tatlidede

Tutaşı: Güven, istikrar ve huzurlu ortam için adayım!

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına yeniden aday olduğunu açıklayan mevcut başkan Mehmet Ali Tutaşı, görevde bulunduğu dönemleri yeni bir hizmet atağıyla taclandırmak için aday olduğunu söyledi.
  • 03.10.2022 19:14
Tutaşı: Güven, istikrar ve huzurlu ortam için adayım!

Tutaşı, Tecrübe, donanımlı ve aynı zamanda liyakatli bir yönetimle yeniden güven tazeleyerek görev süresini Mardin'in geleceğine ışık tutacak hizmet atağıyla taçlandırmanın hedefi içerisinde olduğuna vurgu yaptı.

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Ali Tutaşı, Ekonomi ve ticaretin temel taşlarını; güven, istikrar ve huzurlu ortamın oluşturduğuna işaret etti.

Kadim Şehir Mardin'in ekonomisini çeşitlendirerek güçlendirmeyi hedeflediklerini Kaydeden Tutaşı, Ekonominin güven ortamında hayat bulduğunu, kalkınmanın, ilerlemenin, gelişmenin ise huzurlu ve güvenli bir ortamda gelişme göstereceğini söyledi.

“HİZMET BİNAMIZI KENDİ İMKANLARIMIZLA TAMAMLADIK”

“Küresel pandemi, hemen yanıbaşımızda devam eden savaş koşulları genelde dünyamızı, özelde de ülkemiz ekonomisini her açıdan çok olumsuz etkiledi. Kaderimiz olan coğrafyamızda komşu ülkelerde yaşananlar hiç şüphe yok ki; Mardin'inizin de ekonomisini oldukça olumsuz etkiledi. Bu dönemde karşılaşılan zorlu şartlara rağmen Kadim şehrimiz Mardin'in güçlü geleceğine ışık tutacak bütün platformlarda olmanın çabası içerisinde olduk. Bizler toplum hayatının vazgeçilmezi olan ticaret ve sanayinin hizmet ihtiyacını en üst düzeyde olması için çalıştık.

GÖSTERİŞTEN UZAK DURDUK

Bu süreç içerisinde Mardin Sanayi ve Ticaret Odasına yakışır bir hizmet binası oluşturma hedefimizi hayata geçirdik. Başkanlığımızın imkanlarıyla Diyarbakır yolu üzerinde odamızın 40-50 yıllık bina ihtiyacını da böylece gidermiş olduk. Odamızın binasını kendi imkanlarımızla gidermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Günümüzün şartları ve zorlukları ne olursa olsun Mardin için, Mardin'in daha güçlü sanayisi, daha güçlü turizmi ve daha güçlü üretimi için mücadelemizi gösterişten ve reklamdan uzak bir şekilde yerine getirmeye çalıştık, çalışıyoruz. Aynı inanç ve kararlılıkla daha kapsayıcı çalışmalarla taçlandıracağımıza inandığımız yeni bir döneme daha hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum."

YATIRIMCI BİR AİLEDEN GELİYOR

Ticari failiyetleriyle tanınan bir aileye mensup, binlerce hemşehrisine iş ve istihdam kapısı aralayan bir gelenekten geldiğini ifade eden “Mehmet Ali Tutaşı olarak hepiniz beni tanıyorsunuz. Hiçbir zaman bir grup veya oluşuma angaje olmadım. Yeniden aday olmaktaki yegâne amacım, odamızın ilkelerine bağlı, Üyelerimizin hak, hukuk ve menfaatini hem koruyan, hem de saygı duyulacak bir yönetimle güven ve huzur ortamında Mardin'deki yatarım imkan ve olanaklarını arttırmaktır. Hiçbir zaman şahsi bir amaçla aday olmadığımı, olmazsa olmaz tek hedefimin hizmetkarı olmaktan büyük bir şeref duyduğum Mardin'in sanayicileri ve tüccarlarıyla daha güçlü bir Mardin oluşturmaktır.

BEYAZ LİSTEYLE SEÇİME GİRİYOR

Değerli üyelerimizin haklarını korumak, faaliyetlerini kolaylaştırmak için varsa olası engelleri kaldırmak, hak ettikleri yerlere, güven ortamı içerisinde ulaşmalarını sağlamak benim başlıca görevimdir. 16 Ekim 2022 tarihinde gerçekleştireceğimiz Mardin Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde BEYAZ Listeyle ekonomisine, sosyal ve kültürel hayatına aşığı ve hizmetkarı olmaktan şeref duyduğumuz Mardinimize yeni bir hizmet atılımı dönemini başlatıp, katkı sağlamak üzere yeniden destek bekliyorum"

 

Editör: Kadir Üründü

Yorumlar

Image
Erdal YÜZAL
03.10.2022 / 22:20

Başarılarınızın devamını diliyorum sayın Başkan

Yorum Yaz