Firuz Mimarlık Ofisinin açılışı yapıldı

13 Mart Mahallesi Vali Ozan Caddesi Can Plaza altında işadamı Ramazan Bilem tarafından hizmete açılan Firuz Mimarlık'ın açılışı seçkin bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleşti.
  • 20.11.2023 10:44
Firuz Mimarlık Ofisinin açılışı yapıldı

 İşadamı Ramazan Bilem tarafından hizmete açılan Firuz Mimarlık'ın açılışına AK Parti Artuklu ilçe başkanı Yavuz Geylani Çaltekin, Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsa Tunç ile çok sayıda davetli katıldı.

Firuz mimarlık hakkında bilgi veren Ramazan Bilem, hem özgün hem de modern tekniklerin bir arada uygulandığı bir anlayış çerçecesinde tasarlanmış bir girişim olduğunu söyledi.

Proje, tasarım, uygulama, dekorasyon, restorasyon, peyzaj ve emlak danışmanlığı alanlarında faaliyet gösterecek olan Firuz Mimarlık'ın Mardin için hazırlayacağı projelerle kente değer katacağını anlatan Bilem, "İşlevsel, estetik ve ergonomik tasarımlarla hem Mardinin tarihi yağı dokusunu titizlikle ön plana çıkarmak,hemde yeni nesil modern yapı teknik ve uygulamalarıyla pekiştirerek mimari yapılarda apayrı bir çizgi yaratmayı hedefliyoruz. Üzülerek ifade etmek isterim ki; Mardin'in işyerlerinin dış mekanları kompozit, evlerin içi de alçıdan ve boya ile kamufle edilmeye çalışılmış bir görüntüden ibaret. Gönül isterdik bütün binalarımız, işyerlerimiz ve yaşam alanlarımız, UNESCO'nun Dünya miras listesine aldığı Mardin'imize yakışır bir yapılanma zihniyeti hakim olsun,en azından yerel yönetimlerin alacağı radikal bir kararla yeni inşaatların hepsine Mardin taşı ile imar şartı koyulabilir."dedi.

Artuklu ilçe başkanı Yavuz Geylani, mimarlıkta tecrübe kadar yeniliklere açık olmanın ve farklı sesleri dinlemenin de önemli olduğuna vurgu yaparak; “İnsanların yaşam alanlarını daha da güzelleştirmek ve ergonomik hale getirmek için çalışan ve mimarinin başkenti olarak lanse edebileceğimiz Artuklu İlçemizde hizmet vermeye başlamasını memnuniyetle karşılıyorum. İnanıyorum ki; Firuz Mimarlık Ofisi ilçemize kazandıracağı çok güzel projelerle ilçemizin daha da güzelleşmesine katkı sağlayacak.  Firuz Mimarlık Ofisinin düzenlediği bu açılış etkinliği ile İlçemize mimari anlamda hayal dünyamızı ve düşünce sistemimizi değiştirebilecek, geliştirebilecek ve yenileyebilecek katkılar sağlayacağını umuyorum. Allah yolunuzu, bahtınızı açık eylesin. Hayırlı, bol bereketli kazançlar nasip etsin” dedi.
 
Açılıştan sonra davetlilere sunulan ikramların ardından konuklar oldukça memnun ayrıldı.

Editör: Nezir Güneş

Yorum Yaz