tatlidede

Seçim öncesi bomba iddia: Mehmet Şimşek Mardin listesinden seçime giriyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ekonominin başına Mehmet Şimşek'i getirecek
  • 17.03.2023 22:48
Seçim öncesi bomba iddia: Mehmet Şimşek Mardin listesinden seçime giriyor

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimi kazanması durumunda ekonominin başına eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i getirmek istediği öne sürüldü. Daha önce Gaziantep ve Batman listesinden seçilen Şimşek'in bu seçimde ise Mardin listesinden birinci sıraya yerleştirileceği iddia edildi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 14 Mayıs'ta yapılması kesinleşirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kadrodaki yeni yapılaşmayla ilgili önemli adımlar atacağı kulislerde konuşuluyor.

EKONOMİ İÇİN "ŞİMŞEK" İDDİASI

İngiliz haber ajansı Reuters,Erdoğan'ın tekrar seçilmesi durumunda ekonominin başına eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'i getirmek istediğini yazdı. Haberde AK Parti'nin ekonomi politikalarında ilk yıllarındaki ilkelere dönüş planı yapacağı öne sürüldü. Millet İttifakı'nın ise 14 Mayıs'ta yapılacak seçimleri kazanması halinde DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı ekonomiden sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı yapmayı planladığı ileri sürülmüştü.

 

BİRLİKTE GÖRÜNTÜLENMİŞLERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aralık ayınca Silivri Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi Kapasite Artış Töreni'ne katılmış, eski Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek de törende hazır bulunmuştu. İki ismin bir arada görüntülenmesi, "Şimşek ekonominin başına mı geçecek?" yorumlarına neden olmuştu.

MEHMET ŞİMŞEK KİMDİR

Aslen Gercüşlü olan Mehmet Şimşek, gittiği her yerde kendini Mardinli olarak hisettiğini ve nüfus kimliğinde bile Mardin yazdığını işret etmişti. 1 Ocak 1967 tarihinde Batman'ın (o yıllarda Mardin'in) Gercüş ilçesinin küçük bir köyü olan Arıca'da (Kefre) sekiz çocuklu ve geçimlik tarım yapan bir ailenin en küçük çocuğu olarak doğan Şimşek'in ailesi halen Midyat'ta yaşıyor.

Editör: Nezir Güneş

Yorumlar

Image
Semir İRKILATA
19.03.2023 / 14:02

Mehmet Şimşek'in Mardinden aday olması Mardin için onurdur şereftir Aziz Sancardan sonra Mardinin en büyük gururudur kesinlikle destekliyorum.

Image
Abdullah
17.03.2023 / 22:59

Yalnız hatırlatayım milletvekilleri bakan olamıyor. Şimşek seçimden sonra da bakan yapılabilir neden boşuna 1 milletvekilliğini çöpe atsınlar ki?

Yorum Yaz