Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır? Meb Tablet Başvurusu Formu ve Linki Var mı 2022?

MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Meb tablet başvurusu için bir başvuru linki veya formu var mı? Ücretsiz tablet başvurusu için ne yapmalıyız? 500 bin tablet dağıtımı tamamlanan ve 100 bin daha sözü verilen tabletler ne zaman dağıtılacak? MEB tablet başvurusu hakkında tüm merak ettiklerinizin kısaca cevapları...

GÜNCEL EĞİTİM

Aşağıda 2021 MEB tablet başvurusu hakkında tüm merak ettiğiniz soruların cevabını kolaylıkla sizi yormadan vereceğiz. Sizler için açıklayıcı madde madde sorularınızın cevapları haberin detayında...

Koronanın sürecinin uzaması ve eğitimin telafisi için uzun bir süredir uzaktan eğitim yapılmaktadır. Uzaktan eğitim için gerekli olan materyallerin başında öğrencilerin kolaylıkla derslerini takip edebilmeleri için tablet ve bilgisayar gibi cihazlar gelmekte. Fakat bu imkana sahip olmayan bir çok öğrencimiz bulunmaktadır. Tam olarak bunun için devreye giren Milli Eğitim Bakanlığımız (MEB) öğrencilerimize ücretsiz tablet dağıtımı gerçekleştirmektedir.

Bakan Selçuk 2021 tablet dağıtımı ile ilgili şunları ifade etti:

 • "Eğitimde Fırsat Adaleti" parolasıyla hareket eden Millî Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitime tablet desteğinde ilk aşamayı gerçekleştirdi. 500 bin tablet bilgisayar öğrencilere teslim edildi. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Sözümüzü tuttuk 500 bin tablet yerine ulaştı ama daha çok çocuğumuza ulaşma gayretimiz devam ediyor." diyerek müjdeyi verdi. Şubat ayı sonuna kadar tablet desteği, 600 bine çıkacak.

İşte MEB ücretsiz tablet başvuru için tüm merak ettiğiniz sorular ve cevapları:

8. FAZ TABLET DAĞITIMI BAŞLADI

Selçuk, 25 GB aylık internet paketine sahip 67 bin 620 tablet bilgisayarı daha öğrencilere ulaştırdıklarına dikkati çekerek, "Her çocuğumuzun mutluluğu, bizim mutluluğumuzdur. Cihazlara EBA mobil uygulamalarını yükleyen yazılım uzmanlarımızdan bu zor hava koşullarında nakliyesini yapan şoförümüze ve teslimatını gerçekleştiren destek personeline kadar bu sürece emek veren, ter döken herkese yürekten teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

MEB TABLET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İnternette yapılan binlerce aramanın başında haliyle "MEB tablet başvurusu nasıl yapılır?" geliyor fakat şunu net ve kesin bir dille söylememiz gereken başvuruyu siz yapmıyorsunuz. Aşağıda ücretsiz dağıtılan tabletlerin hangi kriterlere göre ve kimlere nasıl verildiği madde madde yazılmaktadır.

 • Milli Eğitim İl Müdürlükleri öğrencinizin bulunduğu yakın çevrenizdeki okul yönetimleri tarafından tespit edilen öğrencilere tabletler bizzat ulaştırılıyor.
 • Tablet dağıtımlarında öncelikli olarak ailenin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimleri göz önünde bulundurularak dağıtım süreci işleyecek.
 • İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından dağıtım yapılacak.

MEB ÜCRETSİZ TABLET BİLGİSAYAR BAŞVURUSU FORMU VAR MI?

MEB tablet başvurusu formu olarak yapılan hiçbir aramanın karşılığı yoktur. Yani MEB'in kendi sitesinde dahi MEB ücretsiz tablet bilgisayar başvurusu formu bulunmamaktadır. Cep telefonlarınıza gelen veya sosyal medyada meb tablet başvurusu formu doldurma 2021, formu doldur, linki tıkla gibi dolandırıcılara itibar etmeyiniz.

MEB TABLET BAŞVURUSU İÇİN BAŞVURU LİNKİ NEDİR?

MEB tablet başvurusu linki olarak yapılan hiçbir aramanın karşılığı yoktur. Yani MEB'in kendi sitesinde dahi MEB ücretsiz tablet başvurusu linki bulunmamaktadır. Cep telefonlarınıza gelen veya sosyal medya formu doldur, linki tıkla gibi dolandırıcılara itibar etmeyiniz.

MEB TABLET BAŞVURUSU SORGULAMA YAPILABİLİR Mİ?

MEB tablet başvurusu formu, linki olmadığı üzere bir sorgulama ekranıda bulunmamaktadır.

BELEDİYELERİN TABLET BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR

Bazı belediyeler de tablet kampanyası düzenlemeye başladılar. Belediyeler tarafından sağlanan tablet başvurusu için öğrenci adı soyadı, adresi bilgileri, veli bilgileri, okul sınıf bilgilerinin yazılması gerekiyor. İnternet üzerinden sağlanan başvuru formu tamamlandıktan sonra ücretsiz tablet başvuru işlemi gerçekleşiyor.

Kendi belediyenizi arayarak yada internet sitesi üzerinde böyle bir işlemin oluğ olmadığını sorabilir sonrasında gerekli işlemleri yerine getirebilirsiniz.

500 BİN TABLET BİLGİSAYAR YERİNE ULAŞTI, YENİ HEDEF 600 BİN ÖĞRENCİYE ERİŞMEK

Tamamı Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tedarik edilen ve Aralık ayında başlatılan uzaktan eğitime tablet bilgisayar desteği hedefinde ilk aşama gerçekleştirildi. Ocak ayı tamamlanırken 500 bin bilgisayar öğrencilere ulaştı.

Tüm dünyada artan cihaz ihtiyacı ve üretim kapasitesinin yeterli olmaması nedeniyle Bakanlık, dağıtımı 7 faz hâlinde gerçekleştirdi. Son fazda 17 ile yapılan sevkiyatla birlikte 500 bin tablet dağıtımı tamamlandı.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dağıtımın gerçekleştirildiği illerin yöneticileri ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi. Yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları ve sivil inisiyatiflerin de desteğiyle 500 bin tabletin çok üzerinde bir dağıtım gerçekleştirildiğine dikkat çeken Bakan Selçuk, uzaktan eğitimde internet ve cihaza ulaşamayan tek bir çocuk dahi kalmaması için çaba sarf ettiklerinin altını çizerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"TRT EBA televizyonu kanallarımız, yaklaşık 14 bin 500 EBA Destek Noktamız ve zorlu kış koşullarında bile Türkiye'nin dört bir yanındaki çocuklar için yollarda olan 167 EBA Mobil Destek Aracımızla okulu, çocuklarımızın bulunduğu yere taşıyoruz. İlk aşamada 500 bin olarak planlanan tablet bilgisayar desteğini gerçekleştirdik. Sözümüzü tuttuk ama daha çok çocuğumuza ulaşma gayretimiz devam ediyor. Önümüzdeki hafta yeni hedefimiz için yola çıkıyoruz. Şubat ayı sonuna kadar 600 bin tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırmış olacağız."

Bakanlığın öğrencilere ulaştırdığı tablet bilgisayarlarda, öğrencilerin uzaktan eğitim için ihtiyaç duyduğu 25 GB kotalı İnternet paketi de bulunuyor.

100 bin ek tablet desteği de yine başvuru gerekmeksizin ailenin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı ve öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler çerçevesinde gerçekleştirilecek.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ (MEB), UZAKTAN EĞİTİME TABLET DESTEĞİNDE 8'İNCİ FAZ DAĞITIMLARININ AYRINTILARI BELLİ OLDU

Bakanlıktan yapılan açıklamada, 25 GB aylık internet paketine sahip 67 bin 620 tablet bilgisayarın, hafta sonuna kadar, Adana, Ağrı, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kütahya, Manisa, Muğla, Trabzon, Şanlıurfa ve Van'daki öğrencilere teslim edileceği belirtildi.

Dağıtımın gerçekleştirildiği illerin yöneticileriyle video konferans yöntemiyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimde fırsat adaleti doğrultusunda öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki tablet bilgisayar gereksinimlerini karşılamayı sürdürdüklerini vurguladı.

Selçuk, 25 GB aylık internet paketine sahip 67 bin 620 tablet bilgisayarı daha öğrencilere ulaştırdıklarına dikkati çekerek, "Her çocuğumuzun mutluluğu, bizim mutluluğumuzdur. Cihazlara EBA mobil uygulamalarını yükleyen yazılım uzmanlarımızdan bu zor hava koşullarında nakliyesini yapan şoförümüze ve teslimatını gerçekleştiren destek personeline kadar bu sürece emek veren, ter döken herkese yürekten teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

Bu yeni fazdaki dağıtıma katkıda bulunan Gaziantep'in Şehitkamil, Nurdağı ve Şahinbey belediyeleri, Muğla'nın Yatağan ve Seydikemer belediyeleri ile Trabzon Belediyesine destekleri için teşekkür eden Selçuk, daha çok öğrenciye ulaşmak için hep beraber çaba vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

Yatılı bölge ortaokullarında okuyan öğrenciler için sipariş edilen tablet bilgisayarların tedarik sürecinin tamamlanmak üzere olduğunu aktaran Selçuk, "Yakında hepsi de tablet bilgisayarlarını internetleriyle beraber ellerine alacak ve EBA'nın tüm içeriğine rahatça ulaşacaklar." müjdesini verdi.

İkinci yarıyılla köy okullarında yüz yüze eğitime başlamanın mutluluğunu yaşadıklarını bildiren Selçuk, şunları kaydetti:

"Okullarımız tamamen yüz yüze eğitime geçtiğinde de TRT EBA televizyonları ve EBA platformu eğitim süreçlerini desteklemeye devam edecek. Öğrencilerimizin, bu kanallarla sunduğumuz içeriklerden her daim faydalanmalarını hedefliyoruz. Bu sebeple gereksinimi olan bütün öğrencilerimize ulaşana kadar dağıtımlarımızı sürdüreceğiz."

MEB UZAKTAN EĞİTİM SÜRECİ (ARALIK-OCAK)

YORUMLAR

 • 11801774526

  1180177526

  11801774526

  9231 sokak no6 kat3 çiğli harmandalı tablet istiyorum 05426228245

  Lütfen bana tablet gönriniz

  hocam yardım edin 4 kardes 3 okula gidiyoz yardım edin

  Neden kimse ilgileniyor neden adaletli davranmıyor
  Fakir eziliyor zengine her türlü destek sağlanıyor

  Biz 8 kardeşiz canlı derslere katılamıyorum

  Allah rızası içi bana da verin Ziya hocam

  Merhaba hocam biz 4 kardeşiz 3 kişi öğrenci 1tane telefon var bize yetmiyor yardım edin lütfen

  Merhaba ziya hocam biz 4 kardeşiz 3 kişi okula gidiyor biri bebek evde 1telefon var üç kişiye yetmiyor iki kişi gidiyor bir kişi kalıyor lütfen bize de destek olur musunuz lütfen.

  Allah yardım edin yoksulsuzdan elbisem kokuyor meslek sahibi olamam canlı dersim yoksa yardımcı olun lütfen batman/merkez Necip Fazıl

  Merhba ziya hocam 5 sınıf da yım ve Anem in telefonu yok baba iş be dersimde geri kalmıyorum lütfen babam da mesaj atıyorum 1 taplet

  Ben saadet kalkan sara hastasiyim bilgisayar istiyorum adres bahçelievler mah sok3038 no6 karabey2 ispartada saadet.kalkan 05383212085

  ziya selcuk bey ben ve kardeslerim canlı derslere hiç giremiyoruz evde telefon var ama bozuldu lütfen tablet verin bize bu sayede kardeslerim ben girebileceğiz ve tablet verseniz cok mutlu olurum

  • Bizimde durumumiz you Benin 3 cocuklarim car banana tapte yardimi edermisiniz

  Hocam biz 2 kardeşiz derslerde geri kaldık pandemi dönemi dolayıyla babam çalışmıyo 1100 kira veriyoruz esenler Çinçin dere cadesi No / 72 Daire 2

  • BİZ 4 KARDWŞİZ VE DERSLERE KATILAMIYORUZ BİZE YARDIMCI OLSANIZ

  durumuz iyim olmadığı için canlı derslere katılamıyorum bu yuzden sınavlarım hep düşük geliyor . madi durumuz iyi olmadiği için tablet alamıyorum lütfen tablet verin en kısa zamanda artık canlı derslere katılmak istiyorum.performansım her gecen gün düsüyor tabletim olmadığı için .

  Merhaba biz 5 kardeşiz evde 3 telefon var ben derse giremiyorum nolütfen banada gönderin

  merhba ben tablet istiyorum kuzenimnde durumu yok benimde yok lütfen en yakın zamanda bize tablet verirmisiniz lütfen çok istiyoruz

  ben tablet istiyorum başvurduk ama gelmdi tablet oyüzden 2 tane tablet istiyoruz kuzenmninde durumu yok lütfen verin tablet

  5 kardeşiz maddi durum yok lütfen bize taolet verin

  ziya hocam ben diyarbakır merkez anadolu lisesinde okuyorum biz 5 kardeşiz derslerimizde geri kaldık ebaya giremiyoruz hem telefon hemde internet sıkıntımız var bize bir taplet verin çok minettar kalırız seneye üniversite sınavına girecem onun için taplete çok ihtiyacım var babamda işe gidemiyor maddi durumumuz yok bize yardım edin

  • Nah alırsın para götten çıkmıyor

   • lütfen tblet verin çok ihtiycımız vr gerçekten mddi durumumuz yok oyuzden çocuklrımız tblet lmıyoruz lütfen yrdım edin

   • Biz 6 kardeşiz 3 telefon var canlı detslere giremiyoruz nolursunuz bizede tablet verin canlı derslere girebilmek için tablet istoyoruz allah rızası için verin

  Merhabalar ziya hocam biz de bu pandemiden çok sarsılan öğrencileriz çünkü birçoğumuzun imkanı yok canlı derslere giremiyoruz ve biz 7 kardeşiz ama henüz bir tablet bile gelmedi bize lütfen bu mesajımı görüp bize yardımcı olun SAYIN BAKANIM sağlıcakla kalın

  • evladım zıya hoca senı burdan nasıl duysun adama malum mu olacak 4440632 meb i ara onlara soyle tablet yollarlar

  NOLUR SESİMİ DUYUN BİZ 3 KARDEŞİZ EVDE 1 TANE BOZUK TELEFON VAR O DA AÇILMIYOR ZATEN.YKS SINAVINA HAZIRLANIYORUM NOOLUR BANA DA TABLET VERİN YAKINLARIMDA BEN HARİÇ HEMEN HEMEN HERKESE VERİLDİ

  Benim kocam yok tlf yok çocuklarım derde girmiyir lar yardım edin bize

  Lütfen yardımcı olurmusunuz lütfen el uzatirmisiniz lütfen el uzatirmisiniz

  Henüz bize tablet alınmadı ve çocuklar der alamıyor

  Biz altı kardeşiz 5kardeş okula gidiyuz maddi durumumuz iyi değil canlı derslere giremiyoruz bizede tablet verin derslerden geri kalıyoruz sınavlarının olacak hiçbir şey bilmiyoruz bizede tablet verin

  • hocam biz 5 kardeşiz ebaya giremiyoruz maddi durumumuz yok bize bir taplet verirmisiniz

  Ziya hocam biz 3 kardeşiz ne telofon nede tabletimiz var canlı derslere katılamıyorum gitiniz bütün tabletleri maddi durumu iyi olan ve iyi olmayanlara dağitiniz biz arada kaldık lutfen bizde bir tane gönderin lütfen destek verin
  Şanlı urfa akcakale Anadolu lisesi

  Lüffen bize tablet gönderir misiniz?????

  • Tablete ihtiyacim var lütfen 8 kardeşiz sesi i duyan varmi lütfen yardim edin elbette biri el uzatır işalah

  Biz 4 kardeşiz maddi durumumuz olmadığı için tablet alamıyoruz .Bu nasıl adalet Bitlis Tatvan Adabağ beştaş köyü herkese veriliyor bize verilmedi . Bizede verilsin canlı derslere giremiyoruzz. Uzaktan eğitim diyorlar ama bize bir katkısı yokk

  Merhaba ziya hocam ben 8.sınıf öğrencisiyim 6 kardeşiz en büyük abim maddi durumumuz olmadığı için okulu bırakıp işte çalışıyor bizde ebaya giremiyoruz lgs sınavına az kaldı lütfen bize yardımcı olursanız çok sevinirim

  Geçen hafta yazdığım yoruma sanırım cvp vermişsiniz lütfen bu hafta içinde bana tablet i uşaştırırsanız çooook mutlu olurum 9. sınıf öğrencisiyim 3 mayıs ta sınavların var hiç bir şey yapamadım bari bu Son günleri iyi değerlendireyim #tabletistiyorum

  Ziya hocam biz 5 kardeşiz ve beşimizde okuyoruz fakat beş imiz den bazıları canlı derse katılmıyor evimizde 2 telefon var lütfen bize yardım edin

  Biz 5 kardeş iz ve beşimizde okuyoruz evimizde 2 telefon tek var lütfen bize de tablet verebilir misiniz

  4 kardeşiz evde sadece babamın ve annemin telefonu var babam hep işte olduğu için veremiyor anneminkinede hepimiz birden giremiyoruz lütfe yardımcı olun çok sevinirim.

  • 2 tane tablet istiyorum 9231 sokak no 6 kat3 çiğli harmandalı

  5 kardeşiz okulların kapanmasına çok üzüldük canlı derslere girecek araç gerecimiz yok olsa çok seviniriz

  • 5 kardeşim var okulun kapanmasına Çok üzüldüm ben de tablet istiyorum derse girmek için istiyorum tableti ben ve beş kardeşim kullanırız hem ben hem de kardeşlerim kullanırız bende canlı derse girmek için istiyorum tableti ben ve beş kardeşim kullanırız inşanlar

  Benim kizim Ebaya giriyo telefonum bozuk oldugu icin cok zorlasıyız iki kızımda okuyo lütfen tablet ihtiyacımız var

  Ziya hocam ne olur bize tablet gönderin evde 6 kişiyiz 3 kişi okuyo onada okumak denirse evdae 2 telefon var babamın oda işi olduğu için vermiyo ablamınkide internet çekmiyo dersten hiç bişey anlamıyoruz maddi durumımuzda pek iyi değil hani dedinizya çocuklarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuz diye şu anda biz hiç mutlu değiliz bizede tablet gelsin ne olur sesimizi duyun ben ş.urfa mehmet akif ortaolulu 6.A sınıfında okuyorum adım fatma büyük

  Ziya hocam biz 6 kardeşiz sadece 3 kişi okuyo pnada okumak denirse evde2 telefon var babam işi olduğu için veremiyo ablamda trlefonu interneti çekmiyo dersten hiç bişey anlamıyoruz bizim maddi durumumuz da pek yok ondan alamıyoruz hani demişsinizya çocuklarımızın mutlulupu bizim mutluluğumuz diye biz hiç mutlu değiliz ne olur bizede tablet gönderin ne olur sesimizi duyunben ş.urfada mehmet akif ersoy ortaokulu 6. Sınıfta okuyorum 6.A sınıfı fatma büyük

  • 2 oğlum var iki tane tablet istiyorum 9231 sokak no 6 kat3 çiğli harmandalı

  Tabletimiz yok internetim yok lütfen bize yardım edin

  Biz canlı derse katılamıyoruz 3 kardeşiz lütfen bize yardımcı olun derslerimde geri kalıyorum lütfen bize yardımcı olun maddi durumumuz iyi değil lütfen yardım edin sadece bir tablet

  Srguo

  Ben 9 sınıfa gidiyorum. biz 8 kardeşiz ve canlı derse giremiyoruz lütfen banada tablet verin.....

  abai bana da tablwt verin bazı guler kardesim le dersler çakkışiyo de4s3 telefonun jarji bitiyo çok dayanmıyo abi bana bi tablet gonderin d3rse giremeiyom okul sabiha kostem orta okullu

  • Sayin baskanim benim 3 ögrencim var buyuk kizim ilk evliligimden yetimdir bizde tablet istiyoruz lutfen bir tlfon var hepsi derse giremiyor

  hocam iletişim aletim yok ve internetimiz yok

  2 ögrenciyiz derslere giremiyoruz maddi durumumuz olmadığı için tablet alamıyoruz lütfen bize de tablet yardımı verin

  bende giremiyorum lütfen yardım edin derslerimden geri kalmak istemiyorum ablam okula gittiği zaman ben giremiyorum

  Lütfen bana da gönderebilirsiniz çok ihtiyaç var canlı derse katılmıyorum

  Lütfen bana da verin derse gircem okulum Bitlis Güroymak Mehmet Akiforta okulu ziya hocam lütfen bana verin

Yorum Ekle