6. Kitabı Okuruyla Buluşuyor

Gazetemiz köşe yazarlarından aynı zamanda Eğitimci- Yazar kimliği ile tanıdığımız Murat Doğan’ın 6. Kitabı okuruyla buluşuyor.
  • 28.09.2023 10:28
6. Kitabı Okuruyla Buluşuyor

YAZARIMIZIN BİYOGRAFİSİ: 19.04.1977 yılında İzmir’de doğdu. Aslen Mardinli olan yazarımızın eğitim hayatı Midyat ilçesinde geçmiştir. Dicle Üniversitesi Siirt Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden 2001 yılında mezun olmuştur. Mesleğine sınıf öğretmeni olarak başlayan yazar, birçok eğitim kademesinde idarecilik görevinde bulunmuştur. Mesleğine Artuklu Yalım ortaokulunda Türkçe öğretmeni olarak devam etmektedir.

Sevgiye Dair Ne Varsa, Bizim Hikâyemiz, Vakit Sonbahar isimli şiir kitaplarının yanında; İyilik Elçileri ve Yaşlı Çınarın Gölgesi adlı hikâye kitapları yayımlanmıştır.

 Image description

“SİNEM İLE SİNAN’IN UZAY MACERASI BAŞLIYOR”

Gazetemiz köşe yazarlarından aynı zamanda Eğitimci- Yazar kimliği ile tanıdığımız Murat Doğan’ın 6. Kitabı okuruyla buluşuyor.

Daha önce 3 şiir ve 2 hikâye kitabı çıkan yazarın “Sinem ile Sinan’ın Uzay Macerası Başlıyor” ismiyle 6. Kitabı da raflardaki yerini aldı.

Simer yayınlarından çıkan kitap daha çok 7-10 Yaş grubu çocuklarımıza okuma alışkanlığı kazandırma ve okumayı sevdirme önceliğini hedeflemektedir. Zengin içeriği, beyaz kâğıt baskısı, resimlerin renkli seçilmesi özellikle 7-10 yaş grubu çocukların ilgisini çekmeyi amaçlamaktadır.

Image description

KONUSU:

Kitap, konusu itibariyle yeni nesil çocuklarımızın uzaya dair ilgileri hesap edilerek yazılmıştır. İkiz kardeş olan Sinem ile Sinan’ın uzaya yaptıkları yolculuk anlatılmaktadır. Seri şeklinde yazılması planlanan kitabın 1. Serisinde Kutup Yıldızı ve Güneş anlatılmıştır.

 

NOT: Yazarımızın daha önce çıkan “Yaşlı Çınarın Gölgesi” isimli kitabı Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınevinden temini sağlanarak yurt genelindeki kütüphanelere dağıtımı yapılmıştır.

 Image description

Yorum Yaz