Güney Kore

Squid Game'de yalnızca 10 saniye göründü, hayatı değişti

Netflix'in tüm dünyada ses getiren Güney Kore yapımı dizisi Squid Game'de yalnızca 10 saniye görünen genç oyuncu Lee Jeong Jun'un, kısa süren performansına rağmen Instagram'daki takipçisi sayısı 700 bini geçti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Squid Game'in Netflix’e kazandırdığı para dudak uçuklattı

Türkiye'de de izlenme rekorları kıran Güney Kore yapımı Squid Game Netflix'e ortalama ne kadar kazandıracağı belirlendi. Netflix’e maliyeti yalnızca 21,4 milyon dolar olan dizinin 900 milyon dolar dolar kazanç sağlaması bekleniyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Squid Game tahtını kaybetti! İşte yerini alan dizi

Netflix Original yapımı olan Squid Game, geçtiğimiz ay dünyanın en çok izlenen dizisi olarak kayıtlara geçti. Ancak kıramadığı bir rekor, Squid Game'i tahtından etti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

En fazla askeri harcama yapan 25 ülke listelendi! Türkiye 17.7 milyar dolar ile 16. sırada yer aldı

2020 yılında askeri olarak en çok harcamada bulunan 25 ülke açıklandı. Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü'nün paylaştığı bilgilere göre, küresel olarak ordulara yapılan harcamalar 2020 yılında 1 trilyon 981 milyar doları bulurken, bu rakam küresel GSYİH'nın yüzde 2,4'ünü oluşturdu. Listede Türkiye 17.7 milyar dolar ile 16'ncı sırada yer aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Madalyalar peş peşe geldi! Taha Akgül, Ali Sofuoğlu ve Merve Çoban bronz madalya kazandı | 2020 Tokyo Olimpiyatları

Tokyo Olimpiyat Oyunları erkekler serbest stil 125 kiloda milli güreşçimiz Taha Akgül, Moğol güreşçi Lkhagvagerel Munkhtur'u 5-0 mağlup ederek bronz madalya kazandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Zehra Güneş Korelileri büyüledi: Sayesinde Türkçe öğrenmeye başlıyorum

Filenin Sultanları, 2020 Tokyo Olimpiyatları'ndaki çeyrek final maçında Güney Kore ile karşı karşıya geldi. Maç sonrası Milli Voleybolcu Zehra Güneş, Güney Kore'de en çok konuşulanlar listesine girdi. A Milli Voleybol takımımız 2020 Tokyo Olimpiyatlarından elendi ve yarışlara veda etti. Olimpiyatlarda Güney Korelilerin dikkatini güzelliği ile çeken Zehra Güneş ise günün konusu oldu. Binlerce övgü mesajı alan Zehra Güneş merak konusu oldu. Peki kimdir 18 numaraları formayı giyen Zehra Güneş, kaç yaşında, aslen nereli

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Zehra Güneş Korelileri büyüledi: Türkçe öğrenmeye başlıyorum | 2020 Tokyo Olimpiyatları

Filenin Sultanları, 2020 Tokyo Olimpiyatları'ndaki çeyrek final maçında Güney Kore ile karşı karşıya geldi. Maç sonrası Milli Voleybolcu Zehra Güneş, Güney Kore'de en çok konuşulanlar listesine girdi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

A Milli Kadın Voleybol Takımı 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'na çeyrek finalde veda etti | 2020 Tokyo Olimpiyatları

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda çeyrek finalde Güney Kore'ye 3-2 yenilerek elendi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türk sporcular Tokyo 2020'de ilkleri başarıyor | 2020 Tokyo Olimpiyatları

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda mücadele eden Türk sporcular, oyunlarda tarihi başarılarıyla dikkati çekiyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yurtdışından gelirken PCR testi kaç gün içinde yapılmalı?

Yeni kurallar belirlendi. Seyahat edecek olanları ilgilendiren kararlar açılandı. Türkiye yapılacak dış hat uçuş seferlerinde yolculardan seyahat tarihlerinden 14 gün önce aşı olunduğuna dair belge veya varıştan önceki 72 saat içinde yapılmış negatif PCR negatif sonucu ibraz etme zorunluluğu getirildi. Bu arada alınan karar doğrultusunda Brezilya ve Güney Afrika'ya olan uçuş yasakları sona ererken, bu ülkelerden gelen yolcular valiliklerce belirlenen yerlerde 14 gün karantinada tutulacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dünya genelinde ülke ülke son koronavirüs rakamları

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 1 milyon 203 bini aştı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ