tatlidede

Türk, Mardin Barosunun düzenlediği panele katıldı

Mardin Barosu bünyesinde kurulan Cezaevi İzleme Komisyonu, "Toplumsal Tecrit ve Hapishaneler" konulu bir panel düzenledi.
  • 24.02.2024 16:46
Türk, Mardin Barosunun düzenlediği panele katıldı

Mardin Barosu Tahir Elçi Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen panele Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş başkan Adayı Ahmet Türk, DEM Parti Mardin Milletvekili Kamuran Tanhan, Demokratik Kitle Örgütleri ve sendika temsilcileri ve çok sayıda kişi katıldı.

Demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirenler için bir dakikalık saygı duruşunun yapıldığı panelde Mardin Barosu Genel Sekreteri Ali Kahraman açılış konuşması yaptı. Kahraman, cumhuriyetin başından beri tek tipleştirme politikalarıyla Kürtlere baskı, sürgün, hapis ve ölümlerin dayatıldığını ifade ederek, tecritin insan haklarının birçok alanda doğrudan ihlal edilmesi anlamına geldiğini belirtti.

Açılış konuşmasının ardından panelistler söz aldı. Panelistler ÖHD Mardin Şubesi Eş başkanı Lokman Emen, Mardin Tabip Odası Başkanı Volkan Binbaşı, Mardin Mimarlar Odası Temsilcisi Diyar Kut ve Kadın Hakları Aktivisti Beritan Anahtar "Toplumsal Tecrit ve Hapishaneler" hakkında sunumlar yaptı.

Yorum Yaz