Selim Kosif kimdir? Fenerbahçe başkanlığına adaylığı konuşulan Selim Kosif nerelidir, kaç yaşındadır?

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlık seçimi sürecine girerken başkan adaylarının da kim olacağı konuşulmaya başlandı. Kulislerde şimdilik iki isim ön plana çıkıyor: Selim Kosif ve İlhan Ekşioğlu. Fenerbahçe'de görevler üstlenmiş bir kişi olan Selim Kosif kimdir? Selim Kosif nerelidir, kaç yaşındadır? İşte Selim Kosif hakkında merak edilenler.
  • 16.04.2021 15:31
Selim Kosif kimdir? Fenerbahçe başkanlığına adaylığı konuşulan Selim Kosif nerelidir, kaç yaşındadır?

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlık seçimi sürecine girerken başkan adaylarının da kim olacağı konuşulmaya başlandı. Bu adaylardan birinin Selim Kosif olduğu konuşuluyor. Fenerbahçe'de görevler üstlenmiş bir kişi olan Selim Kosif hakkında merak edilenleri sizin için bir araya topladık. Peki Selim Kosif kimdir? Selim Kosif nerelidir, kaç yaşındadır?

Mehmet Selim Kosif Kimdir?

Aile kökenleri Rize’ye dayanan Selim Kosif, 1964’te İstanbul’da dünyaya geldi. Lise sonrası yüksek öğrenimini kısa bir süre Almanya’da yaptıktan sonra ABD, Los Angeles’ta tamamladı. Selim Kosif, ailesinin kurduğu 1970’lerde inşaat, deniz nakliyatı ile faaliyetine başlayan ardından da 1984’te girdikleri otomotiv bayiliği ve son dönem otel yatırımları ile öne çıkan Kosifler Grup’un Yönetim Kurulu Üyesidir.

Selim Kosif, 1998’den beri Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığını yürüten Aziz Yıldırım‘ın 11. kez başkan seçildiği Kasım 2013’te yönetim kuruluna (Reklam Pazarlama ve Kaynak Yaratma Sorumlusu – Bayan Basketbol Şube Sorumlusu) yedek üye olarak girdi. Aziz Yıldırım’ın 12. başkanlığı döneminde de (Reklam-pazarlama sorumlu yardımcısı) yönetim kurulunda yedek üye olarak görevini sürdürmekte olan Kosif’in bu görevleri, 3 Haziran 2018’de yapılan Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda, listesinde yer aldığı Aziz Yıldırım’ın başkanlığı Ali Koç‘a kaybetmesiyle sona erdi.

Mehmet Selim Kosif'in özel hayatı

Selim Kosif, Eda (Büyükçam) Kosif’le evli ve Melis, Lila adlarında iki kız ve Kaan adında bir erkek çocuk babasıdır.

Fenerbahçe başkanlığı adaylığı için ismi geçen İlhan Ekşioğlu için tıklayınız.

Fenerbahçe'de Seçimli Kongre Süreci

Fenerbahçe’de seçim dönemi yaklaşıyor. Kulübün tüzüğüne göre seçim, Mayıs ayında gerçekleşecek. Sarı - lacivertliler, yaklaşan seçim ile ilgili açıklama yaparak oy kullanacak üye sayısını da ilan etti.

‘Kulübümüzün Olağan Seçimli Genel Kurulunda Oy Kullanacak Kişi Sayısı Belli Oldu’ başlığıyla yapılan açıklamada, “Yaşadığımız pandemi süreci sebebiyle İçişleri Bakanlığımızca herhangi bir kısıtlama olmaması durumunda 2021 Olağan Genel Kurulumuz tüzüğümüzce belirlenen haliyle yapılacaktır.“ ifadelerine yer verildi.

Seçimde oy kullanacak üye sayısı belli oldu

Oy kullanacak üye sayısının belirtildiği açıklama, ''2018 Olağan Genel Kurulumuzda oy kullanma hakkına sahip üye sayısının 25 bin 857 iken bu sayı 2021 yılında artarak 28 bin 529 sayısına ulaştı.

10 bin 387 temsilci üyemizden aidatını ödeyen üye sayısı ise 4 bin 387 olarak gerçekleşti.

Demokratik işleyişimi belirleyen dinamiklerin en başında gelen Genel Kurullarımıza 34 bin 709 kongre üyemizin yüzde 82’sine karşılık gelen 28 bin 529 kişinin katılım sağlayabilecek olması ile kulübümüz oy kullanma hakkına sahip olan üye sayısı bakımından en yüksek seviyesine ulaştı'' denildi.

Kongrenin tarihi değişirse ya da ertelenirse ne olacak?

Açıklamada, pandemi veya başka bir nedenle nedeniyle kongrenin ertelenmesi ya da farklı bir tarihte yapılması durumunda üye sayısında değişiklikler olabileceğine de yer verildi. 

Editör: Mustafa Kardaş

Yorum Yaz