Diyarbakır MHP'ye Operasyon İl Başkanı Gözaltında

MHP Genel Merkezi tarafından dün kapatılan MHP Diyarbakır İl Başkanlığı’nın yöneticilerine yönelik bugün operasyon düzenlendi. Operasyonda görevden alınan İl Başkanı ve çok sayıda MHP’li yönetim kurulu üyesi gözaltına alındı.

POLİTİKA

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı doğrultusunda gece yarısı yapılan operasyonda, görevden alınan MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp ve bazı yönetim kurulu üyeleri gözaltına alındı.

MHP İl başkanı niçin görevden alındı

Emniyete götürülen Kayaalp ve yönetim kurulu üyelerinin ifade işlemleri devam ederken, gözaltı gerekçeleri, 'usulsüzlük, cinsel istismar, ihaleye fesat karıştırma' şeklinde açıklandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile MHP Diyarbakır İl Teşkilatı'nın feshedildiğini binaya kilit vurulduğunu açıklamıştı. Yalçın'ın, 'görüldüğü lüzüm üzerine' diyerek açıkladığı kararın, MHP Diyarbakır İl Başkanlığı’na yapılacak operasyon duyumuyla alındığı ortaya çıktı.

Bu arada görevden alınan il başkanı Kayaalp'ın cinsal istismar konusunda da isminin geçtiği ve bu yüzden görevden alındığı öğrenildi. 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle