Derik'te Trafikte yaya öncelliğine dikkat çekmek için etkinlik düzenlendi

GÜNCEL

Derik İlçesinde İçişleri Bakanlığınca trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla ’Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu’ programı kapsamında etkinlik düzenlendi.

Derik İlçesinin Kale Mahallesi Derik-Diyarbakır arası yolda ilk ve Ortaokul öğrencilerinin hazır olduğu etkinliğe, İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Evren Çakır, İlçe Emniyet Müdür vekili Levent Çetinkaya, İlçe Jandarma Komutan vekili Üsteğmen Remzi Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kahraman, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Memuru Cevat Deniz katıldı.

Etkinlikte öğrenciler, yaya öncelliği için taşıdıkları dövizler dikkat çekerken, karşıdan karşıya geçişi nasıl yapılacağı anlatıldı.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Evren Çakır, öğrencilere "Trafikte dikkatleri öncelik yaya diye usule uygun farkındalık oluşturmaya dikkat çekecek miyiz" cevabına karşılık "Evet" dediler.

Evren Çakır, "Yayalara öncelik vermekteki amacının trafik kazalarının en aza indirmek, mümkünse ortadan kaldırmak" olduğunu belirti.

Öğrencilerden Havin Perçin, "Bugün trafik kurallarını öğrenmemiz için Kaymakam geldi, hepimiz çok sevindik, kırmızı ışıkta duruyoruz ve yeşil ışıkta da sağımıza ve solumuza bakıp geçiyoruz. Trafikçi abimizde yardımcı oldu sağımıza ve solumuza nasıl bakmamız gerektiğini anlatı" dedi.

Öğrencilerden Leyla Koyuncu, "Polis ve Jandarma abilerimizle beraber trafik kurallarında bize karşıdan karşıya nasıl geçeceğimizi anlatılar" dedi.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle