.

Yorum Yaz