İsrail

İsrail medyası duyurdu! Seçimlere iki ay kala belli oldu

Libya'da 24 Aralık'ta yapılacak Başbanlık seçimlerinin adaylarından ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter ve devrik lider Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi'nin seçim kampanyası için İsrailli bir şirketle anlaştığı öne sürüldü.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

En fazla askeri harcama yapan 25 ülke listelendi! Türkiye 17.7 milyar dolar ile 16. sırada yer aldı

2020 yılında askeri olarak en çok harcamada bulunan 25 ülke açıklandı. Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü'nün paylaştığı bilgilere göre, küresel olarak ordulara yapılan harcamalar 2020 yılında 1 trilyon 981 milyar doları bulurken, bu rakam küresel GSYİH'nın yüzde 2,4'ünü oluşturdu. Listede Türkiye 17.7 milyar dolar ile 16'ncı sırada yer aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İsrail savaş uçakları Gazze'ye saldırı düzenledi

İsrail abluka altındaki Gazze Şeridi'ne hava saldırısı düzenledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İsrail Gazze'de Filistin direniş gruplarına ait noktaları vurdu

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinde Filistin direniş gruplarına ait mevzilere saldırı düzenledi. Saldırı sonrası bölgeden alev ve dumanlar yükseldi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İsrail'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın fotoğrafını astığı için para cezası aldı!

Kudüs'te dükkanına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını dükkanına asan Filistinli İmad Ebu Hatice’ye para cezası kesildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ABD'den koronavirüs nedeniyle 8 ülkeye "seyahat etmeyin" uyarısı! Aralarında Fransa ve İsrail'de var!

ABD Dışişleri Bakanlığı, koronavirüs vakalarının arttığı ve aralarında İsrail ile Fransa'nın da olduğu 8 ülkeyi "tüm seyahatlerden kaçının" tavsiyesinin verildiği "yüksek riskli ülkeler" listesine ekledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

NATO'dan saldırıya uğrayan İsrail gemisine dair açıklama

NATO, İsrailli şirkete ait Mercer Street isimli gemiye yapılan saldırıyı kınayarak, Tahran yönetimini uluslararası yükümlülüklerine saygı duymaya çağırdı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İsrail güçleri 6 Filistinliyi yaraladı

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Cenin kentine düzenlediği baskında 6 Filistinliyi yaraladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Umman açıklarında bir İsrail gemisi hedef alındı

İngiltere Savunma Bakanlığı, bir İsrailli ticari geminin Umman açıklarında saldırıya uğradığını duyurdu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sudanlı judocu, İsrailli rakibiyle karşılaşmamak için olimpiyattan çekildi

Cezayirli judocu Fethi Nurin'in ardından Sudanlı judocu Muhammed Abdurrasul da İsrailli rakibi Tohar Butbul'la karşılaşmamak için Tokyo Olimpiyat Oyunları'ndan çekildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Casus yazılım skandalı tüm dünyanın gündeminde

İsrailli teknoloji şirketi NSO’nun geliştirdiği casus yazılım skandalının ardından İsrail hükümeti harekete geçmek zorunda kaldı. İddiaların soruşturulması için özel ekip kuruldu. İsrail basını, skandaldan eski Başbakan Netanyahu'yu sorumlu tuttu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Casus yazılımdan nasıl korunulur? Casus yazılımdan korunmanın yolları nelerdir?

Dünya, İsrailli teknoloji şirketi NSO tarafından geliştirilen Pegasus isimli casus yazılım skandalını konuşuyor. Uzmanlar, bilinmeyen kişilerden gelen ve ne olduğu tam anlaşılamayan bağlantıların açılmamasının hayati önem taşıdığı konusunda uyarıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İsrail'in Meclis Başkanı Kürt asıllı Mickey Levy oldu

İsrail'de 120 milletvekilinden 67'sinin desteğini alan Cizreli Levy, yeni Meclis Başkanı olarak seçildi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İsrail'in yeni cumhurbaşkanı Isaac Herzog kimdir? Kaç yaşında?

İsrail Meclisi, Yahudi Ajansı Başkanı ve eski İşçi Partisi lideri Isaac Herzog'u ülkenin yeni Cumhurbaşkanı seçti. Isaac Herzog kimdir? Isaac Herzog kaç yaşında? İşte Isaac Herzog'un hayatı...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Akşener: "Konuşmayı bırakıp gerekeni yapın!"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Gözümüzün önünde bir insanlık dramı yaşanıyor. Siviller, kadınlar ve çocuklar insafsızca katlediliyor." diye konuştu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Son Dakika! İsrail Gazze'ye kara harekatı başlattı

Siyonist İsrail işgal ordusu, Gazze Şeridi’ne kara operasyonu başlattığını ve İsrail askerlerinin Gazze’ye girdiğini duyurdu. Gazze Şeridi'ne tüm gün havadan bomba yağdıran İsrail bu gece Gazze sınırındaki askerlerine harekat emri verdi. İlk aşamada kapsamlı bir hareket olmadığı belirtilen kara hareketının devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Kara harekatının başladığı haberlerinden hemen sonra küçük çaplı çatışmalarında başladığı haberleri geliyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne kara operasyonu başlattı

Son dakika: İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne kara operasyonu başlattığını ve İsrail askerlerinin Gazze'ye girdiğini duyurdu. Konuyla ilgili açıklama yapan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, "Hamas'a ağır bir şekilde bedel ödeteceğimizi söylemiştim. Bunu yapıyoruz ve ağır bir şekilde ödetmeye de devam edeceğiz" dedi. Öte yandan Tel Aviv yönetiminin operasyon tarihi olarak İsrail'in kuruluş tarihi olan 14 Mayıs'ı seçmesi dikkat çekti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kudüs İslam'ındır!

Günümüzde Türkiye’de ve dünyada bir grup mazlum Filistinlileri savunurken bir grup ebleh ise özellikle sosyal mecralarda israil bayrakları paylaşmakta ve İsrail’i haklı çıkarmaya çalışan beyanlar, methiyeler düzmektedir. İsrail’in yaptığı zulümden bir haberi olmayanlar İsrail’in ufacık menfaatlerine kanarak onları dost zannediyorlar.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kudüs Günü ne zaman? Yahudiler Kudüs'ü ne zaman işgal etti? Yakın dönem Kudüs tarihi nasıldır?

Mayıs ayları Kudüs'te çoğunlukla şiddetle geçerken kullanıcılar Kudüs ile ilgili araştırmalar yapıyor. İsrail polisi Filistin halkına zalimce müdahale ederek masum insanların ölümüne sebep olurken gerginliğin ardındaki sebep de ortaya çıktı...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İsrail polisi yine Filistinlilere müdahale etti

İsrail polisi, Mescid-i Aksa’daki teravih namazı sonrası Şam Kapısı’nda toplanan Filistinlilere müdahalesinde ses bombası ve atlı polisleri kullandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ