sağlık bakanlığı

Bakan Koca'dan 3. doz için Turkovac çağrısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Turkovac’ı Türkiye’nin hizmetine sunmaya hazırlanıyoruz. Daha önce 2 doz aşı yaptırmış, COVID-19 geçirmemiş, 18-59 yaş arası sağlıklı herkes bize destek olabilir" dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM duyurdu! 2021-YDUS başvuruları başladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2021-Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2021-YDUS) başvurularının başladığını duyurdu. Adaylar başvurularını 11 Ekim'e kadar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden yapabilecek. Peki, 2021 YDUS başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM aday işlemleri başvuru ekranı!

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yan etkileri görülmedi! TURKOVAC’ın faz 3 çalışmasında yan etki görülmedi

Yerli inaktif COVID-19 aşısı TURKOVAC'ın klinik çalışmaları devam ediyor. 46 gönüllüye uygulanan aşılarda herhangi bir yan etki görülmedi. Seri üretime kış gelmeden başlanması planlanıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Aşı ve PCR testi nerede zorunlu, nerede değil?

Salgınla mücadele kapsamında 6 Eylül’den itibaren birçok yere girişte aşı ve PCR testi zorunluluğu getirildi. Peki, bu zorunluluk nerelerde geçerli? Detaylar haberimizde…

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Haftalık Koronavirüs vaka haritası açıklandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 14-20 Ağustos arasında illere göre her 100 bin kişide görülen koronavirüs vaka sayılarını açıkladı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün saat 16.30'da video konferans yöntemiyle toplanacak. Toplantının ardından Bakan Koca, açıklama yapacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bakan Koca Açıkladı! Bakan Koca'dan Hakkari'ye teşekkür!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yüzde 75’in üstüne çıkan aşılanma oranıyla düşük riskli iller arasına giren Hakkari'ye teşekkür etti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Koronavirüs Bilim Kurulu toplanıyor

Koronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Koca başkanlığında bugün saat 16.30'da video konferans yöntemiyle toplanacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanı Koca: Şu anki sorun tedbirlerin esnetilmesidir

Sağlık Bakanı Koca, artan vaka sayısına dikkat çekerek, "Şu anki sorun, tedbirlerin esnetilmesidir. Kontrolü ele alalım” dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

BioNTech aşısı iptal mi edildi, yan etkileri neler? İkinci doz BioNTech aşısı randevusu alanlar ne yapacak, aşı neden iptal edildi? Sistem ne zaman düzelecek?

Türkiye'de Sağlık Bakanlığı tarafından alınan karar gereği aşılama uygulamasında değişikliğe gidildi. Bu kapsamda koronavirüs geçiren kişilere sadece tek doz BioNTech aşısı yapılacağı açıklandı. Bu karar sonrasında e-Nabız sisteminde aşı sayfasına girildiğinde ikinci doz aşısının yanında "Geçirilmiş Covid" yazısı görüldü. Peki, ikinci doz Biontech aşısı randevusu alanlar ne yapmalı? İkinci doz aşı randevuları iptal mi oldu, ikinci doz Biontech aşısı neden iptal edildi? Sistem ne zaman düzelecek?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Sağlık Çalışanları Ne Zaman İzin Kullanabilecek? 1 Temmuz'da Sağlık Çalışanları İçin Yasak Kalkıyor mu?

1 Temmuz itibariyle tüm yasakların kaldırılacağının duyurulmasının ardından en çok merak edilen sorulardan biri de sağlık çalışanlarının durumu oldu. İşte detaylar...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yerli aşı uygulandı! Cumhurbaşkanı Erdogan: "Türkiye'nin yerli Kovid-19 aşısının adı TURKOVAC."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdogan: "Türkiye'nin yerli Kovid-19 aşısının adı TURKOVAC." diyerek yerli aşının duyurusunu yaptı. Aşının ilk uygulaması da yapıldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Usulsüzlük yapan memurlara ilişkin açıklama

Batman Valiliği, Batman İl Sağlık müdürlüğünde maaş mutemetleri yolsuzluğuna ilişkin basında yer alan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye 8 Haziran koronavirüs verileri açıklandı! İşte Kovid-19 hasta, vaka ve vefat sayıları...

Yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye'de ilk olarak 11 Mart 2020'de görülmüştü. Özellikle geçen ay artan vaka ve vefat sayılarını kontrol altına almak amacıyla 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında tam kapanma uygulandı. Tam kapanma tedbirleri ile birlikte özellikle geçen ay rekor seviyelere ulaşan vaka sayısı 10 binin altına geriledi, dün 5 bin 647 yeni vaka tespit edildi. Bu süreçte vefat ve ağır hasta sayısında da ciddi bir düşüş gözlemlenirken, Sağlık Bakanlığı 8 Haziran koronavirüs verilerini paylaştı. İşte 8 Haziran Kovid-19 hasta, vaka ve vefat sayısında son durum...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Türkiye 7 Haziran korona tablosu ile bugünkü Türkiye güncel vaka sayısı - vefat sayısı

Korona tablosu günlük olarak açıklanıyor ve vaka ile vefat sayısındaki son durum da takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı, güncel durumu covid-19 sayfasından paylaşıyor. Pandemide gelinen nokta, Bakanlıkça yayımlanan tablolar ve haritalarla vatandaşların erişimine sunuluyor. Vaka sayılarının düşmesiyle normalleşme sürecine de girildi. Peki, bugünkü koronavirüs tablosu belli oldu mu? Sağlık Bakanlığı son dakika 7 Haziran koronavirüs tablosu verilerini öğrenmek isteyenler "7 Haziran koronavirüs tablosu açıklandı mı?" sorusu üzerinden araştırmalarına devam ederek bilgi sahibi olmaya çalışıyor.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

6 Haziran koronavirüs tablosu açıklandı mı? Bugünkü vaka sayısında son durum

Korona tablosu günlük olarak açıklanıyor ve vaka ile vefat sayısındaki son durum da takip ediliyor. Sağlık Bakanlığı, güncel durumu covid-19 sayfasından paylaşıyor. Pandemide gelinen nokta, Bakanlıkça yayımlanan tablolar ve haritalarla vatandaşların erişimine sunuluyor. Vaka sayılarının düşmesiyle normalleşme sürecine de girildi. Peki, bugünkü koronavirüs tablosu belli oldu mu?

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MHRS Üzerinden Hastane Randevusu Nasıl Alınır? 182 Nerenin Numarası? 182 Ücretli mi?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlamasının devam ettiği şu günlerde vatandaşlar sağlık hizmetleri ihtiyaçlarını Sağlık Bakanlığı'nın telefon ve internet uygulaması üzerinden gidermeye çalışıyorlar. Peki Sağlık Bakanlığı'na telefon ve internet üzerinden nasıl ulaşılabilir? Sağlık Bakanlığı'nın hastane randevu numarası 182 üzerinden hangi hizmetler alınabilir? 182 Ücretli mi? İşte 182 hakkında detaylar...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

21 MAYIS AŞI HARİTASI AÇIKLANDI! Türkiye aşı tablosu yayınlandı!

Dünya genelinde koronavirüse karşı bugüne kadar 1 milyar 280 milyondan fazla doz aşı uygulandı. Türkiye, 27 milyon 635 bin 93 doz aşı ile dünyada 8'inci sırada yer aldı.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Korona durdurulamıyor! 6 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! Sağlık Bakanlığı vaka ve vefat sayılarını açıkladı!

Korona tablosu, günlük olarak Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılmaya devam ediyor. Vaka ve vefat sayısında son durum merakla araştırılıyor. Tam kapanma süreci ile birlikte vatandaşlar kovid-19 tablosunu heyecanla bekliyor. Yeniden normalleşme sürecinde tablodaki vaka ve vefat sayısı büyük öneme sahip. İşte, 6 Mayıs bugünkü koronavirüs tablosu...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

SON DAKİKA: 5 Mayıs koronavirüs tablosu açıklandı! Sağlık Bakanlığı bugünkü vaka ve ölü sayısı belli oldu!

Korona tablosu, günlük olarak Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılmaya devam ediyor. Vaka ve vefat sayısında son durum merakla araştırılıyor. Tam kapanma süreci ile birlikte vatandaşlar kovid-19 tablosunu heyecanla bekliyor. Yeniden normalleşme sürecinde tablodaki vaka ve vefat sayısı büyük öneme sahip. İşte, 5 Mayıs bugünkü koronavirüs tablosu...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ