MARSU’da kadın sayaç okuma personelleri işini severek yapıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğünde sayaç okuma personeli olarak görev yapan kadınlar işlerini severek yapıyor.
  • 12.01.2021 14:39
MARSU’da kadın sayaç okuma personelleri işini severek yapıyor

Mardin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, içmesuyu ve alt yapı çalışmalarının kesintisiz bir şekilde devam edebilmesi için kayıp kaçak, abone ve sayaç okutma hizmetlerine ağırlık verdi.

Bu kapsamda personel ağını genişleten MARSU, ilçesinde görevlendirmiş olduğu kadın sayaç okuma personelleri işlerini özverili bir şekilde yerine getiriyor.

Sabah mesai saatleri içerisinde görevli oldukları mevkilerde gerekli sayaç okumayı yapan kadın personeller, yaptıkları işten memnun.

Sayaç okuma personeli Nurşen Aydın, ilk başlarda durumu yadırgadığını daha sonra özellikle evde bulunan kadınlardan gelen olumlu tepkiler üzerine işini sevmeye başladığını dile getirdi. Yaklaşık 2 yıldır Nusaybin’de sayaç okuma personeli olarak görev yaptığını dile getiren Aydın, bu alanda daha çok kadının istihdam edilmesi gerektiğini belirtti.

Nucude Demir ise, “Erkekler işe gittikten sonra kadınlar evde yalnız kalıyor. Erkek sayaç okuma personeli evlere gittiği zaman çekinme ya da kapı açmama durumu olabiliyor. Bizleri karşılarında gördüklerinde ise durumundan memnun oluyorlar. Çekinmeden bizlere kapılarını açıyorlar. Bu durumu hem bizleri hem de kadınları memnun ediyor.” dedi.

Yorumlar

Image
Anonim
13.01.2021 / 07:40

Marsu neresi biliyor musun? Torpili ve arkası sağlam olanın içeride oturduğu çalışan ve kimsesinin olmayanların sahada ezildiği bir yer. Bunun en büyük örneği Kızıltepe şubesi sahipsiz bir şube müdür desen yok yardımcısı desen yok şef desen yok kendi işçisine yalan söyleyen bir müdür sesini çıkaramayanların yerini sürekli değiştiren sürgün eden sırtı sağlam olanında içeride oturduğu bir şube. KIZILTEPE şubesinin saha işçileri günde onlarca iş yaparken yaptığı tek bir hatada yaptığı bütün işler silinebiliyor neden? Çünkü arkası sağlam değil dayısı yok içeride oturamaz. En az personelle işleri yürütmeye çalışan fakat yürütemeyen bir şube. Koltuk sevdalıları ve vefa bilmezler yüzünden bunlar işin kötü yanı daha üst mertebelerine hiçbir problem yok gibi anlatıyor işçisine gelip yalan söyleyen bir iki yüzlü şube müdürü. Allah kimsenin halkını bırakmaz, Allah büyüktür.

Yorum Yaz