Öğrenci

Ardahan Üniversitesi’nin yüzde 68’i boş kaldı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre Ardahan Üniversitesi yüzde 32 doluluk oranıyla listenin son sırasında yer aldı. Ardahan Üniversitesi'ne sadece 204 öğrenci yerleşti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2021 İSMEK kayıtları ne zaman başlıyor? 2021 İSMEK kayıt ekranı…

İSMEK kayıt işlemleri 24 Eylül Cuma günü saat 10.00 itibari ile başlayacak. İSMEK bu yıl “mesleki eğitimler, kişisel gelişim, güzel sanatlar, el sanatları ve zanaat” olmak üzere 4 dalda, 22 ayrı alanda kursiyerlere hizmet verecek. İSMEK kayıt https://kursiyer.ibb.istanbul/ sayfası üzerinden gerçekleştiriliyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SON DAKİKA! ÖSYM'den Açıklama! YKS tercih sonuçları açıklandı: 2021 ÖSYM YKS tercih sonuçları sorgulama ekranı

Yüksek Öğretim Kurumları Sınav (YKS) tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi... Üniversite hayali kuran milyonlarca kişi açıklanacak YKS tercih sonuçlarını bekliyordu. 2021 YKS tercih sonuçları erişime açıldı. 2021 YKS yerleştirme sonuçları açıklandı. Milyonlarca üniversite adayının heyecanla beklediği açıklama ÖSYM'den geldi. Yerleştirme sonuçlarına, "sonuc.osym.gov.tr" adresinden ulaşılabilecek. İşte haberin detayları...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Rus gencin cansız bedeni denizin üzerinde bulundu! Denizde korkunç ölüm!

Polonya'da üniversite okuyan ve İstanbul'a tatil için gelen Rus öğrenci Makar Fedorovich Ragin, 28 Temmuz'da Fatih'teki otelinden çıktıktan sonra bir daha görülmedi. Ekiplerin çalışması sonucu Burgazada'da ölü bulunan talihsiz gencin cansız bedeninin yaklaşık 10 gündür suda olduğu ve vücudunda deformasyonlar oluştuğu belirlendi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Flaş Flaş Flaş! Vücudunda yara ve darp izi yok! Kaçan kurbanlığın peşinden gidip ölü bulunan Onur'un otopsi işlemlerine başlandı!

Ankara'da kaçan kurbanlığın peşinden gittikten sonra kaybolan, 2 gün sonra da cansız bedeni bulunan tıp fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki Onur Eker'in, Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsi işlemleri sürüyor. Vücudunda herhangi bir yara ve darp izi olmadığı belirtilen Eker'in kesin ölüm nedeni otopsiyle belirlenecek. Torununun cenazesinin yanına gittiğini belirten dede Zühtü Erdoğan, "Yüzüstü vaziyette olduğu ve baya orada bulunduğu için kafa bölümünde çürüme meydana gelmişti" dedi. İşte haberin detayları...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MEB'den son dakika karar! Tamamen kaldırıldı, tüm Türkiye'de artık...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmen 81 ile duyuruldu. Kurs, okul hepsini ilgilendiriyor. Yeni düzenleme yapıldı. Detaylar belli oldu. Uzaktan Eğitim ile ilgili flaş gelişme. Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan yeni düzenleme ile mevcut kurumların yanı sıra ülke genelinde 109 farklı alanda eğitim-öğretim yapan kursların, "yayın odası" kurma şartıyla uzaktan öğretim yapabilmelerine imkan sağlandı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SON DAKİKA | Kabine Toplantısı kararları açıklandı! İşte duyurulan yeni eğitim kararları!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerçekleşen mart ayının son kabine toplantısı sona erdi. 1 Mart itibarıyla başlayan ‘Kademeli Normalleşme’ dönemi ile birlikte artan vakalar sonrası yeni tedbir kararlarının ele alındığı kritik toplantının ardından Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Alınan kararları açıklayan Erdoğan, Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlamasının 21.00-05.00 olarak devam edeceğini belirterek, "Kırmızı illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ramazan ayında ise ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak." ifadelerini kullandı. Peki eğitim ile ilgili alınan bir karar var mı? İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Minik Öğrenciler Fidan Dikmenin Mutluluğunu Yaşadı

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin daha yeşil bir kent için başlatmış olduğu “Çocuklar Sevgisiz Okullar Fidansız Kalmasın Projesi” kapsamında Derikli çocuklar okul bahçelerine fidan dikmenin mutluluğunu yaşadı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yarıyıl tatilinde neler yapılmalı?

Yarıyıl tatilini verimli geçirmenin yolları? 15 tatilde neler yapılmalı? ara tatilde kitap okumak faydalı mı? yarıyıl tatilde ödev yapılır mı? Yarıyıl tatilinde uzmanların öğrencilere ilk tavsiyesi, fiziksel aktiviteleri artırmaları. Bu üç haftalık süreçte çok yoğun olmayacak şekilde, özellikle sınavlara hazırlanan grupların derslerini tekrar etmeleri de oldukça önemli.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Üniversite Öğrencilerine Burs Müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2021 yılında üniversite öğrencilerine verilecek burs/kredi miktarını açıkladı. Buna göre, lisans bursu 650 TL, yüksek lisans bursu 1.300 TL, doktora bursu da 1.950 TL olacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilere 500 bin tablet bilgisayar dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, resmi veriler üzerinden tespit edilen öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet bilgisayar ulaştıracaklarını söyledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardin Artuklu Üniversitesinden 'Jet Kart' Uygulaması

Mardin Artuklu Üniversitesi, bünyesinde bulunan öğrenci ve mesai çalışanlarına büyük avantaj sağlayacak ‘Jet Kart’ uygulaması için Halk Bankası A.Ş Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Artuklu Belediyesinden öğrencilere tablet desteği

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, pandemi sürecinde uzaktan eğitimde sıkıntı çeken ihtiyaç sahibi öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde tablet desteği sağlayacaklarını kaydetti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Minik öğrenciler sağlık çalışanlarının çocuklarına dikkat çekti

Mardin’de ilkokul öğrencileri, korona virüs salgınıyla mücadelede fedakarca çalışan sağlık personellerinin çocukların çektiği zorluklara dikkat çekmek amacıyla örnek bir empati çalışmasına imza attı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Mardinli öğrenci yetenek yarışmasında Türkiye birincisi oldu

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 10. sınıf öğrencisi Elif Nur Aydın, 540 bin eserin katıldığı yetenek yarışmasında Türkiye birincisi oldu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Anadolu Üniversitesi Mardinli öğrencilerin isteğini gerçekleştirdi

Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Mardin'in Derik ilçesine bağlı Kocatepe köyündeki ortaokul öğrencilerinin eğitimine ve gelişimlerine katkıda bulunmak için spor malzemesi desteği sunarak öğrencilere sevinç yaşattı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İtfaiyecilerden Öğrencilere Yangınla Mücadele Eğitimi

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler, öğrencilere yönelik yangınla mücadele eğitimi vermeye devam ediyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ