Yeşilli Belediyesi evlerine giremeyen vatandaşlara sahip çıktı

Deprem korkusuyla evlerine giremeyen vatandaşlara Yeşilli Belediyesi sahip çıktı.
  • 07.02.2023 12:16
Yeşilli Belediyesi evlerine giremeyen vatandaşlara sahip çıktı

Başta Kahramanmaraş olmak üzere 10 ilde yaşanan şiddetli depremden sonra Yeşilli ilçesinde evlerine giremeyen vatandaşlara Yeşilli Belediye başkanı Hayrettin Demir’in talimatı ile Gençlik Merkezini tahsis edildi. Gençlik merkezinde kalan vatandaşlara çorba ve meyve ikram edildi.
Gençlik Merkezinde kalan vatandaşları ziyaret eden Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ve Kaymakam İsmail Güney, vatandaşlarla bir süre sohbet ederek, her türlü ihtiyaçlarının karşılanacağını ifade ettiler.


Vatandaşımızın yanındayız
Deprem korkusu ile evlerine girmek istemeyen vatandaşlara Gençlik merkezini tahsis ettiklerini belirten Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Vatandaşlarımızın toplanma merkezlerimizde her türlü ihtiyaçları ve ikramlarını karşılamaya devam ettiklerini söyledi.


Ülkemizin geçirdiği bu zor günde Belediye olarak hem deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza hemde İlçemizde evlerine giremeyen vatandaşlara gerekli desteği sağladıklarını ifade eden Başkan Demir,” Depremle birlikte vatandaşların gerekli ihtiyaçlarını belirlenmesi için ve oluşabilecek herhangi bir afete karşı bütün önlemlerin alınması için kriz masasını oluşturduk Hazırladığımız 15 kişilik arama kurtarma ekibi araç ve gereçle birlikte Şanlıurfa’da arama kurtarma görevini üstleniyorŞu anda vatandaşlarımızın yiyecek, içecek ve barınma ihtiyaçları karşılanıyor. Gençlik merkezimiz, camilerimiz, okullarımız ve taziye evlerimiz toplanma alanlarımız olarak belirledik. Burada kalmak isteyen vatandaşlarınıza her türlü desteği sağlıyoruz. Desteğini esirgemeyen İlçe Kaymakamımız Sayın İsmail Güney’e teşekkür ediyoruz. Her zaman halkımızın yanındayız” dedi.

Yorum Yaz