SON DAKİKA | Kabine Toplantısı kararları açıklandı! İşte duyurulan yeni eğitim kararları!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerçekleşen mart ayının son kabine toplantısı sona erdi. 1 Mart itibarıyla başlayan ‘Kademeli Normalleşme’ dönemi ile birlikte artan vakalar sonrası yeni tedbir kararlarının ele alındığı kritik toplantının ardından Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Alınan kararları açıklayan Erdoğan, Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlamasının 21.00-05.00 olarak devam edeceğini belirterek, "Kırmızı illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ramazan ayında ise ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak." ifadelerini kullandı. Peki eğitim ile ilgili alınan bir karar var mı? İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerçekleşen mart ayının son kabine toplantısı sona erdi. 1 Mart itibarıyla başlayan ‘Kademeli Normalleşme’ dönemi ile birlikte artan vakalar sonrası yeni tedbir kararlarının ele alındığı kritik toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Alınan kararları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlamasının 21.00-05.00 olarak devam edeceğini belirterek, "Kırmızı illerde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Ramazan ayında ise ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak." ifadelerini kullandı. 

Türkiye 1 Mart itibarıyla kademeli normalleşme dönemine geçiş yaptı. Bu kapsamda illerin vaka sayılarına göre risk haritası çıkarıldı. Mavi renk koduna sahip iller az riskli, sarı renk koduna sahip iller orta riskli, turuncu renk koduna sahip iller yüksek, kırmızı renk ile belirlenen iller ise çok yüksek riskli olarak belirlendi. Düşük ve orta riskli illerde kısıtlamalar gevşetilirken, turuncu illerde kısmi esneme oldu. Kırmızı iller için ise tedbirler sürdürüldü.

EĞİTİMDE BİR KISITLAMA VAR MI?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Twitter hesabından mesaj ve bir basın açıklaması yayınlandı. Mesaj ve açıklama ise şöyle:

Yüz yüze ve uzaktan eğitimle ilgili uygulamalar, daha önce açıklamış olduğumuz kriterler doğrultusunda valiliklerimizin koordinasyonundaki il hıfzıssıhha kurullarının kararlarına göre devam edecek. Çocuklarımızın eğitim hakkı için herkesi daha çok sorumluluk almaya çağırıyoruz.
 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle