whatsapp

WhatsApp mesajlarıyla yayılan yeni tehdide dikkat!

Android kullanıcıları, WhatsApp aracılığıyla yayılan yeni bir tehdit ile karşı karşıya. Siber güvenlik uzmanı Lukas Stefanko kullanıcılara sahte bir Huawei uygulaması indirmeleri için gönderilen "Uygulamayı indirin ve Cep Telefonunu Kazanın" mesajını içeren linkin tehdit içerdiğini ve hızla yayıldığını belirtti.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

WhatsApp sohbet geçmişi Telegram'a nasıl aktarılır?

Telegram, son güncelleme ile WhatsApp sohbet geçmişinin aktarılmasını mümkün kıldı. Peki, WhatsApp sohbet geçmişi Telegram’a nasıl taşınır? İşte adım adım yapmanız gerekenler...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Herkes tehlikede! WhatsApp virüsü bildirimler üzerinden mesajlarınızı kontrol ediyor

Türkiye'de uygulayacağını duyurduğu veri politikasının ardından tepki çeken WhatsApp şimdilik geri adım atmış ve güncellemeyi ertelediğini duyurmuştu. Türkiye'de tepkilerin hedefi olan WhatsApp'ın yeni bir virüsü ortaya çıktı. Mesaj yoluyla yayılan ve önce bildirimlerinizi, sonra da ana ekrandaki hızlı cevap verme özelliğini ele geçiren virüs kontrolünüz dışında rehberinizdeki kullanıcılara mesaj atıyor. İşte WhatsApp virüsü hakkındaki bilmeniz gerekenler...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

WhatsApp'tan itiraf!

WhatsApp'ın veri paylaşımıyla ilgili gizlilik sözleşmesinde değişikliğe gideceğini duyurmasının ardından, dünya genelinde Ocak 2021'in ilk üç haftasında 33 milyona yakın kullanıcı kaybettiği açıklandı. Öte yandan WhatsApp, uygulamadan kaçış nedeninin yeni gizlilik sözleşmesindeki değişiklikler olduğuna inandıklarını duyurdu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

WhatsApp'ı silip alternatif uygulamaya geçenler dikkat!

Whatsapp nasıl silini? Whatsapp güncellemeyi iptal ettimi? Telegram givenli mi? WhatsApp’ı silip alternatif mesajlaşma uygulamalarına geçenler nelere dikkat etmeli? Siber güvenlik uzmanları son 72 saatte 35 milyon yeni kişinin katıldığı Telegram uygulamasını kullananların gizliliği ve güvenliği için ipuçlarını paylaştı. İşte Telegram’a geçenlerin mutlaka bilmesi gerekenler...

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

WhatsApp Tepkiler Sonrası Geri Adım Attı!

WhatsApp'ın yenilenen gizlilik sözleşmesine gelen tepkiler, şirkete geri adım attırdı. Whatsapp, yapılacak değişikliği, daha iyi anlatabilmek için 15 Mayıs'a erteledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanlığı’ndan 'WhatsApp' açıklaması!

WhatsApp'ın kullanıcılarına yönelik ‘zorunlu güncelleme’ kararına ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, ‘yerli uygulamaları’ kullanma çağrısında bulunarak “BİP ve Dedi gibi milli ürünlerimizde var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın belirttiği gibi dijital faşizme hep birlikte karşı duralım!” dedi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Herkesi ilgilendiriyor! WhatsApp hangi kişisel verileri depoluyor?

Dünyada en çok kullanılan yazışma programı WhatsApp’ın gizlilik sözleşmesi Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Söz konusu sözleşmede kişisel verilerin Facebook ve anlaşmalı şirketlerle paylaşılacağı ifade edildi. WhatsApp sözleşmesini 8 Şubat’a kadar onaylamayanlar ise bir daha bu uygulamayı kullanamayacak. Peki WhatsApp hangi kişisel verileri depoluyor? İşte detaylar…

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

WhatsApp ve Facebook'a soruşturma!

Rekabet Kurulundan Facebook ve WhatsAppa soruşturmaABONE OLRekabet Kurulu, Facebook ve WhatsApp hakkında resmen soruşturma başlattı ve WhatsApp verilerinin paylaşılması zorunluluğunu durdurdu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

WhatsApp, 8 Şubat'ı yeniden hatırlattı

WhatsApp, yaptığı yeni açıklamayla kullanıcıların uygulamayı kullanmaya devam etmek için 8 Şubat'a kadar onay vermesi gerektiğini yineledi.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Whatsapp güncellemeyi savundu

Whatsapp yeni güncellemesinde ne var? Whatsapp yeni güncelleme şartları ne? Whatsapp nedir? Facebook'un Whatsapp Yöneticisi Will Cathcart, mesajlaşma uygulamasındaki zorunlu güncelleme uygulamasına ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesi değişti! Veriler Facebook ile paylaşılıyor mu?

Sosyal medya devi Facebook, WhatsApp kullanıcılarını kızdıracak yeni bir karara imza attı. Koşulları kabul eden kullanıcılar uygulamayı kullanmaya devam ederken, kabul etmeyenler ise WhatsApp hesaplarına erişim sağlayamayacak.

DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ