Side Gezilip Görülecek Yerler

Yaz tatili denildiği zaman yalnızca Türklerin değil yabancıların da aklına Antalya geliyor. Her yıl binlerce insanı ağırlayan Antalya; tatil seçenekleri ile göz dolduruyor.
  • 13.09.2022 18:35
Side Gezilip Görülecek Yerler

Side; coğrafya derslerinden aşina olduğumuz üzere Antalya sınırları içerisindedir. Manavgat ilçesine bağlı bir mahalle olarak tanımlanabilir. Akdeniz sahilinde bir yarımada üzerinde yer almasıyla eşsiz bir konuma sahip olduğunu ortaya koyar. Side; doğal güzelliklerinin yanı sıra birbirinden kaliteli hizmet sunan Side otelleri ile de dikkat çeker.

Side’de Ne Yapılır?

Side’ye gelerek son derece doğru bir karar verdiğinizi söyleyebiliriz. Buranın tarihi ve doğal güzelliklerine yüzde yüz hayran kalacaksınız. Zengin bitki örtüsü, plajları ve daha birçok özelliğiyle fark yaratan Side’de bilhassa doğa yürüyüşleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, burada çok sayıda piknik ve kamp alanının olduğunu da ifade etmek gerekir. Şimdi de Side gezilecek yerlere yakından bakalım!

  • Manavgat Şelalesi: Side’ye geldiğiniz takdirde yolunuz ilk olarak Manavgat Şelalesi’ne düşmeli! Side’ye yaklaşık sekiz km uzaklıkta olan şelalenin manzarasına görür görmez hayran olacaksınız. Atmosferi ve ferahlatıcı etkisiyle dikkat çeker. Şelalenin çevresinin mesire alanı olarak kullanıldığını söylemeliyiz. Manavgat Şelalesi; yıllar içerisinde kendisini çok fazla geliştirmiştir. Şelale çevresinde çok sayıda restoran ve kafe yer alır.
  • Titreyen Göl: Burayı mutlaka duymuşsunuzdur. Side merkezine yaklaşık yedi km uzaklıkta olmakla beraber eşsiz bir doğal güzelliğe sahiptir. Su yüzeyinin rüzgardan dolayı kıpırdayarak titriyormuş gibi görünmesi dolayısıyla bu ismi almıştır. Farklı kuş ve bitki türlerine ev sahipliği yapar. Ayrıca, olta balıkçılığı için uygun bir alandır.
  • Oymapınar Gölü: Bölgenin en önemli su kaynaklarından birisi oluşuyla fark yaratır. Barajın hemen arkasında yer alan gölün turizm açısından son derece popüler olduğunu söylemek gerekir. Doğa ile iç içe birkaç saat geçirmek isteyenler için uygun bir adrestir.
  • Tilkiler Mağarası: Doğal güzelliği ve tarihi yapısıyla dikkat çeken bu mağara gören herkesi kendisine hayran bırakır. Ülkenin en uzun üçüncü mağarası olarak dikkat çeker.
  • Köprülü Kanyon Milli Parkı: Bölgenin en çok ziyaret edilen doğal güzelliklerinden birisidir. Türkiye’de rafting yapılabilen yerler arasında bulunur. Uluslararası rafting organizasyonlarına ev sahipliği yaparak farkını ortaya koyar. 1973 yılından bu yana milli park statüsündedir. Çevresinde farklı hayvan türlerine rastlamak mümkündür.

En Kaliteli Side Otelleri

Side otelleri; harika manzaraları ve hizmet seçenekleri ile dikkat çekerler. Gelin, en iyi Side otelleri listesine bir göz atalım!

  • Voyage Sorgun: 87 bin m2’lik bir alana kurulmuştur. Ultra her şey dahil konseptine sahiptir.
  • Barut Hemera: Denize sıfır konumunun yanı sıra 80 metre uzunluğundaki kum plajı ile de beklentileri karşılar.
  • Ali Bey Resort: Side Plajı’na kıyısı bulunan bu otelde müşterilere en kaliteli hizmetler sunulur.
  • Bosphorus Sorgun: Denize çok yakın bir otel olmakla beraber imkanları son derece iyidir.

Editör: Nezir Güneş

Yorum Yaz