Kayıp Hayaller Atölyesi - Beth Hoffman Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kayıp Hayaller Atölyesi kimin eseri? Kayıp Hayaller Atölyesi kitabının yazarı kimdir? Kayıp Hayaller Atölyesi konusu ve anafikri nedir? Kayıp Hayaller Atölyesi kitabı ne anlatıyor? Kayıp Hayaller Atölyesi PDF indirme linki var mı? Kayıp Hayaller Atölyesi kitabının yazarı Beth Hoffman kimdir? İşte Kayıp Hayaller Atölyesi kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...
 • 24.11.2022 07:00
Kayıp Hayaller Atölyesi - Beth Hoffman Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kitap Künyesi

Yazar: Beth Hoffman

Çevirmen: Esra Yüksel

Orijinal Adı: Looking for Me

Yayın Evi: İndigo Kitap

İSBN: 9786059144339

Sayfa Sayısı: 400

Kayıp Hayaller Atölyesi Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Bazı zamanlar hayatımızı şekillendiren şeyler sahip olduklarımız değil, özgür bırakmaya razı olduklarımızdır.

"Kardeşim bir hayal dünyasında yaşıyor gibiydi, bir kez bile ağladığını duymadım. Küçük traktöründe oturup koca gözleriyle etrafı izler, kulaklarını dikip doğayı dinlerdi. Öyle ki, doğanın sesi ona herhangi bir insanınkinden çok daha etkileyici gelir, ağaçların etrafında dolanan rüzgârın ve kuşların şarkısı ona dünyanın gerçeklerini anlatırdı sanki."

Teddi Overman gençliğini yaşadığı çiftliğe her gidişinde, kardeşi Josh'u ondan ayıran Kızıl Nehir'in büyüsüne kapılırdı. Her ne kadar onun yokluğuna alışmakta zorlansa da, bir umutla onu hayata yeniden bağlayacağına inandığı bir dükkân açmıştı. Müşterileri de kendisi gibi farklı hikâyeleri olan, birbirinden ilginç insanlardı. Teddi, bu dükkân sayesinde tanıştığı ve harika dostluklar kurduğu insanlar sayesinde ailesini yok eden o acı olayı kabullenmeyi başarmış, ardından sürpriz bir şekilde aşkla tanışmıştı. Artık, tamamen unutup geride bırakması ve her daim hatırlaması gereken yaşanmışlıkları birbirinden ayırmanın tam zamanıydı.

Kayıp Hayaller Atölyesi, merak uyandıran karakterleri ve sıcacık kurgusuyla bir kadının kırılganlıklarına, çocukken aldığı derin yaralara ve tüm olumsuzluklara rağmen hayata tutunmasına tanıklık eden etkileyici bir roman.

"Hayat dolu, sıcacık, ilham veren bir roman."

Debbie Macomber

"Hoffman'ın diyalogları çok başarılı. Teddi ve arkadaşlarının gerçekçi hikâyeleri oldukça etkileyici. Kadınlara yönelik harika bir roman."

Booklist

"Kayıp Hayaller Atölyesi'ni okuduktan sonra Emily Dickinson'ın ?Umut, şarkı söyleyen kanatlı bir şeydir' sözlerini anımsayacaksınız. Kesinlikle okunması gereken bir kitap."

Claire Cook

"Kayıp Hayaller Atölyesi büyüleyici atmosferi, güçlü kadınlara dair hikâyeleri, hem mizahi hem dokunaklı üslubuyla uzun süre etkisi altında kalacağınız bir roman. Hoffman'ın dünyasına girince bir daha çıkmak istemeyeceksiniz."

Kristin Hannah

Kayıp Hayaller Atölyesi Alıntıları - Sözleri

 • Asla eve geri dönemeyiz, çünkü ne döndüğümüz yer eski evimizdir ne de dönen kişi eski biz.
 • Asla kendi mutluluğunu başka insanların uçurtmalarının kuyruğuna bağlama!
 • Tek bir pencereden bakarak, gökyüzünün tamamını göremezsin.
 • Annem çenemin altından tutup başımı kaldırdı. “Bunun gününü mahvetmesine izin verirsen bundan sonra hep böyle olur. Yıllar sonra bir gün kalkıp geçmişe bakarsın ve hayatının bu şekilde berbat olmuş kötü günler silsilesinden ibaret olduğunu görürsün.” Pencereye dönüp dışarı baktı. “Söylediklerime inan Teddi. Hayal kırıklığının benliğini ele geçirmesine izin verirsen hayatın kaybetmekle geçer. Başarısızlıklarından ve talihsizliğinden kurtulmak için bir çıkar yol arar ama bulamazsın.” “Ama ben çok kırıldım anne. Bunu nasıl engelleyebilirim ki?” Annem buruk bir tebessümle yüzüme baktı. “Bilmiyorum. Bunu bulabilecek tek kişi sensin. Ama ömrün boyunca şunu sakın aklından çıkarma Teddi; asla kendi mutluluğunu başka insanların uçurtmalarının kuyruğuna bağlama!”
 • “Gerçekten huzurlu olduğumuz yeri bulana dek hiçbir şey yolunda gitmez. İşler böyle yürüyor; burada ve öteki tarafta.”
 • "Tek bir pencereden bakarak, gökyüzünün tamamını göremezsin."
 • Evi ve bahçeyi incelerken nasıl böyle hasar gördüğünü merak ettim. O an fark ettim ki en kısa zamanda kendime gelip dört elle hayata sarılmazsam yakında benim de sonum bu eski ev gibi olacaktı; üzgün, ıssız, boş ve çaresiz...

Kayıp Hayaller Atölyesi İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Hikâye genel olarak Teddi isimli ana karakterin geçmişten ve günümüzden anlatımlarıyla ilerliyor. Küçük yaşlardan itibaren mobilyaları tamir etme tutkusu, onun için artık bir yaşam biçimine dönüşüyor ve hayallerinin peşinden ilerliyor. Bu arada bir de doğa sevgisiyle yanıp tutuşan kardeşi Josh var. Önceleri kasabayı ziyaret eden turistlerin verdikleri zararlara ve kaçak avcılara küçük tepkiler verirken, bir gün artık evden ayrılmanın ve doğayı kurtaracak kahraman rolüne bürünmenin zamanının geldiğini düşünüyor. Ancak tek sorun var ki kimseye haber etmiyor ve ailesi yıllarca kaybolduğunu düşünürek onu arıyor. Güzel bir konusu ve kaliteli bir havası var. Sadece biraz fazla uzadığını düşünüyorum. (Selman Sendrom)

Bu kadar etkileneceğimi düşünmemiştim kitabı elime aldığımda fakat aile içi hüzünleri kayıpları öyle hissettirerek yazmış ki,bazı yerlerde kitabı kapatıp hüzünlendim.Çok beğendim (Gaye Toprak)

Küçük bir kasabada doğup büyüyen, çiftçi bir ailenin ilk çocuğu olan Teddi, kardeşiyle olan koparılmaz bağ, anne-kız arasındaki uçurum çok iyi betimlenmiş. Kurgu güzel olsa da öyle çok severek okumadım açıkçası, Teddi ve ailesinin sorunları o kadar ön planda o kadar çok anlatılıyor ki, Teddi'nin yetişkinlik ve özel hayatı çok geride kalmış. Kendi ayaklarının üzerinde durduğu, işini aşkla yaptığı bölümleri, düşe kalka tek başına hayata tutunma çabasını daha çok sevdim. (Libraryofmiracles)

Kayıp Hayaller Atölyesi PDF indirme linki var mı?

Beth Hoffman - Kayıp Hayaller Atölyesi kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Kayıp Hayaller Atölyesi PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Beth Hoffman Kimdir?

Beth Hoffman ilk romanının yayımlanmasından on iki gün sonra İtalya, Almanya, Fransa, Polonya, Norveç, Macaristan, Endonezya, Kore, İsrail ve Birleşik Krallık'ta New York Times çok satan yazar oldu.

O yazarlık kariyerine başlamadan önce, bir iç tasarım stüdyosu başkanı oldu.

Beth'in çıkarları terk ve istismar hayvanların kurtarılmasını, Doğa Koruma, kuş gözlemciliği, tarihi koruma, ve eskitme`sini içerir. O Northern Kentucky de bir antika tarihi semtinde, kocası ve iki çok akıllı kedisi ile birlikte yaşıyor.

Beth Hoffman Kitapları - Eserleri

 • Sevginin Büyüsü
 • Kayıp Hayaller Atölyesi

Beth Hoffman Alıntıları - Sözleri

 • Asla kendi mutluluğunu başka insanların uçurtmalarının kuyruğuna bağlama! (Kayıp Hayaller Atölyesi)
 • “Gerçekten huzurlu olduğumuz yeri bulana dek hiçbir şey yolunda gitmez. İşler böyle yürüyor; burada ve öteki tarafta.” (Kayıp Hayaller Atölyesi)
 • "Hayat size inanmanız, umut etmeniz ve yeniden başlamanız için göz kırpar." (Sevginin Büyüsü)
 • "Hayat kimseyi beklemez, hatta senin kadar özel birini bile. Kimse için durup beklemez." (Sevginin Büyüsü)
 • Evi ve bahçeyi incelerken nasıl böyle hasar gördüğünü merak ettim. O an fark ettim ki en kısa zamanda kendime gelip dört elle hayata sarılmazsam yakında benim de sonum bu eski ev gibi olacaktı; üzgün, ıssız, boş ve çaresiz... (Kayıp Hayaller Atölyesi)
 • "Hayat değişikliklerle doludur. Hepimiz bu sayede öğrenir, büyür ve olgunlaşırız." (Sevginin Büyüsü)
 • "Hayat onu nasıl yaşadığımız ve algıladığımıza bağlıdır." (Sevginin Büyüsü)
 • Tek bir pencereden bakarak, gökyüzünün tamamını göremezsin. (Kayıp Hayaller Atölyesi)
 • "Tek bir pencereden bakarak, gökyüzünün tamamını göremezsin." (Kayıp Hayaller Atölyesi)
 • Dışarıda akan bir hayat var. Her şey nasıl da hareketli, gördün mü? Ağaçlardaki yapraklar bile kımıldıyor. Hayat kimseyi beklemez, hatta senin kadar özel birini bile. Kimse için durup beklemez. Bu yüzden artık kendini toparlayıp hayata karışmanın vakti geldi. (Sevginin Büyüsü)
 • "Sakın çok hızlı büyüme! Büyümek ve yaşlanmak kaçınılmazdır, ama çocuk kalbini yitirmezsen, asla gerçek anlamda yaşlanmazsın." (Sevginin Büyüsü)
 • Annem çenemin altından tutup başımı kaldırdı. “Bunun gününü mahvetmesine izin verirsen bundan sonra hep böyle olur. Yıllar sonra bir gün kalkıp geçmişe bakarsın ve hayatının bu şekilde berbat olmuş kötü günler silsilesinden ibaret olduğunu görürsün.” Pencereye dönüp dışarı baktı. “Söylediklerime inan Teddi. Hayal kırıklığının benliğini ele geçirmesine izin verirsen hayatın kaybetmekle geçer. Başarısızlıklarından ve talihsizliğinden kurtulmak için bir çıkar yol arar ama bulamazsın.” “Ama ben çok kırıldım anne. Bunu nasıl engelleyebilirim ki?” Annem buruk bir tebessümle yüzüme baktı. “Bilmiyorum. Bunu bulabilecek tek kişi sensin. Ama ömrün boyunca şunu sakın aklından çıkarma Teddi; asla kendi mutluluğunu başka insanların uçurtmalarının kuyruğuna bağlama!” (Kayıp Hayaller Atölyesi)
 • İnsanların bizi nasıl gördüğünü belirleyen şey, bizim kendimizi nasıl gördüğümüzdür. (Sevginin Büyüsü)
 • Bir kadını güçlü ve güzel kılan şey hayatın sorunlarına ve acılarına nasıl göğüs gerdiğidir. Hayatın zorluklarını yenip hayatta kalabilen kadınlar daima güçlü ve güzeldir. (Sevginin Büyüsü)
 • Hayat kimseyi beklemez, hatta senin kadar özel birini bile. Kimse için durup beklemez. (Sevginin Büyüsü)
 • Asla eve geri dönemeyiz, çünkü ne döndüğümüz yer eski evimizdir ne de dönen kişi eski biz. (Kayıp Hayaller Atölyesi)

Yorum Yaz