Survivor All Star Sercan Yıldırım hangi sezon yarıştı? Survivor 2022 Sercan Yıldırım kimdir, nereli, kaç yaşında?

Survivor 2022 kadrosu Acun Ilıcalı tarafından açıklandı. Survivor 2022 All Star’da bu yıl Sercan Yıldırım ünlüler takımında yer alacak. Peki, Survivor 2022 Sercan Yıldırım kimdir, kaç yaşında, nereli?
  • 24.02.2022 18:17
Survivor All Star Sercan Yıldırım hangi sezon yarıştı? Survivor 2022 Sercan Yıldırım kimdir, nereli, kaç yaşında?

Acun Ilıcalı, Survivor 2022 All Star kadrosunu açıkladı.

Çağan Atakan Arslan, Adem Kılıçcı, Mert Öcal, Furkan Kızılay, Barış Murat Yağcı, Batuhan Karacakaya, Aycan Yanaç, Elif Gören, Merve Aydın, Nagihan Karadere, Sema Aydemir ve Birsen Bekgöz gibi isimlerin yer aldığı Survivor 2022 ünlüler kadrosunda Sercan Yıldırım da yer alıyor.

Survivor 2022 kadrosunun duyurulmasının ardındanS ercan Yıldırım’ın hayatı merak konusu oldu.

Peki, Survivor 2022 Sercan Yıldırım kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor All Star Sercan Yıldırım hangi sezon yarıştı, kaçıncı oldu?

İşte,Sercan Yıldırım biyografisi…

Sercan Yıldırım Kimdir?

Sercan Yıldırım, 5 Nisan 1990 tarihinde Bursa’da dünyaya gözlerini açmıştır. Futbola duymuş olduğu ilgi sebebiyle henüz 7 yaşında Bursaspor altyapı ekibinde oynamaya başlamıştır. Alanında son derece başarılı olan ve yeteneğinin olduğunu kanıtlayan başarılı sporcu, 2006 yılının Temmuz ayında organize edilen Pepsi Cup Turnuvası’nda ‘En Değerli Oyuncu’ olarak seçilmiştir.  

Futboldaki kariyerini 2008 ve 2009 sezonunda yaşayan başarılı oyuncu, Bursaspor ekibinde bir defa da şampiyonluk sevincini tatmıştır. Üstün performansı ve başarısı üzerine Galatasaray ekibine 2011 yılında transfer olan Yıldırım, sonraki süreçte Sivasspor, Şanlıurfaspor, Bursaspor, Balıkesirspor ve Giresunspor ekiplerinde de forma giymiştir.  

Pek çok yaş kategorisinde forma terleten başarılı sporcu, Uluslararası Gençler Turnuvası’nda da Rusya, Bulgaristan ve Makedonya’ya karşı da mücadele etmiştir. Bu mücadelelerinde ay yıldızlı formayla bir gole de adını yazdırmayı başarmış ve buradaki başarısının ardından 17 yaş altı milli takım kadrosuna davet edilmiştir.  

2006 yılının Şubat ayında ise Türkiye 16 yaş altı milli takım formasıyla Portekiz’de bir turnuvaya katılan başarılı sporcu, bu turnuvadaki ilk iki maçında ise Avusturya ve Macaristan ekiplerine toplamda 5 gole imzasını atmıştır. Buradaki performansı ile ‘en değerli oyuncu’ unvanını almayı başaran futbolcu, Manchester United tarafından takip edilmeye başlamıştır.  

İki senelik bir süre boyunca kendisinden 2 yaş büyüklere rakiplere karşı yarışan Yıldırım, Avrupa Şampiyonası Eleme maçlarında da başarısını sürdürmüş ve kendisini kanıtlamıştır. Türkiye 16 yaş altı milli takımı forması ile de İzmir’de düzenlenen Ege Turnuvası’na katılmış, buradaki tüm maçlarında ise gol atmayı başarmıştır. Bu turnuvada Norveç, Belçika ve Hollanda’nın ağlarını 1’er golle havalandırmış, Ukrayna ekibine karşı ise 2 gole imzasını atmıştır.  

Turnuvada toplamda 6 gol atma başarısı gösteren Yıldırım, bu süreçte hem ‘gol kralı’ hem de ‘en değerli oyuncu’ olma başarısını da göstermiştir.  

12 defa Türkiye U17 ekibinde forma giyen yetenekli sporcu, 8 defa Türkiye U18, 17 defa Türkiye U19, 4 defa Türkiye U21 ve 10 defa da Türkiye A Milli formasını terletmiştir.  

Toplam 64 kez ay yıldızlı formayı giyen sporcu, 33 kez de fileleri havalandırma başarısı göstermiştir. 1.81 metre uzunluğa sahip olan Sercan Yıldırım, şimdilerde ise Tv 8’de yayınlanan Survivor yarışmasında Ünlüler takımında mücadele etmektedir.  

Kardeşleri: Tezcan Yıldırım

Ebeveynler: Kenan Yıldırım, Şükran Yıldırım

Yorum Yaz