2021 Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Mayıs MEB ücretsiz tablet dağıtımı devam ediyor mu?

2021 Mayıs ayında tablet dağıtımı ve başvurusu devam ediyor mu? MEB tablet başvurusu için internet üzerinden sorgulamalar devam ediyor. Uzaktan eğitim süreci dolayısıyla dezavantajlı konuma düşen öğrencilere tablet dağıtımı gerçekleştiren MEB, bu işlemi belirli periyodlara göre uyguluyor. 25 GB aylık internet paketine sahip 67 bin 620 tablet bilgisayar, Adana, Ağrı, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kütahya, Manisa, Muğla, Trabzon, Şanlıurfa ve Van'daki öğrencilere ulaştırılacak. Peki, 2021 MEB tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte, MEB tablet başvurusu için merak edilen bazı bilgiler

EĞİTİM

MEB tablet başvurusu, okulların açılmasıyla birlikte gündemde yer almaya devam ediyor. Pek çok şubede uzaktan eğitim sürecine devam edilmesi dolayısıyla MEB tablet başvurusu ile gerekli ekipmanları edinmek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden başvurusu süreci ve koşulları için araştırmalarını gerçekleştiriyor.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ (MEB), UZAKTAN EĞİTİME TABLET DESTEĞİNDE 8'İNCİ FAZ DAĞITIMLARININ AYRINTILARI BELLİ OLDU

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 25 GB aylık internet paketine sahip 67 bin 620 tablet bilgisayarın, hafta sonuna kadar, Adana, Ağrı, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kütahya, Manisa, Muğla, Trabzon, Şanlıurfa ve Van'daki öğrencilere teslim edileceği belirtildi.

Dağıtımın gerçekleştirildiği illerin yöneticileriyle video konferans yöntemiyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimde fırsat adaleti doğrultusunda öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki tablet bilgisayar gereksinimlerini karşılamayı sürdürdüklerini vurguladı.

Selçuk, 25 GB aylık internet paketine sahip 67 bin 620 tablet bilgisayarı daha öğrencilere ulaştırdıklarına dikkati çekerek, "Her çocuğumuzun mutluluğu, bizim mutluluğumuzdur. Cihazlara EBA mobil uygulamalarını yükleyen yazılım uzmanlarımızdan bu zor hava koşullarında nakliyesini yapan şoförümüze ve teslimatını gerçekleştiren destek personeline kadar bu sürece emek veren, ter döken herkese yürekten teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Bu yeni fazdaki dağıtıma katkıda bulunan Gaziantep'in Şehitkamil, Nurdağı ve Şahinbey belediyeleri, Muğla'nın Yatağan ve Seydikemer belediyeleri ile Trabzon Belediyesine destekleri için teşekkür eden Selçuk, daha çok öğrenciye ulaşmak için hep beraber çaba vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

Yatılı bölge ortaokullarında okuyan öğrenciler için sipariş edilen tablet bilgisayarların tedarik sürecinin tamamlanmak üzere olduğunu aktaran Selçuk, "Yakında hepsi de tablet bilgisayarlarını internetleriyle beraber ellerine alacak ve EBA'nın tüm içeriğine rahatça ulaşacaklar." müjdesini verdi.

İkinci yarıyılla köy okullarında yüz yüze eğitime başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını bildiren Selçuk, şunları kaydetti:

"Okullarımız tamamen yüz yüze eğitime geçtiğinde de TRT EBA televizyonları ve EBA platformu eğitim süreçlerini desteklemeye devam edecek. Öğrencilerimizin, bu kanallarla sunduğumuz içeriklerden her daim faydalanmalarını hedefliyoruz. Bu sebeple gereksinimi olan bütün öğrencilerimize ulaşana kadar dağıtımlarımızı sürdüreceğiz."

MEB tablet başvurusu nasıl yapılır 2021 MEB tablet başvurusu için önemli detay

MEB TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

MEB tablet başvurusu için açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı, dağıtımın İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin gerçekleştirdiği belirlemeler yapılacağını ifade etti. Sosyal medya üzerinden ve alakasız internet siteleri üzerinden yayınlanan yanıltıcı başvuru ekranlarına ise itibar edilmemesini ifade etti.

Dolayısıyla MEB tablet başvurusu yapılmayacak olup, Milli Eğitim Müdürlüklerinin belirleyeceği ihtiyaç sahibi ailelere otomatik olarak dağıtım gerçekleşecek.

MEB TABLET DAĞITIMI NE ZAMAN?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, 29 Ocak'ta tablet dağıtımının gerçekleştirildiği illerin yöneticileri ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Bakan Selçuk, uzaktan eğitimde internet ve cihaza ulaşamayan tek bir çocuğun dahi kalmaması için çaba sarf ettiklerini belirterek, "TRT EBA televizyonu kanallarımız, yaklaşık 14 bin 500 EBA destek noktamız ve zorlu kış koşullarında bile Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklar için yollarda olan 167 EBA mobil destek aracımızla okulu, çocuklarımızın bulunduğu yere taşıyoruz. İlk aşamada 500 bin olarak planlanan tablet bilgisayar desteğini gerçekleştirdik. Sözümüzü tuttuk; ama daha çok çocuğumuza ulaşma gayretimiz devam ediyor. Önümüzdeki hafta yeni hedefimiz için yola çıkıyoruz. Şubat ayı sonuna kadar 600 bin tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırmış olacağız" dedi.

Bakan Selçuk, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Tablet dağıtımlarında her hafta daha çok öğrencimize ulaşmanın sevincini yaşıyoruz. Ocak ayı bitmeden söz verdiğimiz gibi 500 bin tabletin dağıtımını tamamladık. Yeni hedefimiz, Şubatta 100 bin tableti daha çocuklarımıza ulaştırmak. Hep birlikte daha fazlasını başaracağız" ifadesini kullandı.

ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Bakanlığın öğrencilere ulaştırdığı tablet bilgisayarlarda, öğrencilerin uzaktan eğitim için ihtiyaç duyduğu 25 GB kotalı internet paketi de bulunuyor. 100 bin ek tablet desteği de yine başvuru gerekmeksizin ailenin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı ve öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Öte yandan başvuru esasları ile ilgili daha önce Bakan Selçuk açıklama yapmıştı. Öğrenci veya velilerinin tablet bilgisayar için herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek olmadığını kaydeden Bakan Selçuk, ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmi veriler üzerinden Bakanlıkça hazırlanan strateji çerçevesinde dağıtımların gerçekleştirileceğini sözlerine eklemişti.

YORUMLAR

 • Tablete çok ihtiyacım var 8 sınıfa gidiyorum telefonum yok babamı işten çıkardılar maddi durumumuz yok 3 kardeşiz maddi olanak yok almaya lütfen bi tablete ihtiyacım var lütfen verin

  Merhaba milli eğitim bakanım ben şuan çok mağdurum bana ne olur bir tablet veriniz

  Hani bana hani bana diyorum...

  4 kardeşiz canlı derslere giremiyoruz tablet gönderin

  Benim için oğlum var �ki tanesi öğrenciyim biri ortaokul biri ilkokul ikisi de canlı ders ara katılmıyor ücretsiz tablet başvurusu için başvuru yapmıştım

  tablete cok ihtiyacım canlıdersle giremiyorum giremediğim için sınavlarda düşük not alıyorum lütfen yrdımedin

  Benim adım Güneş Değer ben Ankara'dan yazıyorum 10.sınıfa gidiyorum annem eve hanımı babam inşaat işçisi ders çalışamiyorum.Telefon da kullanmıyorum 6 kardesiz 4 kardeş okuyoruz çok eksiklerin var hiç canlı derse desin giremedim toplam 3 kez başvuru yaptım ama tablet gelmedi ve de YKS'ye de az kaldı bir ay sonra 11.sınıf olcam gerçekten tablet alacak maddi durumumuz yok babam suan çalışmıyor zaten lütfen bana yardım edin .

  her şey yalan ziya selçuk tableti zenginlere veriyor sınıf arkadaşım evde tek çocuk yemin edrimki 2 bilgisayarı var bide tablet aldı aldığı tabletide 1.400 tl ye sattı al işte ihtiyacı yok diye tableti satıyo enayi bana okul meb e gönderdiğim listede ismin vvardı anccak onaaa mebbb kararrr veriyorrr buda ipad 1 yazdığım cihaz çok yavaş ve derse girme olasılığı 100 de 00000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

  Mili eğitim bakanım biz üç kardeşiz derse giremiyorum bana tablet verirmisiniz

  Biz 5 kardeśiz 4 okula gidiyor babam sehir disinda calisiyo bi tek anemin telefonu var o da yetmiyor ben 9 suncu sinifa gidiyorum derslerimde cok gerideyim madi durumumuz iyi degil tablet yardimindan faydalanmak istiyoruz verirseniz seviniriz

  • bak yemin ederim diyeceklerim doğru bana inan evde 2 tabletim var ikisininde orası burası kırık 1 ri ipad birisi genaral mobile sana verebilirim adresini atarsan şimdi bana inanmayacaksıız ama yemin ederim dolanddırıcı değilim 4 e gidiyorum

  5 KARDEŞİZ 4 KİŞİ OKULA GİDİYOR TABLET İSTİYORUZ LÜTFEN VERİN TABLET İHTİYACIMIZ VAR ALACAK MADDİ DURUMUMUZ YOK BEN 8.SINIFIM DERSLERİMDEN GERİ KALIYORUM KARDEŞİM 6 ABİM 10. SINIFA GİDİYOR İKİSİNİN DE BU SENEDEN ÇALIŞMAYA BAŞLAMASI LAZIM FAKAT TABLET OLMADIĞI İÇİN DERSLERE GİREMİYORUZ ANNEMİN TELEFONU BOZUK YAPTIRAMIYORUZ YA DA YENİSİNİ ALAMIYORUZ BABAMIN TELEFONU DA BOZUK GİBİ SUREKLİ DONUYOR KAPANIYOR CANLI DERSLERE GİREMİYORUZ O YÜZDEN TABLETİ TELEFONU OLAN KİŞİLERE VERDİNİZ GENELLİKLE ONLAR DA SİZİN VERDİĞİNİZ TABLETLE AKSAMA KADAR OYUN OYNUYORLAR AMA BİZİM CANLI DERSLERE GİRMEK İÇİN BİLE YOK YARDIM İSTİYORUZ DUYUN SESİMİZİ ARTIK TABLET TELEFONUMUZ OLSA YA DA ALACAK DURUMUMUZ OLSAYDI BURADA YAZMAZDIK EMİN OLUN! YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
  KOLAY GELSİN HAYIRLI ÇALIŞMALAR DİLİYORUM

  • Hayata bazen zorlanirsin ama sesini çıkarmazsin düşük not alırsın belli etmez geceleri ağlarsın taktir teşekkür almazsın ayakta durmaya çalışırsın nereye kadar bir daha dağıtın lütfen tüm şehirlere tüm okullara almayan öğrenciler var ben dahil olmak üzere neyse iyi günler herkeze

  • 11 yaşındayım derslere giremiyorum cihaz eba kaldırmıyor.

  Lütfen bizede verin eşim boyacı oğluma bir tablet bu hayırlı ramazan gününde çocukları sevindirin derslerde giremiyor

  3 çocuğum var lütfen yardım edin

  Biz erzincanda yaşıyoruz tabletimiz yok almak gibi bi imkanımız da yok çocuklarımın biri telefonla giriyor derse diğeri geri kalıyor daha nekadar geri kalıcak bu çocuk. Hepsinden geçtim vermesinler tablet ondanda geçtim ama neden tableti olanlara tablet veriyolar burda kaç kişi tanıyosam evinde tablet var telefon var 2.ci bi tablete sahip oldular akşama kadar meb in verdiği tabletle oyun oynuyolar bizimkilerde tabletin yokluğundan derslerinden geri kalsın

  • Bendede yok ama çok haklısın ablacim

   • Bende telefon var ikitane okula giden çocuğum var 4 .ve .5.sinif komşunun kızı 4 yaşında tsbleti var kızım telefonla giriyor canlı derslere oğlum komşunun vodina verdiği table giriyor nezaman kadar istinye bilirim ki komşum kızı 4 yaşında diye veriyor tableti Allah razı olsun çocuklarımın derslerini takip etmesini istiyorum lutfen bizede tablet yardımı edilsin borclarim var bankaya alamıyorum su an

  Ziya selçuk amcamızdan çok teşekkür ederim burdan ellerinizden öperim maddi durumumuz çok iyi değil ama yinede elhamdülillah annem şeker hastası 4 kardeşiz şuan şu yazdığım yorum elimdeki telefon her dakika her saniye kapanıyor kilitleniyor kendi kendi ve bu yüzden canlı dersler giremiyoruz. Elinizden ne gelirse bin şükür kabul ediyorum etmezsenizde olsun bizde böyle devam ederiz ama sınıfın gerisinde kalıyoruz. Yine çok teşekkürler burdan ziya selçuk amcamın ellerinde öperim islahiyeden selamlar hayırlı ramazanlar

  4 kardesiz canli derse gire miyoruz

  Başvuru yok olmiyur allah aşkına bana yardim edin bütün dersler geride kaldim

  Ya Allah aşkına neden bize tablet dağıttılmıyor okula gitmiyorum kovid 19 nedeniyle canlı derse katılmıyorum imkanım olmadığı için lütfen biran önce tablet dağıltın ve ben 8. sınıf öğrencisi yim benim önümde LGS SINAVI var Bir şey bilmiyorum lütfen tablet dağıttın 8. sınıftayım her gün bir sınadayım ...

  Başvuru yok diyorlar tablet alan kişiler biz başvurduk diyor hiç bir şey anlamadım Allah aşkına ya

  İnşallah herhangi bir yanıt alabilirim

  Sadece okuyup gececeklerimi

  Ben erzurum karaçoban ilçesinin çatalgül köyünde oturuyorum okular tekrar kapandı canlı derslere yine giremiyecem arkadaşlarımdan geri kalmak istemiyorum onlarla aynı şartlar içinde eğitim almak istiyorum herangi bir yardımda bulunursanız sevinirim

  lütfen sesimizi duyun artık babamın telefonu var ama tır şöförü haftada1 kez girebiliyorum canlı derse bizim okuldan hep zenginlere canlı derse girebilenlere tablet verdiler ben umudumu kestim ama ne olur yardım edin anafartalar orta okulu kızıltepe 8.C

  Haksızlık bize neden tablet yok kızım derslere katılmıyor imkanlarımız olsa başvuru talebinde bulunmazdık

  Haksızlık bize neden tablet yok kızım derslere katılmıyor imkanlarımız olsa başvuru talebinde bulunmazdık

  Üç çocuğum var ama hiç birine tablet çıkmadı benim bir akrabam var iki çocuğu ortaokulda okuyur biriside ilkokulda okuyur ortaokulda ki iki çocuğuna tablet çıktı şimdi iki tabletleri var bu hiç adil değil

  Biz 3 tane çocuğuz nolur bizede verin lütfen canlı derslere giremiyoruz lütfen

  Bu büyük haksizlik bu nasil adalet herkese verildi mahallede de herkese verildi biz 3 kardesiz bizede verilmesini rica ediyoruz canli derslerimiz var giremiyoruz

  • doru haksızlık bizde alamadık

  Nutfen taplet verin sinav baslicak zayif alcam canli derse giremedim bunasil adelet anemin telefonu bozuk babam ise gidiy bir taplet vermiyniz dusuk alacam hocalara soylum girmeye calisdiy naslil adelet boyle adelet olmaz olsun

  Lütfen tablet verin 2 kardeşiz evde bir telefon var

  MİLİEĞİTİM BAKANIM BİZ 10 KARDEŞİZ 5 KİŞİ OKUYOR ANNEM VE BABAMIN TELEFONU TUŞLU İNTERNET ÇEKME İMKANIMIZ YOK BU YORUMUDA 3 GÜNLÜK OKUL HARÇLIĞIMI TOPLAYARAK İNTERNET KAFEDEN YAZIYORUM

  • Aynen

  • Önceden Telefonumdan Katılıyodum Derslere Sonra Telefon Kırıldı Yaptırıcak Durmumuz Yok Derslere Zor Katılıyorum Donuyor V.s Bu Yorumu Bile Zor Yazıyorum Bana Yollarsanız Sevinirim.

  8 cocuguz birimiz bile almadı hepimiz okuyoruz madi durumumuzda yok mevsimlik calişmacıyızda ayrica

  • Valla anlamıyorum ya tableti durumu olanlara veriliyor bizlere verilmiyor gerçekten haksızlık okulda botum montum olduğu halde yok senin baban vefat etmiş sana veriyoruz beni rencide ederek zorla verin tabletim olmadığı halde mont bot vermediğiniz babası hayatta olan öğrencilerinize tablet verin bize gelince yok.

   • Evdeikikardeşiz canlı derslere katı lamĺyoruz bize tablet verin

  2 öğrenciyiz tablete çok ihtiyacım var. Lütfen tabletin bir tanesini bana verin. İzmirde oturuyorum. Tablet alçak durumumuz yok

  • 2 kardeşim okula gidiyor maddi durumumuz yok babam inşatçı 2 ayda bir eve geliyor dokunmatik telefon yok kardeşlerime de verirseniz seviniriz

  Iki evladım var.biri 3ce gidiyor diğeri bu sene başlayacak. tablet ihtiyacımız var.

  ALLAH rızası için tablet

  • Iki tane çocuğum var ödevlerinden geri kalmıyorlar tabletleri yok biz de istiyoruz bize geri dönüş yaparsanız sevinirim yanlış oldu

  Selam abi 4 kardeşiz canlı derslere giremiyoruz ALLAH rızası için tablet verin

  Meraba efendim ben Amine sürmeli şanlıurfadan sesleniyorum vereceginiz tabletlerden yararlanmak istiyorum 3 öğrenciyiz lütfen bizede yardımcı olun evimizde çalışan olmadığı için alamıyoruz evimizde teknolojide yok sadece babamın bir telefonu tek var onada giremiyoruz eğitimimiz den çok geri kalıyoruz eğer bizede verirseniz gerçekten çok mutlu oluruz

  • Hocam listede ismim olduğu halde tabletimi alamadin dagitim durduruldu dediler neden

  • Hocam listede ismim olduğu halde tabletimi alamadin dagitim durduruldu dediler neden yardımcı olursanız sevinirim

  Ben niğdede oturuyorum tabletim vardı bozuldu kardeşim var oda derse giremiyor bizede tablet verin durumumuz yok o yüzden alamıyoruz tablet

  Biz 5 kardeşiz 4 ümüz okula gidiyoruz ama canlı derslere giremiyoruz Allah rızası için bize tablet verin

  3 tane okula giden cocugum var hic biri canlı derse katılamıyor tablet telefon yok tablet istiyoruz

  3 çocuğum var ama canlı derse giremiyoruz çünkü tablete ihtiyacımız var

  Biz 6 kardeşiz ama hiç birimiz derslere giremiyoruz.

  6cocugum var eşim calismiyo 2cocugum okuyo 1i , 8 diğeri 2ye geçti küçük kızım 6 tinci sınıfta bıraktı ortanci kızım 7 den sonra okumadı en büyük kızımla oğlum okumuyo iki okuyan oğlum okula gitmiyo covid den dolayı benim telefonumda tuşlu bize tablet gönderir misiniz Allah razı olsun

  İki oğlum var iki tane tablet istiyorum 9231 sokak no 6 kat3 çiğli harmandalı 05426228245

  • Adres ve iletişim bilgilerinizi paylaşmanız çok tehlikeli hanfendi.

  • Adres ve iletişim bilgilerinizi paylaşmanız çok tehlikeli hanfendi.

  12 yasında down senduromlu oğlum var tablete ihtiyacımız var okula gidemediği zaman ders çalışması için taplete ihtiyacımızın giderilmesini saygılarımla arz ederim oğlumla ikimiz yaşıyoruz teşekkür ederim

  5 tane çocuğum derse katılmıyor lütfen yardım edin

  Ücretsiz tablet almak için sitemize bekleriz

  Biz altı kardeşiz zor durumda kaldık 3ü çıktı diğer 3ümüze tablet idtiyoruz

  Lütfen gönderin

  2 oğlum okula gidiyor 2de küçük var maddî gücüm almaya yetmiyor çocuklarıma da tablet istiyorum

Yorum Ekle