Beni Unutma Rosas

Seni vakfetmem başkasına, tüccar değilim ki alayım seni, kutsallarıma ant olsun hep seni bağnazlıkla sevdim. Şaşırma bana Rosas...
Beni Unutma Rosas

       Hasretin ahengine/hüzünlerine dolandım Rosas. Seni nahidlere nakşetmelerine mi yanayım? Yoksa yüreğimin en letafetli parçasına vurduğun mühre mi? Kasru’l Lusus’ta senin kalbine dadanmadım/çalmadım da Rosas.

       Biliyorum yabancı kalplere aşinasın, onların hemhallerine gülücükler savuruyor/yabancı kalpleri tanıyorsun. Dön demeye korkar oldum. Sana dirilişimin utangaçlığında hüzünlendim. Bistun dağı kadar uzaklarda olsanda, doruklarına ulaşmasam da beni unutma.

        Seni mitolojideki rüyalarıma aldım, ağlayacağımı zannetme, seni gözyaşlarımın pınarlarına sakladım. Her pınar aşkımın sonsuzluğuna abıhayat olmakta. Seni vakfetmem başkasına, tüccar değilim ki alayım seni, kutsallarıma ant olsun, seni hep bağnazlıkla sevdim. Şaşırma bana Rosas.

       Kızların babalarına olan sevdası gibidir sevdan. Mezarın kıyısında babaların ayaklarından tutan günahsızların sevdasını bilirim. Gideceksen beni de diri diri göm yüreğine, gelmeyeceksen beni unutma Rosas.

      Çalmadım kalbini hırsız değilim ki;
      Hissettim/yandım/yalvardım/ufalandım muhabbetine. Kelebeklerin ömrüne ömür katma, senin ömrüne adayayacağım kendimi Rosas.


      Unutma beni,

      Unutma beni,

      Unutma beni.

     Meskenlerime götüreceğim, uykularıma alacağım, gök kuşağının yedi rengine asacağım seni Rosas.


     Beni unutma,

     Beni unutma,

     Beni unutma.

Yorum Yaz