Mardin'de bu hafta sonu yasak var mı? Cumartesi pazar günü Yasak Kalktı mı? 10 - 11 Nisan Yasak olacak mı?

Tarihi şehir Mardin'i gezmek isteyenlerin en çok merak ettiği soru hafta sonu Koronadan dolayı yasak var mı? Devam ediyor mu yoksa yasaklar kalktı mı? İşte Mardin'de hafta sonu yasaklar ile ilgili en net bilgi...

SAĞLIK
PAYLAŞ:

Mardin'de hafta sonu kısıtlamaları yok. Mardin yeni haritada sarı kategoride.

Yani Mardin'de hafta sonu yasak yok. Fakat bu durumun rehavete sebep olmaması maske, mesafe ve hijyene dikkat edilmesi gerekiyor.

İLLERİN YENİ 29 MART 2021 RİSK HARİTASINA GÖRE RENKLERİ

  • Şırnak (Mavi)
  • Mardin, Bitlis, Van, Muş, Siirt, Batman, Diyarbakır, Şanlıufra, Hakkari, Uşak, (Sarı)
  • Adana, Kahramanmaraş, Hatay, Afyonkarahisar, Burdur, Denizli, Manisa, Bingöl, Tunceli, Ağrı, Kars, Kırşehir. (Turuncu)
  • Adıyaman, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce (Kırmızı)

MARDİN'DE HAFTA SONU YASAK YOK

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından ikinci risk hartiasında da renginin sarı olmasından dolayı Mardinliler, bu süreçten sonra daha dikkatli olunması gerekiyor.

Vaka sayısının yükselmesine neden olacak kalabalık ortamlardan kaçınılması gerekiyor.

Hafta sonu yasağının kakmasıyla birlikte havanın da iyi olmasından dolayı kentin tarihi ve turistik mekanlarını rahatlıkla gezebileceğini ifade edenler: 

Hafta sonu yasaklarının kaldırılması güzel oldu fakat dikkatli olmamız lazım. Zira dünya genelinde salgın var. Ülkemiz salgınla mücadelede bayağı başarılı oldu. Mardin ise virüsle iyi mücadele etmiş, hasta sayısında düşüş var. Biraz daha dikkat edersek Allah'ın izniyle bu salgını tamamen atlatacağız.Kısıtlamaların kaldırılmasından memnun olduğunu ifade edenler "İnsanlar hafta sonunu evde geçirmekten bayağı sıkılmıştı. Havalarında güzelleşmesiyle insanları evde tutmak zor olacaktı. Hafta sonu yasaklarının kaldırılması çok iyi oldu. Eğer dikkatli olursak hiçbir kısıtlamaya gerek kalmaz. Maske, mesafe ve hijyenle bu salgını atlatacağız." dedi.

İnsanların rehavete kapılmamasını isteyenler ise "Sokağa çıkma kısıtlamalarının kalkması esnaf için iyi oldu. Ama havanın güneşli olması insanları aldatmasın. "Mavi"den Sarı'ya geçtik "kırmızı"ya geçmeyelim. Kısıtlamalarda esnaf kan ağlıyordu. Ama çok şükür kısıtlamalar bitti. Havalar da ısındı. İnsanlar rehavete kapılmasın ve sosyal mesafeyi koruyalım." diye belirtti.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle