Image

Abdurrahim Akdağ

Abdurrahim Akdağ, 1 Eylül 1960'ta Mardin Kızıltepe'de doğdu. Babasının adı Ahmet, annesinin adı Nofa'dır.

Yönetici; Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünü bitirdi. 2016 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü yüksek lisans eğitimini tamamladı.

PTT Kızıltepe Şubesinde memuriyete başladı. 1995 yılında Mardin Telefon Müdür Yardımcısı kadrosuna atandı. 1996'da Mardin İl Telekom Müdürlüğünde Personel Müdürü oldu. Mesleki eğitim kurslarına katıldı. Telekom’un özelleşmesi nedeniyle
2007'de atandığı Türkiye İş Kurumunda İl Müdürü olarak görev yaptı. Mardin’de İstihdam stratejisinin belirlenmesinde ışık tutacak “işgücü piyasa analizi” tasarısını ilk kez gerçekleştirerek, projede yönetici olarak çalıştı.

Mardin İletişim Gazetesi, Mardin Life Dergisi ile Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti internet sitesinde yazıları yayınlandı.

Toplumsal ve siyasal olaylar ile ilgili raporlar hazırladı. (Kürt Sorununun Tarihsel Arka Planı, Bilge Köyü Katliamı, Demokratik Açılım Algılar Gerçekler ve Çözüm Önerileri...)

Bursa ve Diyarbakır’da düzenlenen Doğu/Batı Kardeşlik Buluşmalarına Mardin Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcisi ve konuşmacısı olarak katıldı.

Mardin Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) korucuları arasında yer aldı.

Memur-Sen'in Mardin Şubesi Kurucu Üyesi ve Disiplin Kurulu Başkanı, Memur-Sen Konfederasyonu Genel Kurul Delegesi oldu.

12.06.2011 tarihinde yapılan Milletvekili genel seçiminde 24.dönem Ak Parti Mardin Milletvekili olarak seçildi.

TBMM’de İnsan Hakları İnceleme Komisyonu ve Çevre Komisyonu Üyesi olarak çalıştı. İnsan Hakları İncele Komisyonu bünyesinde oluşturulan “Engelli Alt Komisyonu” başkanlığı yaptı.

İyi düzeyde Kürtçe bilen Akdağ, evli ve 6 çocuk babasıdır.

86 Yazı