Mardin Turizm İşletmeleri Derneğinden Mardin-Madrid Açıklaması

Mardin Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Aslan Paşaoğlu, Mardin-Madrid haberi üzerine bir açıklama yaptı.

TURİZM

Açıklamasında Mardin-Madrid Haberinin doğru olduğunu belirten Paşaoğlu açıklamasında şu ifadeleri yer verdi:

"Bir yabancı firmanın, Madrid’e göndereceği küçük bir turist grubunu Mardin’e göndermesi, Haber Türk Muhabiri tarafından haberleştirilmiş, İhlas Haber Ajansı’nın aynı konu ile ilgili haberi bir çok yerli ve yabancı televizyonda ve yazılı basın kuruluşlarında yer almıştır. Haber Mardin tanıtımına ve Turizmine büyük katkı sağlamıştır. Turizmcilerin haberi desteklemeleri gerekirken, karalama propagandalarına ve yalanlama gayretlerine karşı açıklama yapma gereği duyulmuştur. Haber Türk Muhabiri, gelen turist grubunun havaalanı kayıtlarını temin etmiş, kişisel bilgileri koruma yasası gereğince konaklama ve uçuş bilgileri belgelerini açıklamanın etik ve uygun olmayacağını ifade ederken, Mardin’in tanıtımına katkı sağlayan Haber Türk Muhabiri Veysi İpek ve İHA temsilcilerine teşekkür ediyoruz.
Yıllardır bulundukları yerde sadece çıkarlarını düşünenlerin, çamur at izi kalsın anlayışı ile başlattıkları karalama propagandaları yetmiyormuş gibi, yaşanmış bir haberi yalanlayacak kadar ileri gitmeleri düşündürücüdür. O turizmci geçinenlere geriye dönüp bıraktıkları çamurlara bakmalarını öneriyoruz.

ÇALIŞMALARINI ANLATTILAR
Yeni kurulmuş Mardin Turizm İşletmeleri Derneği olarak, Mardin 1. Uluslararası Bulgur Festivaline katılan yabancı şeflerin (30-40 kişi) konaklama ve yemek sponsorluğunu üstlenerek, 3 gün süre ile Mardin Turizmine ve tanıtımına destek verdik.
Bunu bir başlangıç olarak kabul ediyoruz. Süreç içinde daha kapsamlı ve ses getiren faaliyetlerimiz olacaktır. Şimdiye kadar Mardin’in Turizm ve Tanıtımında sadece seyirci kalanlara çalışmalarımızı baltalamalarına ve Mardin Turizmine zarar vermelerine müsaade etmeyeceğiz."

loading...

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle