"Midyat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaatına başlansın!"

Eğitim Bir Sen Midyat Temsilcisi Hüseyin Yücel yetkililere çağrıda bulundu.

SAĞLIK
PAYLAŞ:

Hükümetin Mardin'de 750 Yataklı Şehir Hastanesi yapılması ve en geç 2023 yılında bitirilmesi müjdesi vermesi Tüm Mardinli halkımızı memnun ettiğini belirten Yücel, "Daha önce Yatırım programına alınan ve inşaatı devam eden Mardin Devlet hastanesi 300 yataklı ek hizmet binası inşaatı Mardin ilimizin yatak ihtiyacını bir nebze karşılayacak ve toplamda 700 yatak kapasiteli hizmet vermeye devam edecektir. Böylece Mardin İlimiz için Eğitim ve Araştırma Hastanesi açılmasının önündeki engel kaldırılacaktır."dedi.

Başkan Yücel " Daha önce Yatırım Programına alınan 30 Üniteli Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapım ihalesi yapılmış ve inşaatı halen devam etmektedir. Hal böyle iken, daha önce Yatırım programına alınan 20 Üniteli Midyat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile 20 üniteli Nusaybin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinin arsa,proje iş ve işlemlerinin bittiği sadece yapım ihalelerinin yapılması beklenmektedir."ifadelerini kullandı.

Sözlerine şu şekilde devam eden Yücel " Bu yatırımların devreye alınmaması Mardin ilimizi mağdur etmektedir. 114.763 nufusu ile Midyat ilçemiz Dargeçit başta olmak üzere yakın çevre ilçeleri ’de göz önünde bulundurursak bu yatırımın ne kadar elzem olduğu aşikârdır. 108.172 Nufusu ile Nusaybin İlçemizin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmaması büyük bir eksikliktir. Her gün yüzlerce hastanın Mardin ve Kızıltepe ilçemize gelmesi hem zaman hem de maddi kayıplar luşturmaktadır. Vatandaşlarımızı fiyatı uçuk olan Özel Ağız ve Diş Polikliniklerine mecbur etmek ne vicdana ne hakka sığmaktadır. O Halde, Mardin ilimize bu iki yatırımın bir an önce yapım ihalelerinin yapılması için başta Mardin Milletvekillerimiz olmak üzere Sivil Toplum Kuruluşları (STK),Bürokrasi ve Siyasetçilerimizi göreve davet ediyoruz."

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle