Türkiye

Kentin Bebekleri

Çocukluğumuz ve gençliğimizde hayatımız masallarla, hayallerle, rüyalarla, şiir mısraları ile geçerdi. Annemizin “kimsenin kul hakkını yemeyin” tembihi ile sokaklara salınırdık.

Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5A uzaya fırlatıldı

Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5A, Türkiye saatiyle 05.15'de ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden başarıyla fırlatıldı. Böylece Türkiye'nin uzaydaki aktif uydu sayısı 7'ye çıktı.

Çin aşıları yarın sabah Türkiye’de

Çinli SinoVac firmasının koronavirüs aşıları CoronaVac bu akşam Türkiye saati ile 19.50’de uçakla Türkiye’ye gönderilecek. Aşıların çarşamba günü saat 06.00’da Türkiye’de olması bekleniyor.

Mülteci olarak geldiği Türkiye’de lokum imalathanesi kurdu

Suriye’deki iç savaş nedeniyle doğup büyüdüğü ülkesini terk ederek Türkiye’ye sığınan yüz binlerce mülteci kadından biri olan Emel Shamma, Gaziantep'te kendi imalathanesinde ürettiği çeşit çeşit lokumları birçok ülkeye ihraç etmeye başladı.

Beklenen Çin Aşısı Türkiye'ye Geldi

Beklenen Çin aşısı nihayet Türkiye'ye geldi, aşıları taşıyan uçak İstanbul Havalimanı'na indi.

Küresel piyasalar haftaya yeni tür virüs endişeleri ile başladı

Bu hafta koronavirüs salgını ve mutasyon ile ilgili haberler piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacak.

Türkiye'nin kuraklık haritası

Mart ve kasım ayları arasında Türkiye’de kuraklığın korkunç boyutu, haritalarla gözler önüne serildi.

Kentsel dönüşümde mağduriyetler nasıl önlenir?

Kentsel dönüşüm kapsamında yapılan projelerde tüketiciler zaman zaman mağduriyet yaşayabiliyor. Gerekli tedbirler alınmazsa ev sahipleri tapu iptaline giden sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyor. Peki bunu önlemenin yolu ne?

Yoksul ülkelere 2022'ye kadar aşı yok!

DW Türkçe'nin haberine göre, yapılan bir araştırma, dünya nüfusunun yüzde 14'ünü oluşturan zengin ülkelerin 2021 için öngörülen aşı dozlarının yarısından fazlasını rezerve ettiğini ortaya koydu.

Dünya genelinde ülke ülke son koronavirüs rakamları

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 1 milyon 203 bini aştı.