TAM LİSTE Camdaki Kız erkek oyuncuları isimleri ve karakterleri! Camdaki Kız dizisi erkek oyuncu listesi!

Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu'nun başrollerini paylaştığı Camdaki Kız erkek oyuncuları merak ediliyor. Peki Camdaki Kız erkek oyuncu isimleri ve karakterleri neler? İşte Camdaki Kız erkek oyuncu isimleri ve tek tek biyografileri...
 • 22.12.2022 18:23
TAM LİSTE Camdaki Kız erkek oyuncuları isimleri ve karakterleri! Camdaki Kız dizisi erkek oyuncu listesi!

Feyyaz Şerifoğlu Kimdir?

1991 Rize doğumlu olan Feyyaz Şerifoğlu, Üniversitesi eğitimini Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

2013 yılında ‘O Ses Türkiye’ adlı müzik yarışmasına katılmış, ayrıca Ajda Pekkan’ın da vokalistliğini yaptı. Profesyonel anlamda müzik kariyerine ise 2014 yılında Behzat Gerçeker aracılığıyla Enbe Orkestrası ile başlamıştır.

2019 yılında Huawei Watch GT2 reklamında yer aldı.

Müzikle ilgilenen Feyyaz Şerifoğlu, aynı zamanda oyunculukta yapmaktadır.

TV 8 ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Kımızı Oda’ adlı dizide Boncuk’un parkta konuştuğu Can rolü ile oyunculukta önemli bir çıkış yakalamıştır. 

Günümüzde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan 'Camdaki Kız' adlı dizide Sedat karakterini canlandırmaktadır.

Yakışıklı oyuncu, 1.75 boyunda ve 72 kilogram ağırlığındadır.

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2021 - Camdaki Kız (Sedat Koroğlu) (TV Dizisi)
 • 2020 - Kırmızı Oda (Can) (TV Dizisi)

Hamza Yazıcı Kimdir?

4 Şubat 1992 Antakya doğumlu olan Hamza Yazıcı, Küçük yaşlardan itibaren oyuncu olmanın hayalini kurmuştur.

Temel oyunculuk alanında 8 ay ders alarak kendisini geliştiren Hamza Yazıcı, ‘Güldür Güldür’ adlı komedi programındaki Taylan karakteri ile tanınmış ve büyük bir hayran kitlesi edinmeyi başarmıştır.

Polis Akademisi Alaturka, Bizans Oyunları, Çılgın Kamp, Piyasadan Büyük Alacağımız Var, Kolonya Cumhuriyeti, Organize İşler 2: Sazan Sarmalı, Görevimiz Komedi, Çok Güzel Hareketler 2 gibi pek çok yapımda da yer aldı.

Günümüzde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan 'Camdaki Kız' adlı dizide Tako karakterine hayat veriyor.

Kova burcu olan Hamza Yazıcı, 1.28 boyunda ve 37 kilogram ağırlığındadır. 

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2021 - Camdaki Kız (Tako) (TV Dizisi)
 • 2019 - Çok Güzel Hareketler 2 (TV Programı)
 • 2019 - Organize İşler 2: Sazan Sarmalı (Sinema Filmi)
 • 2017 - Kolonya Cumhuriyeti (Sinema Filmi)
 • 2016 - Bizans Oyunları (Sinema Filmi)
 • 2015 - Çılgın Kamp (Sinema Filmi)

Devrim Yakut Kimdir?

27 Mayıs 1968 Ankara Devrim Yakut, Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur.

Mezuniyetinin ardından oyunculuk eğitimi alarak kendisini geliştiren Devrim Yakut, 1994 yılında Adana Devlet Tiyatrosu’na katılarak sahne almaya başladı.

Sonrasında Adana Tiyatro Atölyesi’nin kuruculuğunu üstlenerek burada da çalışan oyuncu, 2003 yılında ise Ankara Devlet Tiyatrosu’na atanmıştır.

2005 yılından beri Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nde ‘Temel Oyunculuk’ dersleri veren Devrim Yakut, 2007 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu’nda Müdür Yardımcılığı, 2007 ve 2008 yıllarında da Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü yapmıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde Yüksek Lisans programında oyunculuk eğitimi de vermiştir.

Baba Parası, Darısı Başımıza, Hareket Sekiz, Düğün Dernek, Bana Masal Anlatma, Hayat Sırları, Aile Arasında gibi pek çok yapımda da yer aldı.

Günümüzde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Camdaki Kız’ adlı dizide Gülcihan karakterine hayat veriyor.

İkizler burcu olan Devrim Yakut, boyu 1.67 cm, kilosu ise 69 kg'dır.

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2021 – Camdaki Kız (Gülcihan Koroğlu) (TV Dizisi)
 • 2020 – Baba Parası (Sinema Filmi)
 • 2019 – Hareket Sekiz (Sinema Filmi)
 • 2018 – Darısı Başımıza (Zerrin) (TV Dizisi)
 • 2017 – Aile Arasında (Sinema Filmi)
 • 2016 – Cesur ve Güzel (TV Dizisi)

Şerif Erol Kimdir?

8 Ekim 1963 İzmir dopumlu olan Şerif Erol, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur.

Mezuniyetinin ardından tiyatro çalışmalarına yönelen Şerif Erol, bir süre Açık Radyo’da yayın yönetmenliği de yapmış ve ‘Açık Gazete’ adlı programı hazırlayıp sunmuştur.

2012 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nde akademisyenlik yapan Erol, öğrencilere oyunculuk ve diksiyon dersleri vermiştir.

Senaryo kaleme almaya ilk olarak 2005 yılında ‘Hırsız Polis’ ile başlamış, 2007 yılında Bıçak Sırtı ve 2012 yılında Koyu Kırmızı dizilerinin senaryosunu yazmıştır. Bir dönem ATV ekranlarında yayınlanan ‘Bir İstanbul Masalı’ adlı dizinin senaristliğini de üstlenen oyuncu, ‘Bilsak Tiyatro Atölyesi’nde de sahne aldı.

2016 yılında ‘Vanya, Sonya, Maşa ve Spike’ adlı oyunda sergilediği performansla 21. Afife Tiyatro Ödülleri’nde “Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" seçilen usta oyuncu, özellikle 2017 yılında ‘Kadın’ dizisindeki Enver Sarıkadı karakteri ile çok sevilmiştir.

Hangimiz Sevmedik, Şeref Meselesi, Yol Ayrımı, Kalbim Ege’de Kaldı, Süt, Seni Seviyorum, Otel gibi pek çok yapımda da yer alan başarılı oyuncu, günümüzde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Camdaki Kız’ adlı dizide Adil karakterine hayat veriyor.

Terazi burcu olan Şerif Erol, 1.79 boyunda ve 75 kilogram ağırlığındadır.

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2021 - Camdaki Kız (Adil İpekoğlu) (TV Dizisi)
 • 2017 – Yol Ayrımı (Besim) (Sinema Filmi)

 • 2017- 2018 – Kadın (Enver Sarıkadı) (TV Dizisi)

 • 2016 – Hangimiz Sevmedik (Komiser Hulusi Gültekin) (TV Dizisi)

 • 2015 – Kalbim Ege’de Kaldı (Osman Gıpgıp) (TV Dizisi)

 • 2014 – Şeref Meselesi (Hasan) (TV Dizisi) 

Tamer Levent Kimdir?

13 Ekim 1950 İzmir doğumlu olan Tamer Levent, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Okulundan başarıyla mezun olduktan sonra ilk olarak Devlet Tiyatroları’nda sahne almaya başlamış, sonrasında deneyim edinerek yönetmen koltuğuna oturdu.

Devlet Tiyatroları’nda genel müdürlüğün yanı sıra genel müdür yardımcılığı görevini de üstlenen Levent, çok sayıda oyunun da yönetiminde görev almıştır.

Usta oyuncu, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, New York Üniversitesi Tiyatro Bölümü, Berlin Yüksek Sanat Okulu Tiyatro Bölümü, İngiltere Yorkshire Bretton Hall College ve Warwick Üniversitesi’nde de ‘Yaratıcı Oyunculuk’ üzerine eğitmenlik yapmıştır.

Günümüzde hala Devlet Tiyatroları’nda rejisör kadrosunda yer alan Tamer Levent, Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı ve Tiyatro Oyuncuları Meslek Birliği’nin de kuruculuğunu üstlenmiş ve ilk Genel Başkanlığı görevinde yer alıyor.

1984 yılında Sanat Kurumu Deneme Sahnesi’nde drama çalışmalarını başlatan başarılı oyuncu, dünyanın pek çok yerinde drama atölyeleri yönetmesi ile de bilinmektedir.

Vazgeç Gönlüm, Gülpare, Aşk Yeniden, İstanbullu Gelin, Fatih, Maria ile Mustafa gibi pek çok yapımda da yer alan başarılı oyuncu, günümüzde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan 'Camdaki Kız' adlı dizide Rıfat karakterine hayat veriyor.

Terazi burcu olan Tamer Levent, 1.78 boyunda ve 78 kilogram ağırlığındadır.

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2021 - Camdaki Kız (Rıfat Koroğlu) (TV Dizisi)
 • 2020 - Maria ile Mustafa (Kudret) (TV Dizisi)
 • 2020 - Kendi Yolumda (Şükrü) (Sinema Filmi)
 • 2019 - Çiçero (Sir Hughe Knatchbull-Hugessen) (Sinema Filmi)
 • 2018 - İstanbullu Gelin (Garip) (TV Dizisi)
 • 2018 - Yol Arkadaşım 2 (Şükran) (Sinema Filmi)

Tuğrul Tülek Kimdir?

26 Eylül 1976 Bursa doğumlu olan Tuğrul Tülek, Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Mezun olduğu yıl Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı Tiyatrosu’nda sahne almaya başlamış ve bu alanda kendisini geliştirmek için 2002 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Tiyatro Bölümü’ne başladı.

Eğitim sürecinde değişim öğrencisi olarak yurt dışına giden Tuğrul Tülek, Varşova Polonya’da Akademia Teatralna im Aleksandra Zalwerowicza oyunculuk okulunda eğitim almıştır.

2007 ve 2008 yıllarında Tiyatro DOT’ta sahnelenen ‘Kürklü Merkür’ adlı oyunca Naz rolü ile seyirci karşısına çıkan başarılı oyuncu, buradaki performansı ile 12. Afife Tiyatro Ödülleri’nde ‘Efes Pilsen Gençlik Özel Ödülü’ne layık görüldü. 2015 yılında ‘İki Kişilik Yaz’ isimli oyunla da kendinden söz ettiren Tuğrul Tülek, bu oyunla da 19. Afife Tiyatro Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülünü almıştır. Aynı yıl içerisinde ayrıca Tiyatro Eleştirmenliği tarafından da ‘Yılın Erkek Oyuncusu’ seçildi.

Tiyatro oyunculuğunun yanı sıra Öksüzler, Yüksek, Özel Kadınlar Listesi, Nereye Gitti Bütün Çiçekler gibi oyunlarda da yönetmenlik görevi üstlenen yakışıklı oyuncu, kameralar karşısına ise ilk kez 2008 yılında yayınlanan ‘Karamel’ adlı dizideki Buğra karakteri ile geçti.

Usta oyuncu sonrasında Sınıf, Mükemmel Çift, Keşanlı Ali Destanı, Behzat Ç.: Ankara Yanıyor, Vatanım Sensin, Bu Son Olsun, Avlu gibi pek çok yapımda da yer almıştır.

Şimdilerde ise Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Camdaki Kız’ adlı dizide Levent karakterine hayat veriyor.

Terazi burcu olan Tuğrul Tülek, 1.75 boyundadır.

Rol aldığı film ve diziler:

 • 2021 - Camdaki Kız (Levent) (TV Dizisi)
 • 2018 - Avlu (Sinan) (TV Dizisi)
 • 2016 - Şeytan Tüyü (Kenan) (Sinema Filmi)
 • 2016 - Vatanım Sensin (Albay Stavro) (TV Dizisi)
 • 2015 - Çekmeceler (Sati) (Sinema Filmi)
 • 2014 - Pek Yakında (İnce) (Sinema Filmi)

Editör: Meliha Güneş

Yorum Yaz