Acılı Ailelerden Yetkililere Teşekkür Açıklaması

Mardin'deki silahlı saldırıda hayatını kaybeden 5 kişinin yakınları yaptıkları açıklamada faillerin kısa sürede yakalanması ve kendilerine gösterdikleri yakın ilgiden dolayı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş başta olmak üzere devlet yetkililerine teşekkür ettiler.
  • 19.01.2023 17:34
Acılı Ailelerden Yetkililere Teşekkür Açıklaması

Mardin'de dün akşam uğradıkları silahlı saldırıda hayatını kaybeden 5 vatandaşın aileleri, Türkiye'deki yetkililere olayın zanlıların saatler içinde tespit edilerek gözaltına alınmalarından dolayı bir teşekkür açıklaması yaptılar.
Artuklu-Nusaybin kara yolunun Yeniköy mevkiinde Irak plakalı araca dün akşam saat 01:00 sıralarında kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce saldırı düzenlendi.
Saldırıda Irak vatandaşı ve Duhok nüfusuna kayıtlı Abdullah Salih Mustafa Mamîsî (69) eşi Çimen Şahin Halid (75) ve kızları Hindirin Abdullah Salih (39) olay yerinde Wahide Haydar Casım (63) ve oğlu Ahmed Celaleddin İbrahim Bêzelî (45) kaldırıldıkları hastanelerde hayatını kaybetti.


Saldırıda hayatını kaybeden Abdullah Salih Mustafa Mamîsî’nin Irak'da imam olduğu, eşi Çimen Şahin Halid ve kızları Hindirin Abdullah Salih ile birlikte Samsun’daki akrabalarını ziyarete gittikleri, Wahide Haydar Casim’ın Diyarbakır’da doktor randevusu olduğu ve oğlu imam Ahmed Celaleddin İbrahim ile birlikte tedavi için yola çıktıkları bildirildi.


Saldırıda ağabeyi ile annesini kaybeden Harbi Celadeddin İbrahim, ağabeyi Ahmed ile Abdullah Salih Mustafa’nın Duhok’ta tanınan imamlar olduğunu belirterek, "Olayın yaşanmasının üzerinden saatler geçtikten sonra şüphelilerin gözaltına alınması bizleri sevindirdi Bu konu üzerinde duran bizlere bu konuda hep sahipliği yapan destek olan herkese ve özellikle de Mardin valisi Mahmut Demirtaş ve Devleti'nin eklerine teşekkür ediyoruz"dedi.


Annesi, babası ve kız kardeşini kaybeden Müyesser Abdullah da yaşanan vahşetten kısa süre sonra faillerin yakalanmış olmasının kendi acılarına teselli ettiğini söyleyerek, "Yaşanan feci olayda vefat edenlerden üçü biri babam, biri annem, biri kız kardeşimdi. 10 yıldır ailemiz Türkiye'ye gidip geliyor, benim bir ağabeyim Türkiye'de evi var ve Türkiye'de ikamet ediyor. İlk defa böyle bir olayla karşılaştık. Haberi aldığımızda kendimizi kaybettik. En acı günümüzde bizi yalnız bırakmadılar. Gerçekten çok ilgilendiler. Jandarma Komutanımıza, Valimize ve ilgili kurumlar bizlerle yakından çok ilgilendiler. Faillerin kısa sürede yakalandığını öğrendik. Bu da bizim için teselli oldu. Bundan sonraki beklentimiz bu yakalananların hak ettiği cezayı bulmaları ve adalet yönünde hesap vermeleridir."diye konuştu.

 

Yorum Yaz