Seçime kan bulaştı!

Ordu’da seçim sonuçlarının ardından sokaklara çıkan AKP’liler konvoy yaparak tur attı. Gülyalı ilçesinde ise AKP konvoyundan bir kişi tartıştığı İYİ Partili vatandaşı bıçaklayarak öldürdü.
  • 28.05.2023 23:12
Seçime kan bulaştı!

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde adaylarının önde gitmesinin ardından AKP'li seçmenler sokaklara akın etti. Konvoylar kurup caddelerde korna çalarak, AKP müzikleri, marşlar çalınarak tur atıldı, kutlama yapıldı. Bazı illerde havai fişekler atılırken bazı yerlerde silah sesleri duyuldu. Ordu ise kutlamalara kan bulaştı.

“AKP KONVOYUNDAN BİR KİŞİ BIÇAKLADI”

Gülyalı ilçesinde tur atan AKP konvoyundan bir kişi ile Erhan Kurt isimli vatandaş arasında tartışma çıktı.

Henüz tespit edilemeyen bir neden dolayı çıkan tartışma sırasında konvoydaki araçtan inen bir kişi Erhan Kurt'u üç yerinden bıçakladı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Kurt hayatını kaybetti.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, hayatını kaybeden Erhan Kurt’un yakınları hastaneye akın etti.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz sosyal medya hesabından bir başsağlığı mesajı paylaşarak, “Bu akşam İYİ Parti’mizin Ordu İli Gülyalı İlçesi üyemiz ve sandık görevlimiz Erhan Kurt İlçe Başkanlığımızın önünde gerçekleşen bir saldırı sonucu hayatını kaybetmiştir. Erhan kardeşimize Allah'tan rahmet ailesi, sevenleri ve İYİ Parti camiamıza başsağlığı ve sabır diliyoruz, Millet olarak bizleri ayrıştıran dilin sonucu olan bu hain saldırıyı ve tüm fail/failleri nefretle kınıyoruz. Sürecin kararlı takipçisi olacağız” dedi.

Yorum Yaz