Sınav trafiği şehri alt üst etti

Bugün yapılan YK deS sınavından dolayı şehirde trafikin tamamen durma noktasına gelmesine vatandaşlar tepki gösterdi.

GÜNCEL

Mardin'de bugün düzenlenen YKS sınavından dolayı şehrin giriş çıkışları ve ana arterlerinde yaşanan yoğunluktan dolayı trafik tamamen durma noktasına geldi.

Türkiye’de 81 il merkezinde saat 10.00’da başlayan YKS sınavı başladı. Bu sınava katılmak için ilçelerden yola çıkan aile ve adaylar trafik nedeniyle zor anlar yaşadı.

Özellikle Artuklu'da sınava girecek adaylar Kızıltepe kavşağı, Diyarbakır yolu ve şehre girişlerde yoğunluktan trafik kilitlenince velileri çocuklarının sınava yetişemeyeceği stresi sardı.

Bu stresle veliler kornalara basarak trafiğin kilitli olmasını protesto etti.

Bazı veli ve adaylar araçlarını yolun kenarına park ederek yaya olarak sınav salonlarına ulaşmaya çalıştı.

Bir veli araç içinden "Çocuğumu sınava yetiştirmeye çalışıyorum yetiştirebilirsem" diyerek tepki gösterdi.

Başka bir veli ise oğlunun sınava girdiğini, trafiğin çok yoğun olduğunu, kendisinin bunu bilerek erken yola çıktığını anlatarak, şöyle dedi;

"İkametgah adresimiz Kızıltepe olmasına rağmen bizim çocukların sınav yerini Artuklu yapmışlar aynı şekilde Artuklu'da oturanları da Kızıltepe ilçesine vermişler. durum böyle olunca manzarayı görüyorsunuz her yer keşmekeş bu gidişle oğlumu okula yetiştiremem 11 yıllık emeğimiz heba olacak.  Çocuklar strese girdi. Çocuklar sınava girse de istedikleri gibi konsantre olamazlar daha önceki sınavlarda da aynı sıkıntı yaşanmıştı ama ne yazık ki ÖSYM yetkilileri Bu soruna duyarsız kalıyorlar." ifadelerini kullandı.

Özellikle Türkmen deresinden Mardin'e çıkmak isteyen öğrenciler sınavın Kızıltepe'de yapılmasına rağmen kendilerine sınav yerinin Artuklu olarak çıkmasını tepki gösterdiler.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle