"Doğalgaz için mutabakat sağlandı, çalışmalar başlayacak"

Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Çelik, doğalgaz çalışmaları ile ilgili açıklama yaptı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Midyat Kaymalamlığı tarafından düzenlenen muhtarlar toplantısında söz alan Midyat Muhtarlar Derneği Başkanı ve Gölcük Mahallesi Muhtarı Murat Başar’ın Doğalgaz çalışmaları ile ilgili sorusu üzerine Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Çelik, söz alarak açıklama yaptı.

Başyan Yardımcısı Çelik, yaptığı açıklamada, “Sayın muhtarım, Doğalgaz ile ilgili, başkanımız Ankara’da Görüşmeler gerçekleştirdi, mutabakat sağlandı. Kısa süre içerisinde çalışmalar tekrar başlayacak. Doğalgaz ile ilgili problem yok, mutabakat sağlandı, çalışmalar başlayacak.” dedi.

Midyat Belediyesi’nin, ilgili firmanın doğalgaz hattı döşenmesi yaparken kazılan hat kanalına uygun dolgu malzemesi kullanmadığından üst kaplamasını yaptıkları yerlerde göçükler meydana geldiğini ve bu sebeple vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine konuyu Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’na iletilerek uzmanlarca yerinde durum tespiti yapılarak konu raporlaştırılmıştı.

Başkan Yardımcısı Çelik, ayrıca Cumhuriyet Bulvarı ve Batman Caddesindeki orta refüjlerdeki ağaçların sulanması ile ilgili soruya da şöyle cevap verdi:

“İkinci sorunuz orta refüj ile ilgili. Onu da Sayın kaymakamımızın da olduğu toplantı da Vali beye ilettik. Bir hafta önce Vali bey buradaydı haftasonu. Onunla ilgili Büyükşehir’in çalışma yapması gerekiyor. Bir arazöz göndermişlerdi, ama biz bu şekilde hizmetin sunulmasının doğru olmadığını söyledim. Onunla ilgili bir çalışma yapacaklar. Otomatik sulama sistemlerini devreye sokacaklar. Onunla ilgili bizde sıkıntı yaşıyoruz. Gerçekten çimler kurudu. Yardımcı olmaya çalışıyoruz, ama bu büyükşehrin yapması gereken bir hizmet. Bunun garkındayız. Vali beye de bu problem söylendi. İnşallah kısa sürede çözüm bulacağız.”

Sizin Medya

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle