MHP'den Şehit ve Gazi ailelerine ziyaret

MHP Artuklu ilçe teşkilatı, Artuklu merkez ilçesindeki şehit aileleri ve gazileri ziyaret etti.

POLİTİKA
PAYLAŞ:

MHP Artuklu ilçe Başkanı Sadettin Ersöz ve ilçe yönetimi, şehit aileleri ve gazileri tek tek ziyaret ederek, bayramlaştı.

Ziyarette bir açıklama yapan MHP Artuklu ilçe Başkanı Sadettin Ersöz, bu mukaddes vatan topraklarında yaşadığımız sürece herkesin şehit ve gazilere minnet ve vefa borcu olduğu belirtti.

Bölgemizin ve Türkiye'nin, jeopolitik konumu nedeniyle dış ülkeler tarafından üzerine oyunlar oynanan bir konumda olduğunu dikkat çeken Ersöz şunları söyledi:

"Civar ülkelere de baktığımızda onların durumları gözler önünde. Bugün dimdik ayakta durabiliyorsak, vatandaşlarımızın ülkelerine bağlılığından kaynaklanıyor. Bizim için şehitlik, mertebelerin en yücesidir. Şehit ve gazilerimizin bizim için, ülkemiz için yaptıkları fedakarlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü ifade etmeye kelimeler yetmez. Vatanımızı, korumak için canını düşünmeden görev yapan tüm kahramanlarımıza şükran borçluyuz. Bu mukaddes vatan topraklarında yaşadığımız sürece hepimizin şehit ve gazilerimize minnet ve vefa borcu vardır. Bu borcu ne yaparsak yapalım ödememiz mümkün değildir ancak şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri mukaddes değerlere sahip çıkarak ailelerinin yanlarında olup minnet duygularımızı ifade etmemiz, üzerimize düşen en önemli vazifelerdendir. Rabbim ailemize sabırlar versin. Bizler her daim onlarında yanında ve emrindeyiz. Güvenlik güçlerimizin ayağı taşa takılmasın."

 

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle