Haydi büyük Mardinspor taraftarı takımın yanında ol!

Mardin 1969 Spor, ligin 34. ve son haftasında ölüm kalım maçına çıkıyor. Kendi sahasında ağırlayacağı Çankaya Spor'u yendiği taktirde ligde kalmayı garantileyecek.

 

HABER-YORUM

TFF 3. Ligde mücadele eden Mardin 1969 Spor geçtiğimiz hafta deplasmanda karşılaştığı Şanlıurfa temsilcisi Karaköprü Belediyesi'ne 2-0'lık mağlubiyetle boyun eğen temsilcimiz bütün umutlarını Cumartesi Günü kendi saha ve seyircisi önünde ağırlayacağı Çankaya Spor'a bağladı. 

Ligde inişli çıkışlı grafik çizen Mardinspor, kendi sahasında çıkacağı son maçı galibiyetle tamamladığı taktirde ligde kalarak önümüzdeki sezon da 3. Lig'de mücadelesine devam etmiş olacak.

Hakem hataları, bilinçli bir şekilde seyircisiz iç saha maçlarına çıkması sağlatılan ve rakiplerinin kendi aralarındaki tutumuyla adeta ateş çemberinin içine itilen Mardin 1969 Spor'da ise camia son maç öncesi kenetlenirken, rakip Çankayaspor FK. maçından mutlak galibiyetle ayrılarak üzerinden oynanmaya çalışılan bütün oyunları boşa çıkarma hedefinde.

Lig boyunca çıktığı iç ve dış saha maçlarında sadece bir penaltı alan Mardin 1969 Spor'un camiasının başı, hem hakem hataları hem de federasyon gözlemcileriyle dertte.

Mardinspor, Ligde en az penaltı kazanan takım ünvanıyla ligde kalma mücadelesini son ana kadar sürdürmekte kararlı.

Ligde deplasmanda karşılaştığı Karagümrük Spor maçında kazandığı penaltının dışında penaltı kazanamayan Mardinspor, hemen hemen her maçta penaltısı ya yenildi, ya da gösterilen sarı ve kırmızı kartlarla sporcularının ceza alması sağlanarak adeta kıyıma uğradı.

Kendi saha ve seyircisi önünde oynadığı son iç saha maçı olan Tepecikspor karşısında göz göre göre iki penaltısı görmezden gelinen Mardin 1969 Spor, rakip takımla birer puan paylaşmak zorunda bırakılarak ateş çemberinin içine itildi.

Maçtan sonra verilmeyen penaltılar nedeniyle hakeme itiraz eden Mardin 1969 Spor'un yöneticilerinden Ekrem Sümer'in itirazı ise maçın gözlemci raporuna yansıyınca, Yöneticilerden Ekrem Sümer, 15 bin lira para cezası ve 150 günlük hak mahrumiyeti ile cezalandırıldı. Üstelik bu ilk ceza değildi, daha önce de farklı yöneticiler, hem para cezası hem de hak mahrumiyetleriyle sahaya girişleri engelenmiş oldu. 

Şimdi gözler Cumartesi Günü oynanacak "Ya Devam- Ya Tamam" Maçında. Taraftarlarıyla bütünleşen yönetimi ve sporcusuyla birlikte tek yürek olan camia Çankayaspor maçından mutlak galibiyetle ayrılarak ligdeki yoluna devam etmekte kararlı. 

Mardinspor Camiası sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla taraftarlarını maça davet ederek, Profesyonel liglerde şehrin tek temsilcisi olan Mardin 1969 Spor'un maçta yalnız bırakılmaması, 12. adamın desteğiyle maç boyunca ve skor ne olursa olsun son dakikaya kadar takımın itiş gücü olarak tribünleri doldurulması yönünde çağrılarda bulundu.

Profesyonel liglerde bugüne kadar yaptığı mücadelelerde başarılamayanı başaran, aldığı skorlarla spor camiasına şaşırtan, misafirperverliğiyle kaybettiği maçlarda dahi rakibini alkışlarla uğurlamayı bilen olgun  ve centilmen seyircisiyle futbol camiasının taktirini kazanan yüce yürekli Mardinspor taraftarlarını, "Biz Taraf'ız, Mardin'den yana" diyen Mardin Life Yayın Grubu olarak, Mardin 1969 Spor'un Cumartesi Günü ağırlayacağı Çankayaspor'u taraftarlarının desteğiyle yeneceğini inanıyoruz.

Son maçın Mardinspor için bir şampiyonluk maçı kadar önemli olduğunun idrakı içerisindeyiz. Mardin 1969 Spor, üzerinde uynanmaya çalışılan bütün oyunları boşa çıkaracak güce ve inanca sahip olduğunu biliyoruz. O Halde haydi büyük Mardinspor taraftarı, takımını yalnız bırakma, haydi şampiyonluk kadar önemli olan maçta takımının yanında ol ve maçtaki son düdüğe kadar destekteğini takımından asla esirgeme diyerek, yapılan çağrıya bizler de destek oluyoruz. 

Tartardan takıma meşaleli destek « Mardin GztBir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilirTartardan takıma meşaleli destek « Mardin Gzt

M. Yusuf Güneş

Muhammed Yusuf Güneş Mardin Life Yayın Grubu

YORUMLAR

  • Bu işin namı cimi kalmadı bu maç öyle böyle kazanılması gerek 90 dakika seyirci susmamalı yoksa yazık olacak

    Bu işin namı cimi kalmadı bu maç öyle böyle kazanılması gerek 90 dakika seyirci susmamalı yoksa yazık olacak

Yorum Ekle