tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

Mahkeme'den HÜDA PAR kararı

HÜR DAVA PARTİSİ (HÜDA PAR)'ın talebi üzerine, İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği, partiyi Hizbullah ile ilişkilendiren ve akla hayale sığmayacak türlü iftiralarda bulunan 47 haber ve paylaşıma erişim engeli ve içerikten çıkarma kararı verdi.
  • 18.03.2023 16:23
Mahkeme'den HÜDA PAR kararı

Cumhurbaşkanlığı yarışında Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini açıklamasının ardından yoğun iftira ve karalama kampanyalarına maruz kalan HÜDA PAR, yalan haberlere erişim engeli getirilmesi için İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği'ne başvuruda bulundu.

HÜDA PAR'ın başvurusunu dikkate alan mahkeme, 47 haber ve paylaşıma erişim engeli ve içerikten çıkarma kararı verdi.

Kararın ardından Birgün, euronews, T24, Odatv, TELE1, Medyascope ve Yeniçağ'ın iftira dolu bazı haberlerine erişim engeli ve içerikten çıkarma yaptırımı uygulanacak.

HÜDA PAR Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklamıştı

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu 14 Mayıs'ta yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklamıştı. Cumhur İttifakı'nın içinde yer alma teklifi aldıklarını da ifade eden Yapıcıoğlu, görüşmelerin sürdüğünü kaydetmişti.

Yapıcıoğlu şunları kaydetmişti:

"İki gün önce 14 Mayıs'ta gerçekleştirilecek seçimde sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a destek vereceğimizi ifade etmiştik.

"Ocak ayı başında Sayın Cumhurbaşkanımızla yaptığımız görüşmeden sonra Cumhur İttifakı içinde yer almamız için bir teklif aldık. O günden beri görüşmelerimiz devam ediyor. Depremden sonra bu görüşmeler hız kesti.

"Parlamento seçimlerinde de birlikte hareket etme konusunda prensipte bir problem yok, fakat detaylarda bir netlik yok. O da netleşirse paylaşırız. Öte yandan açıklamamızın gecikmesinden gizli, saklı pazarlıklar içinde yer aldığımız anlaşılmasın."

Yapıcıoğlu'nun bu açıklamasının ardından, bir takım karanlık odaklar, iftira ve karalama kampanyalarına başlamıştı.

Editör: Yılmaz

Yorum Yaz