Jelto Drenth kimdir? Jelto Drenth kitapları ve sözleri

Yazar Jelto Drenth hayatı araştırılıyor. Peki Jelto Drenth kimdir? Jelto Drenth aslen nerelidir? Jelto Drenth ne zaman, nerede doğdu? Jelto Drenth hayatta mı? İşte Jelto Drenth hayatı...

BİYOGRAFİ
Yazar Jelto Drenth edebi kişiliği, hayat hikayesi ve eserleri merak ediliyor. Kitap severler arama motorlarında Jelto Drenth hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Jelto Drenth hayatını, kitaplarını, sözlerini ve alıntılarını sizler için hazırladık. İşte Jelto Drenth hayatı, eserleri, sözleri ve alıntıları...

Doğum Tarihi:

Doğum Yeri:

Jelto Drenth kimdir?

Jelto Drenth Kitapları - Eserleri

  • Dünyanın Kökeni: Vajina

Jelto Drenth Alıntıları - Sözleri

  • Emziren anneler bebeklerinin ağladı­ğını duyunca memelerinden süt aktığını görürler, bu da kesinlik­le bir şartlı reflekstir. (Dünyanın Kökeni: Vajina)
  • Cinselliğe ilgi duymak bir beyin faaliyetidir, ilginin yokluğuda aslında bunalım belirtisidir. (Dünyanın Kökeni: Vajina)
  • .Adet döneminin ilk ya­rısında (yani, adet görme gününden yumurtlamaya kadar olan dönemde) östrojen baskındır ve çoğu kadın kendini enerji dolu, neşeli ve dışa dönük hisseder. Yumurtlamadan bir sonraki adet görme gününe kadar, kan dolaşımında östrojenden başka büyük miktarlarda projesteron vardır, bu hormon beyni oldukça farklı bir biçimde etkiler. Kadınları daha huysuz, sıkıntılı, güvensiz, ba­ zen zorlanımlı ve başkalarıyla ilişki kurmaya daha az eğilimli ya­pabilir. (Dünyanın Kökeni: Vajina)
  • 2001 yılın­ da, Türkiye’nin sağlık bakanı, sağlıklı yaşam kursuna katılmak is­ teyen bütün kadınların önce bekâret testini geçmeleri gerektiğini söylediği zaman feministler kıyameti koparmışlardı. (Dünyanın Kökeni: Vajina)
  • Fransız öpücüğü bazen büyük korkulara yol açar. Bir kadın arkadaşım ilk kez bunu yaptığı günü anlattı; hakikaten tiksindi­rici bulmuş, hamile kalmaktan korktuğu için lunaparktan eve ka­dar tükürüğünü yutmadan yürümüştü. (Dünyanın Kökeni: Vajina)
  • “Bir bâkire idrar yaparken keskin bir ses duyarsın (pısss), eğer bâkire değilse kaim bir ses duyulur (pışşpışş).” (Dünyanın Kökeni: Vajina)
  • Müslümanlarda ve Hindularda düğün eğlenceleri sırasında gelinin bekâretinin kanıtlanması hâ­lâ büyük duygusal önem taşır, bu kanıt da tamamen bikirden akan kana dayanmaktadır. Ne yazık ki, ilk kez seviştikleri zaman hiç kanamayan kızlar da vardır. (Dünyanın Kökeni: Vajina)
  • Türk doktorlarının durumu da pek iç açıcı değildir. Sık sık muayenehanelerine gelen kadınlar onlara bin türlü masal anlat­ tıktan sonra (“Bacaklarım açık olarak bir çitin üstüne düştüm”) bekâreti yenileyecek ameliyat yapmalarını istiyorlardır. Böyle bir ameliyat hem yasa dışı hem de ahlâk dışıdır, çünkü doktor (ço­ğunlukla erkektir) bir erkeği feci biçimde aldatmak için bir ka­dınla işbirliği yapmaktadır. Bu duyulacak olsa doktorun hayatı tehlikeye girer (Dünyanın Kökeni: Vajina)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle