tatlidede
dedas
tatlidede
Fuar

Şehre Keder Yağıyor - Önder Deniz Çavuşlar Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Şehre Keder Yağıyor kimin eseri? Şehre Keder Yağıyor kitabının yazarı kimdir? Şehre Keder Yağıyor konusu ve anafikri nedir? Şehre Keder Yağıyor kitabı ne anlatıyor? Şehre Keder Yağıyor PDF indirme linki var mı? Şehre Keder Yağıyor kitabının yazarı Önder Deniz Çavuşlar kimdir? İşte Şehre Keder Yağıyor kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...
 • 07.10.2022 22:00
Şehre Keder Yağıyor - Önder Deniz Çavuşlar Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kitap Künyesi

Yazar: Önder Deniz Çavuşlar

Yayın Evi: Net Kitap

İSBN: 9786051242514

Sayfa Sayısı: 208

Şehre Keder Yağıyor Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Biz seninle, olmayacak bir duanın sonra gelen işte o 'amin'dik...

Var mısın sevgilim ?

Uykular alalım indirimden, gökyüzünden de başımıza birkaç bulut… Akvaryumda kedimiz olsun mesela, balıklarla körebe oynayalım. Manzarayı izlemek için kapatalım perdeleri sabahları. Geceleri penceremize usul usul vuran kar tanelerini tek tek sayalım. Köprüler yapalım arka bahçeye, diplerine dünya ekelim.

Ne dersin?

Belki teselli edebiliriz o zaman ayrı geçirdiğimiz saatleri, yeniden bir arada olacağımız günler şapkadan çıkar belki, kim bilir? Başka ne olabilir ki sevgilim? En fazla 'özlemekten' tutuklarlar bizi...

(Tanıtım Bülteninden)

Şehre Keder Yağıyor Alıntıları - Sözleri

 • " cok gerilerde kalan eski cocukluk gunlerime donebilsem o kucuk cocuga bir tek sey sormak isterdim: "Beni bu halimle gorebilseydin buyumek ivin acele eder miydin?"
 • Ah benim küçük kıymığım! Ne çıkıyorsun aklımdan, ne vazgeçiyorsun canımı yakmaktan. Bir ince sızısın, gittiği yerden durmadan acıtan...
 • Bak bir pazar sabahına daha sevgilim , Ayrı hayatlarda uyandık...
 • Artık cevap ver ruhum Herkes bir seyler diyor adın ana haber bültenlerinde öldü diye geçiyor.Söyle bir zamanlar sen de mutlu muydun? Söyle bir zamanlar sen de … Sahiden yaşıyormuydun
 • Hayat; tam da güzel şeyler düşlemeye başladığınızda meşgule alır sizi ve fısıldar usulca: Aradığınız hayale, şu anda ulaşılamıyor. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.
 • Beni mi daha cok sevdin yoksa unutamadiklarini mi? Merakimdan soruyorum; operken dudaklarimi,hangimize ihanet ettin?
 • senin tarafından bir daha hiç hatırlanmamak üzere unutulmuştum. Sonrası, buraya çok yağmurlar yağdı. söyleyeceğim başka da bir şey yok!!
 • “Şimdi depresif yağmurlar mevsimindeyiz. Mukaddes yalanlara inanmaktan yorgun ruhumuz belki de bu hayatta neyi çok istediysek, geri çevrildiği içindir bütün kırgınlığımız…”
 • Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın, kadın karşısında bozulmayan erkek; kalitelidir." - Gorki

Şehre Keder Yağıyor İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Nereden başlasam? Anlatmaya değil. Hissetmeye nereden başlasam? Bunu sordum kendi kendime yazarın cümlelerini okuyunca. Bakın, devrik cümle kurdum istemsizce. Sanırım iki oldu. Kaptırmadan çok kitabı anlatmaya başlasam iyi olacak sanırım. Önder Deniz Çavuşlar ismi size ne anlatıyor? Bir şey anlatmıyor cevabını verecekseniz en başından belirtmeliyim artık anlatmaya başlayacağını düşünebilirsiniz. Yazar edebiyat dünyamızda yeni bir isim. Yeni olduğuna aldanmayın çünkü kalemi gerçekten çok güçlü. En azından satırları arasında dolaşırken bunu size rahatlıkla hissettirebiliyor. Eksikliklerini görebilirsiniz bu çok doğal ama güçlü yanını yavana atmadan bunu gerçekleştirmenizi tavsiye ederim. Eksikliklerinden birini kolayca ifade edebilirim. Satırları aşırı hüzünlü. Bence yazar bunun farkında ve bu şekilde okuyucularına ulaşmayı hedefleyen birisi. Bunu anlayışla karşılaşırım ama aynı anlayışı bir okuyucu olarak kendisinden beklerim. Çok fazla hüzün yorar insanı. Hareket alanı kalmaz kitabın içerisinde. Bir bakmışsın başka bir dünyada hüzünlü, gözü yaşlı ve çaresizce kalmışsın. Kitabın kapağını kapattığın an değişmezsin. Anılarını kazımaya başlarsın, tek tek bulup gün yüzüne çıkarıp yeniden hüzünlenmeye çalışırsın. Şehre Keder Yağıyor bu söylediklerimi size yaptırabilecek kadar güçlü ve duygu yüklü bir kitap. Her satır bunu size hissettiriyor. Yaprakları çevirdikçe biraz daha fazlasını istiyorsunuz. Sonunda bir bakmışsınız kitap bitmiş. Yazara veda edip kitabı rafa kaldırmak için hazırlanıyorsunuz ama nafile. Çünkü kitap tekrar hüzünlenmek istediğinizde elinizin altında olsun istiyorsunuz. Başucu kitabı mı? Sanırım olabilir. (Eda Özak)

Kitap bazı yerlerinde güzel duyguları yansıtıyor fakat ilk başta başlarken daha farklı bekliyordum. Fazla kötü diyemem ama çok da beğenemediğim bir kitap oldu. (Linda)

Şehre Keder Yağıyor PDF indirme linki var mı?

Önder Deniz Çavuşlar - Şehre Keder Yağıyor kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Şehre Keder Yağıyor PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Önder Deniz Çavuşlar Kimdir?

1981 İstanbul doğumlu. 2010'da yayımlanan "Hiçlikle Yokluk Arası" ilk kitabıydı. "Şehre Keder Yağıyor", yazarın ikinci kitabı ve en son çıkan kitabı ise Derinlik Sarhoşluğu.

Önder Deniz Çavuşlar Kitapları - Eserleri

 • Şehre Keder Yağıyor
 • Derinlik Sarhoşluğu
 • Hiçlikle Yokluk Arası

Önder Deniz Çavuşlar Alıntıları - Sözleri

 • "Yeryüzünde kalbe dokunmayan her şey biraz eksik kalır." (Derinlik Sarhoşluğu)
 • "Bütün çocukluk düşleri yaşam boyu aranır ve bulunamaz. Çünkü onlar gecelerde saklanır." (Derinlik Sarhoşluğu)
 • Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın, kadın karşısında bozulmayan erkek; kalitelidir." - Gorki (Şehre Keder Yağıyor)
 • “Şimdi depresif yağmurlar mevsimindeyiz. Mukaddes yalanlara inanmaktan yorgun ruhumuz belki de bu hayatta neyi çok istediysek, geri çevrildiği içindir bütün kırgınlığımız…” (Şehre Keder Yağıyor)
 • "İnsan doğar, büyür, değişir, dönüşür ve sonunda ölür. Yıldızlar çok uzaktadır; baharlar kısa sürer, yazlar avucundan kayıp gider. Yeryüzünde kalbe dokunmayan her şey biraz eksik kalır." (Derinlik Sarhoşluğu)
 • Vasiyetimdir! O'nun gözlerine gömsünler beni… (Hiçlikle Yokluk Arası)
 • tanrının ilk aşkından doğan hayal kırıklarıyız biz yeryüzüne makus talihimiz birer birer dökülüyoruz hiç bir gemiye almıyorlar saklambaç oynuyoruz habire beyaz kirlenir ben kefeni siyah istiyorum... (Hiçlikle Yokluk Arası)
 • "Geçmişim, hiç geçmeyecek zannedilen günlerden ibaretti..." (Derinlik Sarhoşluğu)
 • "Bütün dünyevi dertlerden ve çıkmaz sokaklardan arınıp deniz kıyısının hemen bitiminde uzak ufku seyrederken dalga seslerinin kokusunu içime çekip, bir yandan sigara içmeyi ve bir yandan da masada duran birayı yudumlamayı istedim. Belki de insan olmak istediği ve istediği o anda olamadığı yerlere dair kurduğu düşlere aittir." (Derinlik Sarhoşluğu)
 • "Bazı kalpler hiç geçmeyecek bir yarayla yaşlanırlar." (Derinlik Sarhoşluğu)
 • hep senin annemi sevdiğin gibi ''aşkla'' bir kadını sevmek istedim ama kimse ne annemdi ne de ben sendim baba! (Hiçlikle Yokluk Arası)
 • "Yeryüzünde, kıtasını kaybetmiş bir coğrafyayım. Uzak şehir girişlerindeki tabelalara benziyor yalnızlığım..." (Derinlik Sarhoşluğu)
 • İnsanlar tarafından suçlanmaktansa onların kalbimi kırmasından dolayı üzgün olmayı yeğledim. (Hiçlikle Yokluk Arası)
 • oysa ki, akrep yelkovan ile bir kez daha buluşabilmek için, kim bilir kaç kez döner dünyayı? (Hiçlikle Yokluk Arası)
 • 'Hayattan hiçbir beklentim yok' dedi. Devrik cümlelerin gizli öznesi oldum. Kelimelerin arasında kayboldum. Bir daha haber alınamadı benden. (Hiçlikle Yokluk Arası)
 • Yeni bir yaşam lazımsa çal onu! Hayatın acımasızlığından ve rutin geçen günlerden sıkıldıysan belki de her şeyi geride bırakmanın zamanı gelmiştir zira pişmanlığa varmadan önceki son durak vazgeçmektir. (Derinlik Sarhoşluğu)
 • Bir uçak kazasında kaybolmuşsun da gelecekmişsin gibi seni bekliyorum... (Hiçlikle Yokluk Arası)
 • senin tarafından bir daha hiç hatırlanmamak üzere unutulmuştum. Sonrası, buraya çok yağmurlar yağdı. söyleyeceğim başka da bir şey yok!! (Şehre Keder Yağıyor)
 • Sesini bir vazonun içindeki okyanusa saklıyorum... (Hiçlikle Yokluk Arası)
 • "Yaralar net, hatıralar flu." (Derinlik Sarhoşluğu)

Yorum Yaz