tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

Mardin'de İYİ Parti'den Demirtaş açıklaması

İYİ Parti Kızıltepe İlçe Başkanı Fahrettin Cevheroğlu, “Selahattin Demirtaş tutuklu ve kimse sesini çıkarmıyor. Ben şahsen karşıyım, bir genel başkanın milletin iradesi hapse atılamaz.” dedi.
  • 18.03.2023 23:10
Mardin'de İYİ Parti'den Demirtaş açıklaması

Fahrettin Cevheroğlu Mardin GZT sosyal medya hesaplarından yayınlanan “Mardin Ekran” programı yayın konuğu oldu. Elektrik ve mazot gibi giderler yüzünden çiftçinin boynunun büküldüğünü vurgulayan Cevheroğlu,” Ben de çiftçi olduğum için bu konuyu çok iyi biliyorum. Elektrik faturalarıyla baş edemiyoruz. Bize de çok şikayet geliyor. Çoğu esnaf elektrik faturası yüzünden kepenk kapattı. Üniversite öğrencilerinin kredi sıkıntısı var. Üniversitelerin kapanması sebebiyle çok şikayet var. Yüz yüze eğitim istiyorlar. 7o-72 puanla mülakata girenler eleniyor, 55 puan alan mülakatta kadro alıyor. Bunları genle başkanımıza da ilettik. İlk işimiz iktidara gelinde DEDAŞ’ı kamulaştırıyoruz.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 6’lı masan ayrılmadığını belirten Cevheroğlu, “Millet bilsin genel başkanımız masada ayrılmadı. İmzayı attı ve ben bu imzanın arkasındayım. Bazı konular vardı, genel başkanımız iyi yaptı. Bazı istifalarımız oldu. Ama ardından tekrar üye kazandık. Çok talep geldi. Türkiye geneli partimize 5 bin yeni üye geldi. İlçemizde 20-30 tane istifa oldu. Onlar da pişman oldular, geri gelmek istiyorlar. İYİ Parti dengeyi sağladı. Düşünün İYİ Parti olmasa Türkiye’nin hali ne olurdu. İYİ Parti olmasaydı gene AK Parti güçlenirdi. Seçmen artık kıymetli oldu. Herkes seçmene gidiyor. AK Parti ve HDP seçmeni arasında sıkıştırmıştı. Güneydoğu’da HDP diğer tarafta AK Parti.” diye konuştu.

Selahattin Demirtaş’ın tutuklu olmasını da eleştiren Cevheroğlu, “HDP’nin eski genel başkanı Selahattin Demirtaş tutuklu ve kimse sese te çıkarmıyor. Ben şahsen karşıyım, bir genel başkanın milletin iradesi hapse atılamaz. Selahattin Demirtaş’ın acilen çıkması lazım. Bu benim şahsi görüşüm. Genel başkanımız da kayyum atamasına karşıdır. Bizim iktidarımızda öyle bir şey olamaz. Milletin iradesine saygımız var.” şeklinde konuştu.

Editör: Nezir Güneş

Yorumlar

Image
Osman
19.03.2023 / 17:11

İyi bir parti olsaydınız böyle gelipte ezbere konuşmazdın ve senin ana dilin kürtçe selhatin demirtaşı o kadar çok seviyorsan sende istifa et gel hdp ye destek ol

Image
Mehmet
19.03.2023 / 00:14

Koltuk için ne kadar yalan üstüne yalan bütün güneydoğu toplansan 5000 oy yok birde söylüyor 30 kişi istifa ettiler şimdi pişman olmuşlar ve 5000 yeni kişi bize katıldı diyor

Image
Karakuş
19.03.2023 / 13:26

“MEHMET “ Dikkatli okursan türkiye geneli diyor.

Yorum Yaz